کد خبر: ۶۳۶۶۸
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در گفت و گو با شهرفردا:
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر گفت: دولت باید زمینه تحقق تکلیف قانونی اختصاص 10 درصد از درآمد تعرفه های آگهی صدا و سیما به شهرداری تهران را فراهم کند.
محمد علیخانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، با اشاره به اختصاص 10 درصد از مبلغ آگهی تبلیغات صدا و سیما با عنوان عوارض به شهرداری گفت: منابع درآمدی قانونی فراوانی وجود دارد که تاکنون مورد توجه نبوده و اکنون که شهردار تهران امکان حضور در هیات دولت را دارد انتظار می رود زمینه اجرایی شدن آن فراهم شود.

وی افزود: البته دولت قول‌های مساعدی برای یاری شهرداری در بخش مالی داده است اما واقعیت آن است که مشکلات اقتصادی دولت نیز زیاد است.

این عضو شورای شهر تصریح کرد: با این وجود انتظار می‌رود دولت به تعهدات قانونی خود عمل کرده و ظرفیتهای مالی موجود را برای شهرداری اجرایی کند.

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران همچنین گفت: هرچند ظرفیت‌های مالی قانونی باید از مجرای قانونی اجرایی شود اما در بخش حمل و نقل برای ساماندهی پارک حاشیه‌ای و همچنین جایگزین طرح ترافیک در بدنه شهرداری برنامه ریزی شده است.

وی خاطرنشان کرد: با استفاده از درآمدهای حاصله ناشی از این دو طرح برای ساماندهی حوزه حمل و نقل عمومی برنامه ریزی خواهد شد.

علیخانی خاطرنشان کرد: مبنای تعاملات دولت و شهرداری باید متفاوت از سالهای گذشته باشد و خروجی این تعاملات پیشرفت پروژه‌های عمرانی باشد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

زیست‌پذیری فزاینده مناطق شهری، روشی برای جلوگیری از آلودگی و حفاظت از منابع طبیعی در مناطق شهری و پیرامون آنها است که ارتباط مستقیم با بافت فرسوده شهری دارد و برای ارتقاء سطح کیفی زیست پذیری از نظر اقتصادی ،اجتماعی و محیط زیست تجدید نظر در آن صورت گیرد.
تاکسی‌های گردشگری در راه تهران/ استقرار پلیس گردشگری در سطح پایتخت در دست اقدام

تاکسی‌های گردشگری در راه تهران/ استقرار پلیس گردشگری در سطح پایتخت در دست اقدام

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به برگزاری 50 تور گردشگری در شهر تهران در ایام نوروز گفت: در مجموع هزار و 215 تن از تورهای گردشگری نوروز 97 تهران استفاده کردند.