کد خبر: ۶۳۶۶۸
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در گفت و گو با شهرفردا:
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر گفت: دولت باید زمینه تحقق تکلیف قانونی اختصاص 10 درصد از درآمد تعرفه های آگهی صدا و سیما به شهرداری تهران را فراهم کند.
محمد علیخانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، با اشاره به اختصاص 10 درصد از مبلغ آگهی تبلیغات صدا و سیما با عنوان عوارض به شهرداری گفت: منابع درآمدی قانونی فراوانی وجود دارد که تاکنون مورد توجه نبوده و اکنون که شهردار تهران امکان حضور در هیات دولت را دارد انتظار می رود زمینه اجرایی شدن آن فراهم شود.

وی افزود: البته دولت قول‌های مساعدی برای یاری شهرداری در بخش مالی داده است اما واقعیت آن است که مشکلات اقتصادی دولت نیز زیاد است.

این عضو شورای شهر تصریح کرد: با این وجود انتظار می‌رود دولت به تعهدات قانونی خود عمل کرده و ظرفیتهای مالی موجود را برای شهرداری اجرایی کند.

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران همچنین گفت: هرچند ظرفیت‌های مالی قانونی باید از مجرای قانونی اجرایی شود اما در بخش حمل و نقل برای ساماندهی پارک حاشیه‌ای و همچنین جایگزین طرح ترافیک در بدنه شهرداری برنامه ریزی شده است.

وی خاطرنشان کرد: با استفاده از درآمدهای حاصله ناشی از این دو طرح برای ساماندهی حوزه حمل و نقل عمومی برنامه ریزی خواهد شد.

علیخانی خاطرنشان کرد: مبنای تعاملات دولت و شهرداری باید متفاوت از سالهای گذشته باشد و خروجی این تعاملات پیشرفت پروژه‌های عمرانی باشد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

یک اقتصاددان گفت: تنگ کردن گلوگاه عرضه ارز در سال گذشته و کاهش نرخ سود بانکی از مهترین بسترهای افزایش نرخ ارز است و هم اکنون باید با به رسمیت شناختن بازار غیررسمی ارز و اعلام قیمت تعادلی بازار ارز را کنترل کرد.
بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران که برای حضور در مسابقات جام جهانی روسیه به این کشور سفر کرده بود بامداد چهارشنبه وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) شد و مورد استقبال هواداران قرار گرفت.