کد خبر: ۶۳۵۸۸
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۶
مدیرکل گمرکات استان فارس گفت: در ۹ ماه گذشته بیش از ۱۵۸ هزار تن کالا به ارزش ۱۵۰ میلیون و ۲۶۰ هزار دلار از طریق گمرکات این استان به خارج از کشور صادر شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، خداداد رحیمی با بیان اینکه در 9 ماه گذشته 158 هزار و 207 تن کالا به ارزش 150 میلیون و 260 هزار و 244 دلار از طریق گمرکات استان فارس به خارج از کشور صادر شده است، اظهار داشت: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک درصد افزایش یافته است.

مدیرکل گمرگات فارس بیان کرد: کالاهای صادراتی فارس به 59 کشور از جمله عراق، امارات متحده عربی، آلمان، افغانستان، قطر، کویت، امان، پاکستان، رومانی و ترکمنستان صادر شده است.

وی عنوان کرد: لبنیات، کالاهای صنعتی، مواد غذایی، سیمان، عصاره و پودر شیرین بیان، رب گوجه فرنگی، فرش دستباف، سرکه و انواع ترشی، دستگاه‌های مبدل حرارتی بیشترین حجم صادرات را به خود اختصاص داده است.

رحیمی خاطرنشان کرد: در 9 ماه گذشته صادرت رب گوجه فرنگی از لحاظ وزن 95 درصد و از لحاظ ارزش 86 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.  

وی عنوان کرد: کیفیت محصول، بسته‌بندی مناسب و بازاریابی صادرکنندگان استان سبب افزایش صادرات رب گوجه فرنگی شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چرا قیمت دلار در آستانه شب عید دوباره طغیان کرد؟

چرا قیمت دلار در آستانه شب عید دوباره طغیان کرد؟

در حالی افزایش قیمت دلار دوباره آغاز شد که علت صعود قیمت به اعتقاد کارشناسان بازار ارز کم شدن عرضه و عدم ورود بانک مرکزی اعلام شده است.
شرط مجلس برای حذف یارانه بگیران بهبود فضای کسب وکار بود

شرط مجلس برای حذف یارانه بگیران بهبود فضای کسب وکار بود

نماینده سه دوره مجلس گفت: نمایندگان مجلس امیدوارند با کوچک شدن جامعه یارانه بگیر ،سرمایه گذاری در فضای کسب و کار با نظارت مجلس افزایش یابد.