کد خبر: ۶۳۱۳۵
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۲
شهردار یزد با اشاره به اینکه لازم است زیرساخت‌های لازم برای توسعه فناوری‌های دانش بنیان در این شهر فراهم شود، گفت: شهر یزد در حال حرکت به سمت تحقق شهر هوشمند و الکترونیک است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مهدی جمالی‌نژاد در آیین رونمایی از یزد کارت و نرم افزار "شهربین" که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار شد، با اشاره به اینکه شهر یزد در حال حرکت به سمت تحقق شهر الکترونیک است، اظهار داشت: هر شهری باید یکی از چشم اندازهای اصلی خود را در ارتباط با فعالیت‌های دانش محور قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه این موضوع از رویکردهای اساسی شهرداری یزد است، ادامه داد: علم در استان یزد جایگاه بسیار خاص و ویژه‌ای دارد به گونه‌ای که این استان و شهر یزد به دارالعلم شناخته می‌شود و ظرفیت‌های بسیار زیاد علمی در این شهر وجود دارد.

شهردار یزد ادامه داد: وجود عالمان بزرگ دینی در دوران‌های مختلف، پرورش دانشمندان و اندیشمندان علمی در زمینه‌های مخلتف و همچنین کسب رتبه نخست کنکور سراسری کشور در 23 سال گذشته شاهد و گواه جایگاه علمی یزد است.

جمالی نژاد خاطرنشان کرد: بر اساس این ظرفیت‌ها، شهرداری یزد چشم انداز توسعه‌ای خود را بر پایه فناوری‌های دانش بنیان و علوم نوین قرار داده و باید در این راستا حرکت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: برای تحقق این هدف باید سعی کنیم علاوه بر حمایت از فعالیت‌های دانش بنیان، زمینه‌ای برای تقویت زیرساخت‌ها برای پیشرفت همه جانبه یزد فراهم کنیم.

وی به رونمایی از «یزد کارت» و نرم افزار «شهربین» اشاره کرد و گفت: این اقدام نقش بسیار مهمی در تحقق اهداف شهرداری برای دانش بنیان شدن فعالیت‌ها و ایجاد شهر الکترونیک برعهده دارد.

شهردار یزد فعالیت مرکز خلاقیت و فناوری های نوین در شهر یزد را بسیار ضروری دانست و گفت: ایجاد دومین مرکز خلاقیت و فناوری های نوین شهری کشور در یزد نقش بسیار مهمی برای تحقق این اهداف و توسعه برنامه‌های دانش بنیان در حوزه شهری ایفا می‌کند.

جمالی‌نژاد ادامه داد: در صورتی که فعالیت‌های شهرداری بر پایه فناوری‌های دانش بنیان باشد، قطعا این انگیزه در بین مردم هم به وجود می‌آید که مردم استفاده درست از این فناوری‌ها را در زندگی روزمره خود قرار دهند.
برچسب ها: شهرفردا ، یزد ، شهر هوشمند
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
معرفی گیاهان بومی سازگار با کم آبی برای فضای سبز پایتخت/ تغییر شیوه آبیاری پارکها

معرفی گیاهان بومی سازگار با کم آبی برای فضای سبز پایتخت/ تغییر شیوه آبیاری پارکها

معاون سابق سازمان محیط زیست گفت : اتاق فکری متشکل از اساتید دانشگاه برای رسیدن به پوشش گیاهی همگن با خشکسالی در پایتخت تشکیل شده که تغییر پوشش گیاهی به تدریج و به سمت بلوط و زالزالک ،خزه و "یوکا"،"پمپاسگراس" را جایگزین فضای سبز موجود خواهد کرد.
راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

زیست‌پذیری فزاینده مناطق شهری، روشی برای جلوگیری از آلودگی و حفاظت از منابع طبیعی در مناطق شهری و پیرامون آنها است که ارتباط مستقیم با بافت فرسوده شهری دارد و برای ارتقاء سطح کیفی زیست پذیری از نظر اقتصادی ،اجتماعی و محیط زیست تجدید نظر در آن صورت گیرد.