کد خبر: ۶۳۳۰۶
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳
استاندار کهگیلویه و بویراحمد:
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: باید زیرساخت‌های بخش کشاورزی در این استان تقویت شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، «علی محمد احمدی» در آئین تجلیل از برگزیدگان استانی بخش کشاورزی استان قزوین، افزود: برنامه‌های هدایت‌گری، حمایتی و سرمایه‌گذاری بخش‌های مختلف کشاورزی اهداف سرزمینی این استان و این حوزه تأثیرگذار در تولید و اشتغال است.

وی خاطرنشان کرد: اهمیت بخش کشاورزی به حدی است که کشورهای توسعه‌یافته غربی در عصر حاضر از همه توان و دستاوردهای علمی و صنعتی خود برای رشد این بخش استفاده می‌کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که، کشاورزی محور مهم توسعه است، خاطرنشان کرد: هیچ تمدنی پایدار نمانده مگر این‌که کشاورزی آن رشد کرده است.

احمدی تصریح کرد: هر چند در کشاورزی سنتی تنها مقدار کمی محصول برداشت می‌شود اما با حرکت به سمت روش‌های نوین و تکنولوژی‌های صنعتی و پیشرفته کاشت و برداشت محصولات موجب رونق این بخش از اقتصاد کشور شده است.

وی با اشاره به شاخص‌های برنامه‌های توسعه‌ای کشور و برنامه ششم توسعه، ادامه داد: بخش کشاورزی در این برنامه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد، وضعیت کشاورزی استان را رضایت‌بخش دانست و خاطرنشان کرد: باوجود کاهش نزولات جوی و خشکسالی‌های اخیر اقدامات مناسبی در حوزه کشاورزی انجام شده است اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم و باید بیشتر بکوشیم.

احمدی با بیان این‌که، نباید به وضع موجود اکتفا کرد، افزود: ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای از جمله نیروی انسانی توانمند، ذخایر نفت و گاز، گردشگری و آب و خاک در استان وجود دارد و باید با تلفیق و بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها به رونق بخش کشاورزی شدت بخشید.

وی با اشاره به این‌که، 10 درصد کل برگزیدگان بخش کشاورزی در سطح ملی مربوط به این استان است، گفت: این جایگاه خوب نشان‌دهنده زحمات مدیریت سازمان جهاد کشاورزی، کارشناسان و کشاورزان استان است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که، برنامه 5 ساله استان در حال تدوین است، تصریح کرد: کشاورزی یکی از اولویت‌های اصلی در این برنامه است.

احمدی به بازدید از مزارع و بخش‌های مختلف حوزه کشاورزی استان برای برطرف کردن مشکلات تاکید کرد و گفت: باید بکوشیم زیرساخت‌های بخش کشاورزی تقویت شود.

وی بر تقویت مدیریت منابع آب تاکید و تصریح کرد: می‌کوشیم تا میزان اختصاص، استحصال و استفاده بهینه از منابع آب استان را افزایش دهیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: باید کوشید با مکانیزه کردن کشاورزی و ارتقاء بهره‌وری آب و خاک به توسعه کشاورزی در استان کمک کنیم.

احمدی با بیان این‌که، برای رونق و توسعه کشاورزی استان برنامه‌های مختلفی در دستور کار داریم، ادامه داد: برای تحقق این هدف مسئولان ملی حوزه کشاورزی به ویژه وزیر جهاد کشاورزی در استان حضور می‌یابند. ظرفیت کشاورزی استان بالاست و نیازمند برنامه‌ریزی و نظارت بیشتر است.

وی با اشاره به این‌که، در دولت‌های یازدهم و دوازدهم توجه ویژه‌ای به بخش کشاورزی شده است، افزود: دولت امسال بیش از 30 هزارمیلیارد تومان اعتبارات به نظام بانکی برای بخش کشاورزی اختصاص داده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که، سریع‌ترین و کم‌هزینه‌ترین اشتغالزایی را می‌توان در حوزه کشاورزی ایجاد کرد، گفت: 1.5میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی برای توسعه روستایی به بخش کشاورزی اختصاص داده شده است.

