کد خبر: ۶۳۶۱۷
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۰۵:۳۸
رئیس شورای شهر یزد گفت: در سیمناری که در تهران در ماه‌های آینده برگزار می‌شود، شهر یزد با توجه به ویژگی‌های مختلفی که دارد به‌عنوان یکی از کاندیداهای انتخاب شهر پایدار جهانی معرفی‌شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، غلامعلی سفید در ستاد راهبردی مدیریت شهر جهانی یزد که در سالن حمیدیا استانداری یزد برگزار شد با بیان اینکه اکنون که یزد ثبت جهانی شده است آیا به منزله این است که این شهر از شهرداری و شورای شهر جدا شده است و ارتقاء مقامی پیدا کرده است؟ اظهار داشت: وقتی 10 کارگروه با ریاست 10 ارگان تشکیل می‌شود بدون اینکه شهرداری یزد مسئولیتی داشته باشد آیا منظور این نیست که شهرداری از شهر جدا شده است.

رئیس شورای شهر یزد ادامه داد: باید همه سعی کنیم که شهرداری برای انجام این وظیفه تقویت شود و برای مدیریت مناسب در این قسمت جهانی شده شهر یزد، نه اینکه فکر کرده و به دیگری واگذاری کنیم که این یک نقطه انحرافی بسیار نابه‌جاست که اگر اتفاق بیافتد دوگانگی در اداره امور شهری به وجود می‌آید و اگر ادامه یابد نمی‌توان آن را به‌راحتی سامان داد.

وی با اشاره به اینکه در بسیاری از کشورها میراث فرهنگی با شهرداری اداره می‌شود، خاطر نشان کرد: در دنیا شهرداری متولی امور شهری است و کارها را این دستگاه دولتی اجرا می‌کند.

سفید افزود: زمانی که در این کارگروه‌ها اسمی از شهرداری و شورای شهر نیست یعنی احساسی برای مدیریت شهری نیست و به‌نوعی گرفتاری‌های خودشان را دارند.

رئیس شورای شهر یزد با اشاره به اینکه طبق گفته‌های انجمنی که از استان بازدید کردند، یزد شهر پایدار جهانی باشد، گفت: طرح این مطلب به این علت است که در استان از انرژی‌ها مختلف کمتر استفاده می‌شود، ساخت‌وسازها متناسب با شرایط طبیعی است و یکسری از ویژگی‌های دیگر است که باعث شده یزد بتواند شهر پایدار جهانی عنوان شود.

وی در پایان ادامه داد: در سمیناری که در تهران در ماه‌های آینده برگزار می‌شود، شهر یزد به‌عنوان یکی از کاندیداهای انتخاب شهر پایدار جهانی معرفی‌شده است.
برچسب ها: شهرفردا ، یزد ، شورای شهر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ییلاق « سوباتان » / تصاویر

ییلاق « سوباتان » / تصاویر

ییلاق سوباتان در ارتفاع 2000 متری از سطح دریا سالانه گردشگران داخلی و خارجی زیادی را میزبان می شود. این ییلاق یکی از سرسبزترین و زیباترین ییلاق های کشور است که در ۲۲ کیلومتری شهر لیسار از توابع تالش و در ۳۶ کیلومتری شمال غرب تالش استان گیلان قرار دارد.
آتش سوزی در میدان شوش / تصاویر

آتش سوزی در میدان شوش / تصاویر

آتش سوزی در انبار اجناس نخی و عدل های پنبه، واقع در میدان شوش خسارت های مالی فراوانی برجای گذاشت.