کد خبر: ۶۳۵۳۹
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
مدیرکل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از 3 میلیون گردشگر در طول سال از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری این استان بازدید می‌کنند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمود باقری اظهار کرد: با توجه به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد یک استان چهار فصل است در ایام مختلف از طول سال گردشگر به صورت شناور به این استان سفر می‌کند.

 مدیرکل  میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: از پایان زمستان تا اویل بهار گردشگران به شهرهای گرمسیری  این استان مانند گچساران، باشت، دهدشت، چرام و بهمئی و لنده سفر می‌کنند.

 وی افزود: همچنین در پایان فصل بهار و تابستان این گردشگران به سمت یاسوج، بویراحمد و دنا  و بخشی از چرام برای بازدید از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری به این مناطق سفر می‌کنند.

باقری با بیان اینکه سالانه بالغ بر 3 میلیون نفر گردشگر وارد استان کهگیلویه و بویراحمد می‌شوند، عنوان کرد: بخشی از این گردشگران در استان اسکان می‌یابند و از فضاهای اسکان این استان مانند هتل‌ها، پارک‌های اسکان و کمپینگ‌های اسکان و همچنین از بوم گردی‌هایی که در روستاها و بخشی از عشایر است استفاده می‌کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد اذعان کرد: در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکنون  تعداد 50 واحد بوم گردی روستایی و عشایری  شناسایی شده که از این میزان تعداد 20 واحد پرونده این بوم گردی مورد تایید واقع شده  و در اختیار صندوق کارافرینی امید قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تعداد 5 واحد بوم‌گردی اعتبار آنها پرداخت و افتتاح شد، ابراز کرد: برای هر واحد بوم گردی مبلغ 100 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.

باقری با اشاره به 5 واحد بوم‌گردی در سطح استان گفت: دو واحد در حوزه بوم‌گردی عشایری قرار گرفته است  و 3 واحد بوم گردی روستایی که در سی‌سخت، قلات یاسوج و  رود رونه قرار گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به درآمد گردشگران داخلی  بیان کرد: سالانه  مبلغ 900 میلیارد تومان سالانه درآمد  گردشگران داخلی به این استان است.

باقری با اشاره به کمپینگ بی بی حکیمه گچساران گفت: امسال مبلغ 200 میلیون تومان برای تجهیز و تکمیل کمپ استراحتگاه بی‌بی حکیمه تخصیص داده شد. 

وی با بیان اینکه  این کمپ در 4 هکتار در حال احداث است، خاطرنشان کرد: این کمپ تاکنون 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

نرخ ارز که طی هفته های اخیر روند صعودی خود را حفظ کرده است به گفته کارشناسان از هیچ قانونی تبعیت نکرده و شرط بندی دلالان و نبود سیاست صحیح ارزی مهمترین دلیل ناپایداری نرخ ارز گزارش شده است.
در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

رییس شورای شهر تهران در مورد نامه‌نگاری اخیرش به مقام معظم رهبری توضیحاتی را ارائه کرد.