احمدی با بیان این‌که دولت 12 هزار میلیارد تومان برای توسعه کشاورزی و امور زیرمجموعه آن و توسعه صنایع تبدیلی اختصاص داده است، خاطرنشان کرد: می‌طلبد کشاورزان به کمک مسئولان وارد میدان شوند و برای برطرف کردن بیکاری فارغ‌التحصیلان این حوزه ارتقاء استان را فراهم کنند.

وی یادآور شد: اولویت ما در ستاد تسهیل، رفع مشکلات واحدهای تولیدی وابسته به بخش کشاورزی است و باید همه در کنار هم تلاش کنیم تا کشاورزی استان به جایگاه واقعی خودش دست یابد.

بانک‌ها نباید به سمت واسطه‌گری حرکت کنند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: حرکت بانک‌ها بر مبنای واسطه‌گری آسیب زیادی به روند تحقق هدفگذاری‌های ارائه تسهیلات می‌زند.

به گزارش ایسنا، «علی محمد احمدی» یکشنبه، 11دی ماه در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید افزود: تأکید دولت بر روی رونق تولید است و بانک‌ها نباید به سمت واسطه‌گری حرکت کنند و این در حالی است که برخی بانک‌ها ۴۰درصد از تزریق اعتباراتشان به سمت متفرقه بوده است که پول دادن به آشنا و اقوام نیز در این ردیف قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: پرداخت‌های متفرقه اغلب نقشی در تولید ندارد و این در حالی است که هدفگذاری ما در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که بانک‌ها باید پشتوانه تولید باشند، خاطرنشان کرد: نگاه بانک‌ها باید به حرکت در حوزه تخصصی خود باشد و برخی بانک‌ها جهت‌گیری خوبی نسبت به مأموریت‌های خود دارند.

احمدی خواستار همکاری بانک‌ها با سازمان صنعت و معدن در بررسی و کارشناسی واحدهای متقاضی تسهیلات شد و تصریح کرد: تعامل در این حوزه به تزریق صحیح منابع به واحدهای دارای نیاز کمک فراوانی می‌کند.

وی با تأکید بر تزریق هدفمند منابع و جلوگیری از پول پاشی بی‌برنامه ادامه داد: نباید پول بیت‌المال را در واحدها و طرح‌هایی که خروجی ندارند هدر دهیم و ما به‌دنبال راه‌اندازی واحدهای دارای پتانسیل و ظرفیت تولید و اشتغال هستیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: نحوه و روند ارائه تسهیلات توسط بانک‌های خصوصی مناسب نیست و در صورت عدم تغییر نحوه حرکت در این حوزه اقداماتی انجام خواهد شد.

احمدی با اشاره به مانده مطالبات غیرجاری بانک‌ها گفت: مبلغ بالایی از مانده مطالبات غیر جاری برخی بانک‌ها در حوزه مشکوک الوصول‌ها قرار دارند.

وی رشد ۲۰درصدی ارائه تسهیلات بانک‌ها در حوزه بازسازی و نوسازی واحدها تا پایان دی ماه را خواستار شد و افزود: هم‌چنین هرکدام بانک‌ها باید تا پایان سال پرداخت تسهیلات بازسازی و نوسازی را بر اساس هدفگذاری انجام شده در ستاد تسهیل در دستور کاری قرار دهند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ییلاق « سوباتان » / تصاویر

ییلاق « سوباتان » / تصاویر

ییلاق سوباتان در ارتفاع 2000 متری از سطح دریا سالانه گردشگران داخلی و خارجی زیادی را میزبان می شود. این ییلاق یکی از سرسبزترین و زیباترین ییلاق های کشور است که در ۲۲ کیلومتری شهر لیسار از توابع تالش و در ۳۶ کیلومتری شمال غرب تالش استان گیلان قرار دارد.
آتش سوزی در میدان شوش / تصاویر

آتش سوزی در میدان شوش / تصاویر

آتش سوزی در انبار اجناس نخی و عدل های پنبه، واقع در میدان شوش خسارت های مالی فراوانی برجای گذاشت.