کد خبر: ۶۳۱۳۵
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۲
شهردار یزد با اشاره به اینکه لازم است زیرساخت‌های لازم برای توسعه فناوری‌های دانش بنیان در این شهر فراهم شود، گفت: شهر یزد در حال حرکت به سمت تحقق شهر هوشمند و الکترونیک است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مهدی جمالی‌نژاد در آیین رونمایی از یزد کارت و نرم افزار "شهربین" که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار شد، با اشاره به اینکه شهر یزد در حال حرکت به سمت تحقق شهر الکترونیک است، اظهار داشت: هر شهری باید یکی از چشم اندازهای اصلی خود را در ارتباط با فعالیت‌های دانش محور قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه این موضوع از رویکردهای اساسی شهرداری یزد است، ادامه داد: علم در استان یزد جایگاه بسیار خاص و ویژه‌ای دارد به گونه‌ای که این استان و شهر یزد به دارالعلم شناخته می‌شود و ظرفیت‌های بسیار زیاد علمی در این شهر وجود دارد.

شهردار یزد ادامه داد: وجود عالمان بزرگ دینی در دوران‌های مختلف، پرورش دانشمندان و اندیشمندان علمی در زمینه‌های مخلتف و همچنین کسب رتبه نخست کنکور سراسری کشور در 23 سال گذشته شاهد و گواه جایگاه علمی یزد است.

جمالی نژاد خاطرنشان کرد: بر اساس این ظرفیت‌ها، شهرداری یزد چشم انداز توسعه‌ای خود را بر پایه فناوری‌های دانش بنیان و علوم نوین قرار داده و باید در این راستا حرکت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: برای تحقق این هدف باید سعی کنیم علاوه بر حمایت از فعالیت‌های دانش بنیان، زمینه‌ای برای تقویت زیرساخت‌ها برای پیشرفت همه جانبه یزد فراهم کنیم.

وی به رونمایی از «یزد کارت» و نرم افزار «شهربین» اشاره کرد و گفت: این اقدام نقش بسیار مهمی در تحقق اهداف شهرداری برای دانش بنیان شدن فعالیت‌ها و ایجاد شهر الکترونیک برعهده دارد.

شهردار یزد فعالیت مرکز خلاقیت و فناوری های نوین در شهر یزد را بسیار ضروری دانست و گفت: ایجاد دومین مرکز خلاقیت و فناوری های نوین شهری کشور در یزد نقش بسیار مهمی برای تحقق این اهداف و توسعه برنامه‌های دانش بنیان در حوزه شهری ایفا می‌کند.

جمالی‌نژاد ادامه داد: در صورتی که فعالیت‌های شهرداری بر پایه فناوری‌های دانش بنیان باشد، قطعا این انگیزه در بین مردم هم به وجود می‌آید که مردم استفاده درست از این فناوری‌ها را در زندگی روزمره خود قرار دهند.
برچسب ها: شهرفردا ، یزد ، شهر هوشمند
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.
آخرین اخبار