کد خبر: ۶۳۶۶۸
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در گفت و گو با شهرفردا:
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر گفت: دولت باید زمینه تحقق تکلیف قانونی اختصاص 10 درصد از درآمد تعرفه های آگهی صدا و سیما به شهرداری تهران را فراهم کند.
محمد علیخانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، با اشاره به اختصاص 10 درصد از مبلغ آگهی تبلیغات صدا و سیما با عنوان عوارض به شهرداری گفت: منابع درآمدی قانونی فراوانی وجود دارد که تاکنون مورد توجه نبوده و اکنون که شهردار تهران امکان حضور در هیات دولت را دارد انتظار می رود زمینه اجرایی شدن آن فراهم شود.

وی افزود: البته دولت قول‌های مساعدی برای یاری شهرداری در بخش مالی داده است اما واقعیت آن است که مشکلات اقتصادی دولت نیز زیاد است.

این عضو شورای شهر تصریح کرد: با این وجود انتظار می‌رود دولت به تعهدات قانونی خود عمل کرده و ظرفیتهای مالی موجود را برای شهرداری اجرایی کند.

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران همچنین گفت: هرچند ظرفیت‌های مالی قانونی باید از مجرای قانونی اجرایی شود اما در بخش حمل و نقل برای ساماندهی پارک حاشیه‌ای و همچنین جایگزین طرح ترافیک در بدنه شهرداری برنامه ریزی شده است.

وی خاطرنشان کرد: با استفاده از درآمدهای حاصله ناشی از این دو طرح برای ساماندهی حوزه حمل و نقل عمومی برنامه ریزی خواهد شد.

علیخانی خاطرنشان کرد: مبنای تعاملات دولت و شهرداری باید متفاوت از سالهای گذشته باشد و خروجی این تعاملات پیشرفت پروژه‌های عمرانی باشد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ثبات نرخ طلاو سکه

ثبات نرخ طلاو سکه

امروز در بازار طلای 18 عیار به ارزش گرمی361هزارو 5110 تومان و دلار با ارزش 11 هزار و730تومان معامله شد.
نقش موثر زنان در پیروزی انقلاب اسلامی

نقش موثر زنان در پیروزی انقلاب اسلامی

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: حضور افتخارآفرین و موثر بانوان و دختران در دوران مبارزات، پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، تنها یکی از دستاوردهای مجاهدت های فاطمی است.