کد خبر: ۶۳۰۶۵
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۶
رئیس شورای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه افزایش مهاجرت به یزد پدیده حاشیه نشینی را در این شهر افزایش داده است، گفت: یزد پایلوت اجرای طرح مدیریت یکپارچه شهری شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، غلامعلی سفید در نشست مشترک استاندار یزد با شهردار و اعضای شورای شهر یزد، با اشاره به اینکه شورای اسلامی شهر یزد متشکل از اصناف و گرایش‌های سیاسی مختلف است، اظهار داشت: شورای شهر به انتخاب خود در ارتباط با شهردار رضایت کامل را دارد و امیدواریم این انتخاب نتیجه بسیار خوبی به دنبال داشته باشد. 

وی به راه اندازی کمیسیون میراث فرهنگی و گردشگری در شورای شهر یزد ااشاره کرد و گفت: با توجه به ثبت جهانی بافت تاریخی یزد و ظرفیت‌های بسیار گسترده این شهر در ارتباط با گردشگری، لازم بود که این کمیسیون در شورای شهر یزد ایجاد شود. 

رئیس شورای اسلامی شهر یزد همچنین از راه اندازی دو کمیسیون شهر هوشمند و تلفیق در شورای شهر یزد خبر داد و گفت: با توجه به ارتباط شهرداری با ادارات و نهادهای مختلفی که در شهر فعالیت دارند، به نظر می‌رسد در صورتی که انسجام بیشتری در این رابطه ایجاد شود، فعالیت‌ها بهتر و موثر‌تر انجام می‌شود. 

سفید خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اکثریت مردم استان در شهر یزد زندگی می‌کنند، لازم است که مسائل مرتبط با شهر یزد بیشتر توسط مسئولان مورد توجه قرا ر گیرد. 

رئیس شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: این ارتباط و هماهنگی هرچه بیشتر و منسجم‌تر باشد، امکان تحقق نتایج بهتر و موثر‌تر در فعالیت‌ها وجود دارد. 

وی بر ضرورت تحقق مدیریت یکپارچه شهری در یزد تاکید کرد و گفت: ادر حال حاضر در نقاط مختلف دنیا در این زمینه اقدامات بسیار زیادی انجام شده و ما هم باید به ناچار به این سمت حرکت کنیم. 

سفید ادامه داد: در جلساتی که با حضور نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، این پیشنهاد ارائه شد که یزد به عنوان الگوی شهرهای کشور در زمینه تحقق مدیریت یکپارچه شهری باشد. 

رئیس شورای اسلامی شهر یزد خاطرنشان کرد: یکی از نکات مهمی که الان شورای شهر و شهرداری با آن روبرو است، بحث مهاجرت‌ها است چرا که آمار دقیقی در ارتباط با آن‌ها وجود ندارد و نمی‌توان برنامه ریزی مناسبی برای ارائه خدمات به آن‌ها انجام داد. 

وی تصریح کرد: بحث افزایش مهاجرت‌ها سبب توسعه حاشیه نشینی در شهر یزد شده و علاوه بر آن به دلیل نوع اشتغالهای ایجاد شده برای این افراد، آمار بیکاری مردم یزد به ویژه فارغ التحصیلان افزایش یافته است. 

سفید ادامه داد: موضوع مهاجران به ویژه اتباع خارجی در استان یزد به حدی اهمیت دارد که به نظر می‌رسد لازم است در ارتباط با موضوع آن‌ها، همانند اهمیتی که به بحث انتقال آب قائل هستیم، توجه داشته باشیم. 

رئیس شورای اسلامی شهر یزد بحث فرودگاه یزد را هم یکی دیگر از مسائل مهم پیش روی استان یزد دانست و گفت: با توجه به ثبت جهانی یزد، این نیاز احساس می‌شود که فعالیت‌های هماپیمایی در یزد افزایش یابد. 

وی خاطرنشان کرد: در این زمینه می‌توانیم بخشی از وظایف را توسط شورای شهر و شهرداری انجام دهیم و در طول سال های پیش رو، یک شرکت هواپیمایی در استان یزد ایجاد کنیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.
آخرین اخبار