کد خبر: ۶۳۱۶۲
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱
یک رفتار شناس در گفتگو با شهرفردا بررسی کرد
یک رفتار شناس گفت : حضور زنان با گریم مردانه نشان‌دهنده تغییرات ساختاری در جامعه زنان است و حکایت از تغییرات ارزشی دارد.
امان الله قرایی مقدم در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» با اشاره به ورود زنان با گریم مردانه در ورزشگاه گفت: این افراد اقلیت محدودی هستند که توانسته‌اند اعتراض خود به قوانین موجود را با انجام رفتار بیرونی نشان دهند.

وی افزود: این اعتراض و دگرگونی در واقع رفتاراجرایی برای تغییر شرایط است که بایک هنجارشکنی آغاز شده ،اما نشان می دهد که باورهای سنتی در جامعه روز ،جایگاه خود را از دست داده است.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: شبکه های مجازی و ماهواره مدتهاست رویکرد متفاوتی را در جامعه ایرانی تزریق می کند و اثرات این تزریق فرهنگی حضور زنان راننده بدون حجاب با دستاویز قرار دادن حریم خصوصی یا رویکرد زنان در شبکه های مجازی  است.

وی تاکید کرد:تغییرات اجتماعی از سالها پیش آغاز شده و اکنون با قاطعیت می توان گفت کنترل این بخش از زنان و دختران با دیدگاههای سنتی غیرقابل ممکن است. چنانکه پوشش آنها در جامعه با دوسال پیش تفاوت زیادی دارد.

 این جامعه شناس همچنین با اشاره به تغییرات ارزش ها گفت: تغذیه فرهنگی و ارزشی تقریبا متوقف شده ،به این معنا که سلبریتی‌ها با تبعیت از یک الگوی غیرسنتی در جامعه حاضر می شوند و فیلم و سریالهای ساخته شده ایران نیز آنها را با همین رفتار معرفی می‌کند. البته در کنار آنها نمی توان منکر اثرات گستردگی ماهواره و شبکه های مجازی شد و نمی توان تنها پوسته جامعه را دید.

قرایی مقدم تاکید کرد: به نظر می رسد تغییر ارزشهای جامعه مدتهاست آغاز شده و اکنون شتاب بیشتری گرفته است لذا اعتراضات رفتاری را نمی توان با قوانین دستوری حذف کرد.
برچسب ها: زنان ، ورزشگاه ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

نرخ ارز که طی هفته های اخیر روند صعودی خود را حفظ کرده است به گفته کارشناسان از هیچ قانونی تبعیت نکرده و شرط بندی دلالان و نبود سیاست صحیح ارزی مهمترین دلیل ناپایداری نرخ ارز گزارش شده است.
در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

رییس شورای شهر تهران در مورد نامه‌نگاری اخیرش به مقام معظم رهبری توضیحاتی را ارائه کرد.