کد خبر: ۶۳۵۳۹
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
مدیرکل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از 3 میلیون گردشگر در طول سال از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری این استان بازدید می‌کنند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمود باقری اظهار کرد: با توجه به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد یک استان چهار فصل است در ایام مختلف از طول سال گردشگر به صورت شناور به این استان سفر می‌کند.

 مدیرکل  میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: از پایان زمستان تا اویل بهار گردشگران به شهرهای گرمسیری  این استان مانند گچساران، باشت، دهدشت، چرام و بهمئی و لنده سفر می‌کنند.

 وی افزود: همچنین در پایان فصل بهار و تابستان این گردشگران به سمت یاسوج، بویراحمد و دنا  و بخشی از چرام برای بازدید از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری به این مناطق سفر می‌کنند.

باقری با بیان اینکه سالانه بالغ بر 3 میلیون نفر گردشگر وارد استان کهگیلویه و بویراحمد می‌شوند، عنوان کرد: بخشی از این گردشگران در استان اسکان می‌یابند و از فضاهای اسکان این استان مانند هتل‌ها، پارک‌های اسکان و کمپینگ‌های اسکان و همچنین از بوم گردی‌هایی که در روستاها و بخشی از عشایر است استفاده می‌کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد اذعان کرد: در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکنون  تعداد 50 واحد بوم گردی روستایی و عشایری  شناسایی شده که از این میزان تعداد 20 واحد پرونده این بوم گردی مورد تایید واقع شده  و در اختیار صندوق کارافرینی امید قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تعداد 5 واحد بوم‌گردی اعتبار آنها پرداخت و افتتاح شد، ابراز کرد: برای هر واحد بوم گردی مبلغ 100 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.

باقری با اشاره به 5 واحد بوم‌گردی در سطح استان گفت: دو واحد در حوزه بوم‌گردی عشایری قرار گرفته است  و 3 واحد بوم گردی روستایی که در سی‌سخت، قلات یاسوج و  رود رونه قرار گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به درآمد گردشگران داخلی  بیان کرد: سالانه  مبلغ 900 میلیارد تومان سالانه درآمد  گردشگران داخلی به این استان است.

باقری با اشاره به کمپینگ بی بی حکیمه گچساران گفت: امسال مبلغ 200 میلیون تومان برای تجهیز و تکمیل کمپ استراحتگاه بی‌بی حکیمه تخصیص داده شد. 

وی با بیان اینکه  این کمپ در 4 هکتار در حال احداث است، خاطرنشان کرد: این کمپ تاکنون 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ییلاق « سوباتان » / تصاویر

ییلاق « سوباتان » / تصاویر

ییلاق سوباتان در ارتفاع 2000 متری از سطح دریا سالانه گردشگران داخلی و خارجی زیادی را میزبان می شود. این ییلاق یکی از سرسبزترین و زیباترین ییلاق های کشور است که در ۲۲ کیلومتری شهر لیسار از توابع تالش و در ۳۶ کیلومتری شمال غرب تالش استان گیلان قرار دارد.
آتش سوزی در میدان شوش / تصاویر

آتش سوزی در میدان شوش / تصاویر

آتش سوزی در انبار اجناس نخی و عدل های پنبه، واقع در میدان شوش خسارت های مالی فراوانی برجای گذاشت.