کد خبر: ۶۳۴۱۹
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۴
رییس بنیاد مستضعفان از برگزاری مسابقه طراحی ساختمان جدید پلاسکو در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد سعیدی‌کیا  در اولین مرحله مسابقه ایده های برتر بازتعریف پلاسکو اظهار کرد: معتقدیم با حادثه پلاسکو یک ارزش بزرگ شهری را از دست داده ایم و که باید یک ارزش جدید بهتر جایگزین ارزش از دست رفته شود.

وی با بیان این‌که با همین راهبرد اتاق فکر و گروه مشاوران را با صبر و حوصله و تدبیر شکل تشکیل شد، تصریح کرد: خوشبختانه برگزاری جلسات متعدد نتایج بسیار خوبی به همراه داشته و مرحله دوم مسابقه یعنی طراحی پلاسکو را به زودی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: با این اقدام ضمن همکاری با همه سازمان ها و نهاد های مرتبط هر چه زودتر منجر به  ایجاد جایگزینی مناسب برای ارزش از دست رفته ساختمان پلاسکو شود و الگویی شایان توجه در همدلی و همکاری برای پروژه های کلان شهر ها محسوب شود.

مهدی حجت معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران نیز به عوامل مهم حساسیت های پروژه پلاسکو از جمله قرار گرفتن در بافت تاریخی شهری ، همجواری با مدرسه ژاندارک، ماهیت پلاسکو به عنوان قدیمی ترین ساختمان بلند مرتبه کشور و... اشاره و اظهار کرد: همه حساسیت های موجود باعث شد تا شهرداری تهران و بنیاد مستضعفان با دقت نظر  همه حساسیت ها با وجود همه فشار های موجود مذاکرات متعددی را با کارشناسان مختلف برگزار کند.

وی ادامه داد:  در این مسیر خوشبختانه با اقدام  بنیاد مستضعفان برای تخصیص پارکینگ همجوار ساختمان به مساحت 4200  متر مربع و با احتساب حقوق مکتسبه  ساختمان قبلی پلاسکو موفق شدیم ضوابط سطح اشتغال و کاربری مسبوق به سابقه مجموعه تراکم دو زمین را رعایت کرده و پروانه را صادر کنیم.

وی با اشاره به همکاری بنیاد مستضعفان برای مرمت ، تجهیز و هوشمند سازی پارکینگ  ضلع شمالی پلاسکو برای تامین نیاز پارکینک مجتمع پلاسکو و همچنین قول بنیاد مستضعفان برای همکاری و مشارکت در ساخت خط اتوبوس  LRT افزود: خوشبختانه علاوه بر اینکه توافقنامه بین بنیاد مستضعفان و شهرداری تهران مورد تایید و امضای نماینده قوه قضاییه نیز قرار گرفت برای حفظ حریم مدرسه ژاندارک نیز همکاری و تعامل بسیار ارزنده ای بین بنیاد مستضعفان و سازمان میراٍث فرهنگی شکل گرفت.
منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها

"تهران، شهر دوستدار کودک" از رویا تا واقعیت!

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: از سال 86 شهرداری تهران برای اجرای برنامه شهر دوستدار پایتخت اعلام آمادگی کرده و اکنون با تشکیل کمیته شهر دوستدار کودک و اختصاص چند ردیف بودجه تلاش می شود ضمن اضافه کردن رنگها ،ایمن سازی شهر و زمینه مداخله کودکان در امور شهر صورت گیرد.
گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

کارشناس بازار مسکن گفت: با توجه به کاهش عرضه، امکان رشد قیمتی مسکن بین 5 تا 8 درصد در کوچک متراژها بیشتر از تورم موجود در سال جاری وجود دارد.