کد خبر: ۶۳۶۳۲
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۰
مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح مطالعاتی توسعه شبکه آب شرب شهرهای یاسوج و مادوان را در دستور کار قرار دادیم که در قالب این طرح، بخشی از پروژه به بخش خصوصی واگذار می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی لدنی‌نژاد اظهار داشت: سه عنوان طرح در قالب 33 پروژه برای واگذاری به بخش خصوصی به شرکت آب و فاضلاب شهری استان اعلام شده که این طرح‌ها شامل آبرسانی، اصلاح و توسعه شبکه آب آشامیدنی و تصفیه‌خانه فاضلاب هستند.

وی با بیان اینکه برخی پروژه‌های آب و فاضلاب شهری جذابیت و توجیه لازم برای واگذاری به بخش خصوصی را ندارند، افزود: 70 درصد قیمت تمام شده هر متر مکعب آب در استان توسط دولت پرداخت می‌شود و این سوبسید بالا سبب می‌شود که برای برون سپاری پروژه‌هایی از این قبیل به بخش خصوصی با مشکل عدم توجیه مالی مواجه باشیم.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: قیمت تمام شده هر متر مکعب آب در کهگیلویه و بویراحمد 1200 تومان است که از این میزان، تنها 300 تومان را از مردم می‌گیریم.

لدنی‌نژاد عنوان کرد: چهار بار برای واگذاری پروژه‌های تصفیه‌خانه فاضلاب سی‌سخت و تصفیه‌خانه فاضلاب چرام فراخوان دادیم اما هر بار با عدم استقبال بخش خصوصی مواجه شدیم بنابراین عملیات اجرایی این دو پروژه را از محل اعتبارات عمرانی شروع کردیم.

وی با بیان اینکه توسعه شبکه آب شرب شهرهای یاسوج و مادوان از پروژه‌های احصاء شده برای واگذاری به بخش خصوصی بود، ابراز کرد: به دلیل عدم استقبال سرمایه‌گذاران استانی از این پروژه، طرح مطالعاتی را در دستور کار قرار دادیم که در قالب این طرح، تنها بخشی از پروژه به بخش خصوصی واگذار می‌شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

نرخ ارز که طی هفته های اخیر روند صعودی خود را حفظ کرده است به گفته کارشناسان از هیچ قانونی تبعیت نکرده و شرط بندی دلالان و نبود سیاست صحیح ارزی مهمترین دلیل ناپایداری نرخ ارز گزارش شده است.
در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

رییس شورای شهر تهران در مورد نامه‌نگاری اخیرش به مقام معظم رهبری توضیحاتی را ارائه کرد.