کد خبر: ۶۳۳۰۶
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳
استاندار کهگیلویه و بویراحمد:
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: باید زیرساخت‌های بخش کشاورزی در این استان تقویت شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، «علی محمد احمدی» در آئین تجلیل از برگزیدگان استانی بخش کشاورزی استان قزوین، افزود: برنامه‌های هدایت‌گری، حمایتی و سرمایه‌گذاری بخش‌های مختلف کشاورزی اهداف سرزمینی این استان و این حوزه تأثیرگذار در تولید و اشتغال است.

وی خاطرنشان کرد: اهمیت بخش کشاورزی به حدی است که کشورهای توسعه‌یافته غربی در عصر حاضر از همه توان و دستاوردهای علمی و صنعتی خود برای رشد این بخش استفاده می‌کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که، کشاورزی محور مهم توسعه است، خاطرنشان کرد: هیچ تمدنی پایدار نمانده مگر این‌که کشاورزی آن رشد کرده است.

احمدی تصریح کرد: هر چند در کشاورزی سنتی تنها مقدار کمی محصول برداشت می‌شود اما با حرکت به سمت روش‌های نوین و تکنولوژی‌های صنعتی و پیشرفته کاشت و برداشت محصولات موجب رونق این بخش از اقتصاد کشور شده است.

وی با اشاره به شاخص‌های برنامه‌های توسعه‌ای کشور و برنامه ششم توسعه، ادامه داد: بخش کشاورزی در این برنامه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد، وضعیت کشاورزی استان را رضایت‌بخش دانست و خاطرنشان کرد: باوجود کاهش نزولات جوی و خشکسالی‌های اخیر اقدامات مناسبی در حوزه کشاورزی انجام شده است اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم و باید بیشتر بکوشیم.

احمدی با بیان این‌که، نباید به وضع موجود اکتفا کرد، افزود: ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای از جمله نیروی انسانی توانمند، ذخایر نفت و گاز، گردشگری و آب و خاک در استان وجود دارد و باید با تلفیق و بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها به رونق بخش کشاورزی شدت بخشید.

وی با اشاره به این‌که، 10 درصد کل برگزیدگان بخش کشاورزی در سطح ملی مربوط به این استان است، گفت: این جایگاه خوب نشان‌دهنده زحمات مدیریت سازمان جهاد کشاورزی، کارشناسان و کشاورزان استان است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که، برنامه 5 ساله استان در حال تدوین است، تصریح کرد: کشاورزی یکی از اولویت‌های اصلی در این برنامه است.

احمدی به بازدید از مزارع و بخش‌های مختلف حوزه کشاورزی استان برای برطرف کردن مشکلات تاکید کرد و گفت: باید بکوشیم زیرساخت‌های بخش کشاورزی تقویت شود.

وی بر تقویت مدیریت منابع آب تاکید و تصریح کرد: می‌کوشیم تا میزان اختصاص، استحصال و استفاده بهینه از منابع آب استان را افزایش دهیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: باید کوشید با مکانیزه کردن کشاورزی و ارتقاء بهره‌وری آب و خاک به توسعه کشاورزی در استان کمک کنیم.

احمدی با بیان این‌که، برای رونق و توسعه کشاورزی استان برنامه‌های مختلفی در دستور کار داریم، ادامه داد: برای تحقق این هدف مسئولان ملی حوزه کشاورزی به ویژه وزیر جهاد کشاورزی در استان حضور می‌یابند. ظرفیت کشاورزی استان بالاست و نیازمند برنامه‌ریزی و نظارت بیشتر است.

وی با اشاره به این‌که، در دولت‌های یازدهم و دوازدهم توجه ویژه‌ای به بخش کشاورزی شده است، افزود: دولت امسال بیش از 30 هزارمیلیارد تومان اعتبارات به نظام بانکی برای بخش کشاورزی اختصاص داده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که، سریع‌ترین و کم‌هزینه‌ترین اشتغالزایی را می‌توان در حوزه کشاورزی ایجاد کرد، گفت: 1.5میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی برای توسعه روستایی به بخش کشاورزی اختصاص داده شده است.

احمدی با بیان این‌که دولت 12 هزار میلیارد تومان برای توسعه کشاورزی و امور زیرمجموعه آن و توسعه صنایع تبدیلی اختصاص داده است، خاطرنشان کرد: می‌طلبد کشاورزان به کمک مسئولان وارد میدان شوند و برای برطرف کردن بیکاری فارغ‌التحصیلان این حوزه ارتقاء استان را فراهم کنند.

وی یادآور شد: اولویت ما در ستاد تسهیل، رفع مشکلات واحدهای تولیدی وابسته به بخش کشاورزی است و باید همه در کنار هم تلاش کنیم تا کشاورزی استان به جایگاه واقعی خودش دست یابد.

بانک‌ها نباید به سمت واسطه‌گری حرکت کنند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: حرکت بانک‌ها بر مبنای واسطه‌گری آسیب زیادی به روند تحقق هدفگذاری‌های ارائه تسهیلات می‌زند.

به گزارش ایسنا، «علی محمد احمدی» یکشنبه، 11دی ماه در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید افزود: تأکید دولت بر روی رونق تولید است و بانک‌ها نباید به سمت واسطه‌گری حرکت کنند و این در حالی است که برخی بانک‌ها ۴۰درصد از تزریق اعتباراتشان به سمت متفرقه بوده است که پول دادن به آشنا و اقوام نیز در این ردیف قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: پرداخت‌های متفرقه اغلب نقشی در تولید ندارد و این در حالی است که هدفگذاری ما در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که بانک‌ها باید پشتوانه تولید باشند، خاطرنشان کرد: نگاه بانک‌ها باید به حرکت در حوزه تخصصی خود باشد و برخی بانک‌ها جهت‌گیری خوبی نسبت به مأموریت‌های خود دارند.

احمدی خواستار همکاری بانک‌ها با سازمان صنعت و معدن در بررسی و کارشناسی واحدهای متقاضی تسهیلات شد و تصریح کرد: تعامل در این حوزه به تزریق صحیح منابع به واحدهای دارای نیاز کمک فراوانی می‌کند.

وی با تأکید بر تزریق هدفمند منابع و جلوگیری از پول پاشی بی‌برنامه ادامه داد: نباید پول بیت‌المال را در واحدها و طرح‌هایی که خروجی ندارند هدر دهیم و ما به‌دنبال راه‌اندازی واحدهای دارای پتانسیل و ظرفیت تولید و اشتغال هستیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: نحوه و روند ارائه تسهیلات توسط بانک‌های خصوصی مناسب نیست و در صورت عدم تغییر نحوه حرکت در این حوزه اقداماتی انجام خواهد شد.

احمدی با اشاره به مانده مطالبات غیرجاری بانک‌ها گفت: مبلغ بالایی از مانده مطالبات غیر جاری برخی بانک‌ها در حوزه مشکوک الوصول‌ها قرار دارند.

وی رشد ۲۰درصدی ارائه تسهیلات بانک‌ها در حوزه بازسازی و نوسازی واحدها تا پایان دی ماه را خواستار شد و افزود: هم‌چنین هرکدام بانک‌ها باید تا پایان سال پرداخت تسهیلات بازسازی و نوسازی را بر اساس هدفگذاری انجام شده در ستاد تسهیل در دستور کاری قرار دهند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.
آخرین اخبار