کد خبر: ۶۳۰۲۵
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۷
استاندار یزد با بیان اینکه اقدامات لازم برای تحقق مدیریت یکپارچه شهری در یزد انجام می‌شود، گفت: لزوم رفع سریع مشکلات سرمایه گذاری در پروژه‌های شهرداری یزد تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمود زمانی قمی در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر یزد در ارتباط با افزایش ارتباط استاندار و با شهردار و اعضای شورای شهر، اظهارداشت: دبیرخانه دائمی برای ارتباط دولت و شورای شهر در یزد تشکیل شود و به وسیله این دبیرخانه، برای بررسی مشکلات اقدامات لازم انجام شود. 

وی بر بحث توسعه سرمایه گذاری در پروژه‌های شهرداری یزد تاکید کرد و گفت: مرکز سرمایه گذاری استان یزد باید بدون درنگ و با تمام توان در اختیار شورای شهر و شهرداری باشد و زمینه‌ای برای توسعه سرمایه گذاری در شهر یزد فراهم شود. 

وی افزود: در صورتی که سرمایه گذاری توسط شورای شهر و شهرداری معرفی شد، مرکز سرمایه گذاری باید فورا موانعی که برای شروع این سرمایه گذاری وجود دارد را سریعا برطرف کند. 

استاندار یزد ادامه داد: این آمادگی را داریم که هر اقدامی برای تحقق مدیریت یکپارچه در شهر یزد لازم است را انجام دهیم و اختیارات خود و دستگاه‌ها را برای این موضوع به شورای شهر واگذار کنیم. 

زمانی قمی تصریح کرد: فلسفه اداره کشور و استان این است که تقسیم کار انجام شود و هیچ حساسیتی در این زمینه نباید وجود داشته باشد که فعالیت‌های ما توسط دیگر افراد برای تحقق یک هدف مهم انجام شود. 

وی ادامه داد: در صورتی که مصوبات شورای شهر محقق شد، آن زمان شهر یزد با تعالی و پیشرفت روبرو می‌شود ولی اگر این مصوبات نتواند به مرحله تحقق وارد شود، قطعا یزد هم نمی‌تواند موفق شود. 

استاندار یزد افزود: شورای شهر هم باید تصمیمات درست، بزرگ و مناسبی بگیرد و برای پیشرفت شهر حرکت کند در این زمینه هم هیچ دستگاهی نباید احساس کند که شورای شهر رقیب آن‌ها است. 

وی با اشاره به اینکه مهاجرت اتباع بیگانه تاثیرات عجیبی بر شهر یزد گذاشته، گفت: در این زمینه باید برنامه ریزی و بررسی مناسبی صورت گیرد و به یک قانون درست در این زمینه دست پیدا کنیم. 

زمانی قمی بر ضرورت ساماندهی ورودی‌های شهر یزد تاکید کرد و گفت: ورودی شهر یزد باید با اتقضائات امروز یزد که می‌خواهد جهانی باشد همخوانی داشته باشد و نباید در این زمینه به حرف‌ها اکتفا کنیم. 

استاندار یزد ادامه داد: اماکن تاریخی یزد باید امکانات لازم برای گردشگران را داشته باشد، نباید یک گردشگر خارجی مسلمان برای گرفتن وضو با مشکل مواجه باشد، گردشگران غیرمسلمان هم باید امکاناتی که در شهر برای حضور آن‌ها نیاز است را داشته باشند. 

وی با اشاره به اینکه حمل و نقل عمومی در استان یزد باید جایگاه مناسب خود را پیدا کند خاطرنشان کرد: بحث قطارهای حومه‌ای الان در دنیا مرسوم است و هر کاری که لازم است در این زمینه انجام شود را حتما مورد پیگیری قرار می‌دهیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
معرفی گیاهان بومی سازگار با کم آبی برای فضای سبز پایتخت/ تغییر شیوه آبیاری پارکها

معرفی گیاهان بومی سازگار با کم آبی برای فضای سبز پایتخت/ تغییر شیوه آبیاری پارکها

معاون سابق سازمان محیط زیست گفت : اتاق فکری متشکل از اساتید دانشگاه برای رسیدن به پوشش گیاهی همگن با خشکسالی در پایتخت تشکیل شده که تغییر پوشش گیاهی به تدریج و به سمت بلوط و زالزالک ،خزه و "یوکا"،"پمپاسگراس" را جایگزین فضای سبز موجود خواهد کرد.
راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

زیست‌پذیری فزاینده مناطق شهری، روشی برای جلوگیری از آلودگی و حفاظت از منابع طبیعی در مناطق شهری و پیرامون آنها است که ارتباط مستقیم با بافت فرسوده شهری دارد و برای ارتقاء سطح کیفی زیست پذیری از نظر اقتصادی ،اجتماعی و محیط زیست تجدید نظر در آن صورت گیرد.