کد خبر: ۶۳۴۱۹
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۴
رییس بنیاد مستضعفان از برگزاری مسابقه طراحی ساختمان جدید پلاسکو در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد سعیدی‌کیا  در اولین مرحله مسابقه ایده های برتر بازتعریف پلاسکو اظهار کرد: معتقدیم با حادثه پلاسکو یک ارزش بزرگ شهری را از دست داده ایم و که باید یک ارزش جدید بهتر جایگزین ارزش از دست رفته شود.

وی با بیان این‌که با همین راهبرد اتاق فکر و گروه مشاوران را با صبر و حوصله و تدبیر شکل تشکیل شد، تصریح کرد: خوشبختانه برگزاری جلسات متعدد نتایج بسیار خوبی به همراه داشته و مرحله دوم مسابقه یعنی طراحی پلاسکو را به زودی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: با این اقدام ضمن همکاری با همه سازمان ها و نهاد های مرتبط هر چه زودتر منجر به  ایجاد جایگزینی مناسب برای ارزش از دست رفته ساختمان پلاسکو شود و الگویی شایان توجه در همدلی و همکاری برای پروژه های کلان شهر ها محسوب شود.

مهدی حجت معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران نیز به عوامل مهم حساسیت های پروژه پلاسکو از جمله قرار گرفتن در بافت تاریخی شهری ، همجواری با مدرسه ژاندارک، ماهیت پلاسکو به عنوان قدیمی ترین ساختمان بلند مرتبه کشور و... اشاره و اظهار کرد: همه حساسیت های موجود باعث شد تا شهرداری تهران و بنیاد مستضعفان با دقت نظر  همه حساسیت ها با وجود همه فشار های موجود مذاکرات متعددی را با کارشناسان مختلف برگزار کند.

وی ادامه داد:  در این مسیر خوشبختانه با اقدام  بنیاد مستضعفان برای تخصیص پارکینگ همجوار ساختمان به مساحت 4200  متر مربع و با احتساب حقوق مکتسبه  ساختمان قبلی پلاسکو موفق شدیم ضوابط سطح اشتغال و کاربری مسبوق به سابقه مجموعه تراکم دو زمین را رعایت کرده و پروانه را صادر کنیم.

وی با اشاره به همکاری بنیاد مستضعفان برای مرمت ، تجهیز و هوشمند سازی پارکینگ  ضلع شمالی پلاسکو برای تامین نیاز پارکینک مجتمع پلاسکو و همچنین قول بنیاد مستضعفان برای همکاری و مشارکت در ساخت خط اتوبوس  LRT افزود: خوشبختانه علاوه بر اینکه توافقنامه بین بنیاد مستضعفان و شهرداری تهران مورد تایید و امضای نماینده قوه قضاییه نیز قرار گرفت برای حفظ حریم مدرسه ژاندارک نیز همکاری و تعامل بسیار ارزنده ای بین بنیاد مستضعفان و سازمان میراٍث فرهنگی شکل گرفت.
منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اعلام آمادگی هاشمی برای ریاست شهرداری تهران

اعلام آمادگی هاشمی برای ریاست شهرداری تهران

رئیس شورای شهر تهران با اعلام آمادگی برای شهردار تهران شدن گفت: بخشی از اصلاح طلبان فکر می‌کنند شهردار شدنم باعث از هم پاشیدگی شورای شهر می‌شود اما برای ریاست شورا جایگزین هست.
همخوان نبودن انتظارات معلولین با امکانات شهرداری

همخوان نبودن انتظارات معلولین با امکانات شهرداری

شهردار تهران با بیان اینکه تهران بیش از ۱۰۰ هزار معلول دارد، گفت: انتظارات این افراد با امکانات شهرداری همخوانی ندارد.