کد خبر: ۶۳۶۶۸
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در گفت و گو با شهرفردا:
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر گفت: دولت باید زمینه تحقق تکلیف قانونی اختصاص 10 درصد از درآمد تعرفه های آگهی صدا و سیما به شهرداری تهران را فراهم کند.
محمد علیخانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، با اشاره به اختصاص 10 درصد از مبلغ آگهی تبلیغات صدا و سیما با عنوان عوارض به شهرداری گفت: منابع درآمدی قانونی فراوانی وجود دارد که تاکنون مورد توجه نبوده و اکنون که شهردار تهران امکان حضور در هیات دولت را دارد انتظار می رود زمینه اجرایی شدن آن فراهم شود.

وی افزود: البته دولت قول‌های مساعدی برای یاری شهرداری در بخش مالی داده است اما واقعیت آن است که مشکلات اقتصادی دولت نیز زیاد است.

این عضو شورای شهر تصریح کرد: با این وجود انتظار می‌رود دولت به تعهدات قانونی خود عمل کرده و ظرفیتهای مالی موجود را برای شهرداری اجرایی کند.

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران همچنین گفت: هرچند ظرفیت‌های مالی قانونی باید از مجرای قانونی اجرایی شود اما در بخش حمل و نقل برای ساماندهی پارک حاشیه‌ای و همچنین جایگزین طرح ترافیک در بدنه شهرداری برنامه ریزی شده است.

وی خاطرنشان کرد: با استفاده از درآمدهای حاصله ناشی از این دو طرح برای ساماندهی حوزه حمل و نقل عمومی برنامه ریزی خواهد شد.

علیخانی خاطرنشان کرد: مبنای تعاملات دولت و شهرداری باید متفاوت از سالهای گذشته باشد و خروجی این تعاملات پیشرفت پروژه‌های عمرانی باشد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

نرخ ارز که طی هفته های اخیر روند صعودی خود را حفظ کرده است به گفته کارشناسان از هیچ قانونی تبعیت نکرده و شرط بندی دلالان و نبود سیاست صحیح ارزی مهمترین دلیل ناپایداری نرخ ارز گزارش شده است.
در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

رییس شورای شهر تهران در مورد نامه‌نگاری اخیرش به مقام معظم رهبری توضیحاتی را ارائه کرد.