کد خبر: ۶۳۵۳۹
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
مدیرکل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از 3 میلیون گردشگر در طول سال از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری این استان بازدید می‌کنند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمود باقری اظهار کرد: با توجه به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد یک استان چهار فصل است در ایام مختلف از طول سال گردشگر به صورت شناور به این استان سفر می‌کند.

 مدیرکل  میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: از پایان زمستان تا اویل بهار گردشگران به شهرهای گرمسیری  این استان مانند گچساران، باشت، دهدشت، چرام و بهمئی و لنده سفر می‌کنند.

 وی افزود: همچنین در پایان فصل بهار و تابستان این گردشگران به سمت یاسوج، بویراحمد و دنا  و بخشی از چرام برای بازدید از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری به این مناطق سفر می‌کنند.

باقری با بیان اینکه سالانه بالغ بر 3 میلیون نفر گردشگر وارد استان کهگیلویه و بویراحمد می‌شوند، عنوان کرد: بخشی از این گردشگران در استان اسکان می‌یابند و از فضاهای اسکان این استان مانند هتل‌ها، پارک‌های اسکان و کمپینگ‌های اسکان و همچنین از بوم گردی‌هایی که در روستاها و بخشی از عشایر است استفاده می‌کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد اذعان کرد: در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکنون  تعداد 50 واحد بوم گردی روستایی و عشایری  شناسایی شده که از این میزان تعداد 20 واحد پرونده این بوم گردی مورد تایید واقع شده  و در اختیار صندوق کارافرینی امید قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تعداد 5 واحد بوم‌گردی اعتبار آنها پرداخت و افتتاح شد، ابراز کرد: برای هر واحد بوم گردی مبلغ 100 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.

باقری با اشاره به 5 واحد بوم‌گردی در سطح استان گفت: دو واحد در حوزه بوم‌گردی عشایری قرار گرفته است  و 3 واحد بوم گردی روستایی که در سی‌سخت، قلات یاسوج و  رود رونه قرار گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به درآمد گردشگران داخلی  بیان کرد: سالانه  مبلغ 900 میلیارد تومان سالانه درآمد  گردشگران داخلی به این استان است.

باقری با اشاره به کمپینگ بی بی حکیمه گچساران گفت: امسال مبلغ 200 میلیون تومان برای تجهیز و تکمیل کمپ استراحتگاه بی‌بی حکیمه تخصیص داده شد. 

وی با بیان اینکه  این کمپ در 4 هکتار در حال احداث است، خاطرنشان کرد: این کمپ تاکنون 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
معرفی گیاهان بومی سازگار با کم آبی برای فضای سبز پایتخت/ تغییر شیوه آبیاری پارکها

معرفی گیاهان بومی سازگار با کم آبی برای فضای سبز پایتخت/ تغییر شیوه آبیاری پارکها

معاون سابق سازمان محیط زیست گفت : اتاق فکری متشکل از اساتید دانشگاه برای رسیدن به پوشش گیاهی همگن با خشکسالی در پایتخت تشکیل شده که تغییر پوشش گیاهی به تدریج و به سمت بلوط و زالزالک ،خزه و "یوکا"،"پمپاسگراس" را جایگزین فضای سبز موجود خواهد کرد.
راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

زیست‌پذیری فزاینده مناطق شهری، روشی برای جلوگیری از آلودگی و حفاظت از منابع طبیعی در مناطق شهری و پیرامون آنها است که ارتباط مستقیم با بافت فرسوده شهری دارد و برای ارتقاء سطح کیفی زیست پذیری از نظر اقتصادی ،اجتماعی و محیط زیست تجدید نظر در آن صورت گیرد.