کد خبر: ۶۲۹۷
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۰
محمدباقر قالیباف، شهردار تهران در تازه ترین پست ایستاگرامی خود نوشت: در زمان كودكي ما، كار كردن بچه‌ها، نه تنها يك كمك اقتصادي به خانواده، كه جزيي از فرايند آموزش و كسب تجربه فرد بود و تعداد زيادي از بچه‌هاي نسل من با اين نوع از كار در ايام كودكي و مدرسه عجين بوده‌اند.
محمدباقر قالیباف، شهردار تهران در تازه ترین پست ایستاگرامی خود نوشت: 

«در چند روز گذشته دو بار بین جمعی از كودكان بودم. بار اول در موسسه خیریه ایلیا كه مدرسه‌اي در منطقه شهر ري براي كودكان كار دارد و بار دوم در جشنی که سازمان خدمات شهرداري برای کودکان کار برگزار کرده بود.

حضور در جمع اين بچه‌ها، مثل هميشه، روحيه‌بخش و نشاط‌آفرين است و انگيزه‌ها را براي ارائه خدمت بيشتر و منسجم‌تر به آنها تقويت مي‌كند. 

در زمان كودكي ما، كار كردن بچه‌ها، نه تنها يك كمك اقتصادي به خانواده، كه جزيي از فرايند آموزش و كسب تجربه فرد بود و تعداد زيادي از بچه‌هاي نسل من با اين نوع از كار در ايام كودكي و مدرسه عجين بوده‌اند. كار ما، شايد آسيب‌هايي داشت، اما قوام‌دهنده جوهره شخصيت و تضمين‌كننده تلاش براي زندگي شرافتمندانه نيز بود؛ كاري كه از همان ايام تا امروز با آن عجين هستيم. 

متاسفانه امروز، كار كودكان در جاهايي، به دليل مشكلات اقتصادي خانواده يا ناهنجاري‌هاي رفتاري والدين، به بيگاري و آسيبي جدي تبديل شده و مانع بزرگي بر سر آموزش و رشد شخصيتي آنها شده است. 

براي سلامتي و سربلندي همه اين عزيزان دعا ميكنم و مژده مي‌دهم كه به فضل الهي در شرف آغاز طرحي هستيم كه كيفيت زندگي و آموزش اين كودكان را در تهران به نحو قابل قبولي متحول مي‌كند.


قالیباف در دوران کودکی+عکس


توضيح: یکی از عکس‌های بالا برای دوران كودكي من و در سنين ابتداي مدرسه است.»

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای  دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن اشاره به تولید دانش بنیان به عنوان سه کلمه راهبردی، رفع محدودیت شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و خواستار خروج خودروسازان از چرخه دولتی شد.
ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

نماینده مجلس ضمن اشاره به سه جزء اصلی شعار سال حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور را ضروری خواند.