کد خبر: ۶۳۱۶۲
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱
یک رفتار شناس در گفتگو با شهرفردا بررسی کرد
یک رفتار شناس گفت : حضور زنان با گریم مردانه نشان‌دهنده تغییرات ساختاری در جامعه زنان است و حکایت از تغییرات ارزشی دارد.
امان الله قرایی مقدم در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» با اشاره به ورود زنان با گریم مردانه در ورزشگاه گفت: این افراد اقلیت محدودی هستند که توانسته‌اند اعتراض خود به قوانین موجود را با انجام رفتار بیرونی نشان دهند.

وی افزود: این اعتراض و دگرگونی در واقع رفتاراجرایی برای تغییر شرایط است که بایک هنجارشکنی آغاز شده ،اما نشان می دهد که باورهای سنتی در جامعه روز ،جایگاه خود را از دست داده است.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: شبکه های مجازی و ماهواره مدتهاست رویکرد متفاوتی را در جامعه ایرانی تزریق می کند و اثرات این تزریق فرهنگی حضور زنان راننده بدون حجاب با دستاویز قرار دادن حریم خصوصی یا رویکرد زنان در شبکه های مجازی  است.

وی تاکید کرد:تغییرات اجتماعی از سالها پیش آغاز شده و اکنون با قاطعیت می توان گفت کنترل این بخش از زنان و دختران با دیدگاههای سنتی غیرقابل ممکن است. چنانکه پوشش آنها در جامعه با دوسال پیش تفاوت زیادی دارد.

 این جامعه شناس همچنین با اشاره به تغییرات ارزش ها گفت: تغذیه فرهنگی و ارزشی تقریبا متوقف شده ،به این معنا که سلبریتی‌ها با تبعیت از یک الگوی غیرسنتی در جامعه حاضر می شوند و فیلم و سریالهای ساخته شده ایران نیز آنها را با همین رفتار معرفی می‌کند. البته در کنار آنها نمی توان منکر اثرات گستردگی ماهواره و شبکه های مجازی شد و نمی توان تنها پوسته جامعه را دید.

قرایی مقدم تاکید کرد: به نظر می رسد تغییر ارزشهای جامعه مدتهاست آغاز شده و اکنون شتاب بیشتری گرفته است لذا اعتراضات رفتاری را نمی توان با قوانین دستوری حذف کرد.
برچسب ها: زنان ، ورزشگاه ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

زیست‌پذیری فزاینده مناطق شهری، روشی برای جلوگیری از آلودگی و حفاظت از منابع طبیعی در مناطق شهری و پیرامون آنها است که ارتباط مستقیم با بافت فرسوده شهری دارد و برای ارتقاء سطح کیفی زیست پذیری از نظر اقتصادی ،اجتماعی و محیط زیست تجدید نظر در آن صورت گیرد.
تاکسی‌های گردشگری در راه تهران/ استقرار پلیس گردشگری در سطح پایتخت در دست اقدام

تاکسی‌های گردشگری در راه تهران/ استقرار پلیس گردشگری در سطح پایتخت در دست اقدام

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به برگزاری 50 تور گردشگری در شهر تهران در ایام نوروز گفت: در مجموع هزار و 215 تن از تورهای گردشگری نوروز 97 تهران استفاده کردند.