کد خبر: ۶۳۶۴۴
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱
معاون وزیر راه و شهرسازی:
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با احداث ۳ هزار و ۴۱۰ کیلومتر مسیر جاده ریلی در کشور 5 مرکز استان به شبکه ریلی سراسری متصل می‌شوند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، خیرالله خادمی در حاشیه آئین آغاز عملیات اجرایی قطعه ۲ باند دوم جهرم به لار با اشاره به عملیات اجرایی ۳ هزار و ۴۱۰ کیلومتر مسیر جاده ریلی در کشور، اظهار داشت: قسمتی از این مسیر ریلی به طول ۹۱۵ کیلومتر به بهره‌برداری رسیده که در صورت تکمیل کل خط، ۵ مرکز استان کشور به شبکه ریلی سراسری متصل می‌شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه نزدیک به‌ یک‌ هزار و‌ ۳۴۰ کیلومتر آزاد راه جدید در ۱۶ پروژه در حال عملیات اجرایی است،گفت: بخشی از این پروژه‌ها به عنوان بزرگ مقیاس هستند و تأثیر زیادی در شبکه حمل و نقلی کشور دارد و تا پایان امسال ۳۵۰ کیلومتر از این آزادراه‌ها را به بهره‌برداری می‌رسد.

وی از عملیات اجرایی ۷ هزار و‌ ۸۰۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در سراسر کشور خبر داد و بیان کرد: تا پایان امسال بر اساس برنامه اجرایی باید ۸۵۰ کیلومتر بزرگراه در محورهای مختلف به بهره‌برداری برسد.

خادمی با بیان اینکه در استان فارس در ۳ بخش عملیات اجرایی وجود دارد، خاطرنشان کرد: ۳ پروژه ریلی در استان فارس در حال اجرا است که با روند پیشرفت این پروژه‌ها ۲ مسیر تا پایان دولت دوازدهم به پایان خواهد رسید.

وی آزادراه‌ شیراز به اصفهان را بزرگترین آزادراه کشور از لحاظ طول دانست و افزود: این آزادراه که تحول بسیار بزرگی در شبکه حمل و نقل جاده‌ای در استان فارس و کشور به همراه خواهد داشت، به طول ۲۱۰ کیلومتر درحال احداث است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور سهم استان فارس را در برنامه احداث‌ بزرگراه ۳ هزار و ۲۰۰ کیلومتر دانست و گفت: افزون بر یک هزار کیلومتر از بزرگ‌راه‌های استان فارس  به بهره برداری رسیده  و عملیات اجرایی نزدیک‌ به ۹۵۰ کیلومتر دیگر نیز در حال اجرا است.

وی محور جهرم به لار و بندرعباس را میانبری به‌منظور اتصال شیراز به بندرعباس دانست و بیان کرد: باند اول این محور پر ترافیک با روند مناسبی اجرا شده و ۱۰۰ کیلومتر از این باند زیر بار ترافیک رفته است.

خادمی با بیان اینکه عملیات اجرایی افزون بر ۶۰ کیلومتر از این محور در حال اجرا است، افزود: ادامه احداث این محور مواصلاتی درحال مطالعه است  که ۸۰ کیلومتر از آن به صورت بزرگراه احداث می‌شود.

به گزارش فارس در این مراسم عملیات اجرایی احداث ۲۵ کیلومتر از باند دوم محور جهرم به لار با اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریال آغاز شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.
آخرین اخبار