کد خبر: ۶۳۵۰۱
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۸
میرزایی در صحن علنی شورای شهر مطرح کرد
معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران با اشاره به اینکه یکی از مسائل اساسی که مدیران مطرح می‌کنند آسیب‌پذیری نظام مالیه شهر تهران است، گفت: ما برای اتمام پروژه ها نزدیک به 3 برابر بودجه سال ۹۶ نیاز داریم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،حجت الله میرزایی در سی و پنجمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر تهران گفت: از اقداماتی که در برنامه قبلی توسعه مغفول مانده می‌توان به تقویت نهاد برنامه ریزی، بی توجهی به نظام حکومتی شهری و منطقه‌ای، بی توجهی به مشارکت و وجوه اشتراکی برنامه و بی توجه به ویژگی‌های آمایشی، بی توجهی به سرریزهای مجموعه شهری، بی توجهی به نظام نوآوری منطقه‌ای شهری، بی توجهی به تمرکز زدایی مناطق و غیره اشاره کرد.

وی با بیان اینکه ما در تهران با ۲۲ منطقه مواجه نیستیم بلکه با چندین شهر مواجه هستیم، افزود: به همین دلیل نمی‌توان یک برنامه و نسخه یکسان برای همه مناطق نوشت. در دوره گذشته توسعه تهران یک توسعه نا هم فاز، ناپایدار، نامتوازن، نامتعادل و ناموزون بود. 

معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران با اشاره به اینکه برنامه سوم توسعه 3 سطح دارد، یادآور شد: سطح برنامه، سطح تعامل با سایر نهادها و سطح ارشادی برای گفتگو با شهروندان است. این برنامه مشارکت محور و قابل یادگیری خواهد بود. از شورای شهر تهران می‌خواهم به ما کمک کنند تا ما از یک برنامه بسیار تفصیلی به یک برنامه جامع برسیم.

میرزایی با اشاره به اینکه یکی از مسائل اساسی که مدیران مطرح می‌کنند آسیب‌پذیری نظام مالیه شهر تهران است، اذعان کرد: ما برای اتمام پروژه ها نزدیک به 3 برابر بودجه سال ۹۶ نیاز داریم. 

وی با اشاره به اینکه برنامه ریزی سابق توسعه به شدت تفصیل گرا بود، خاطر نشان کرد: نظام برنامه ریزی سابق با چندین معضل مواجه بود که از جمله آن ناپیوسته و گسسته بودن این برنامه است. امروز 15 درصد از بودجه شهر تهران توسط مناطق توزیع می شود. 

معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران در پایان خاطر نشان کرد: برنامه سابق توسعه با مشکلاتی از جمله عدم پیشرفت فیزیکی میان حوزه های مختلف و ناهماهنگی میان حیطه های مختلف مواجه بود. امروز تهران به یک شهر از ریخت افتاده تبدیل شده که فاقد یک هویت شهری است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کشف ۱۶۰ میلیون دلار ارز غیرمجاز

کشف ۱۶۰ میلیون دلار ارز غیرمجاز

جانشین نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به اقدامات پلیس برای مقابله با قاچاق کالا و ارز اشاره و کشف ۱۶۰ میلیون دلار قاچاق و پلمپ ۵۰ واحد را از اقدامات بیان کرد.
اصلاح نظام بودجه ریزی شهرداری ها از کجا آغاز می‌شود؟

اصلاح نظام بودجه ریزی شهرداری ها از کجا آغاز می‌شود؟

یک کارشناس بودجه گفت: برای اصلاح نظام بودجه‌بندی لازم است در بالاترین سطح تصمیم گیری شهرداری، اشتراک نظری در خصوص کارآمدکردن نظام برنامه‌ای و بودجه‌ای به وجود آید که البته به معنی شفاف‌کردن فرآیندهای تخصیص منابع، رعایت اکید انضباط مالی و ... است.