کد خبر: ۶۲۰۶۹
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۶
رئیس راه و شهرسازی مریوان:
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان مریوان گفت: پروژه جاده جدید "سنندج-مریوان" ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اواخر سال ۹۸ مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
زانا کهنه‌پوشی با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته برای پروژه جاده جایگزین «مریوان به سنندج» اظهار داشت: از ابتدای سال جدید تمام موانع این پروژه برطرف می‌شود و سه قطعه از این جاده نیز در اواخر سال 98 مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی گفت: با توجه به اقدامات صورت گرفته در سال‌های گذشته و همچنین تسریع در احداث این پروژه در طول سال، امروزه شاهد پیشرفت 65 درصدی آن هستیم.

جاده جایگزین مریوان به سنندج اواخر سال 98 به بهره‌برداری می‌رسد

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان مریوان تصریح کرد: امروزه با برطرف کردن تمام موانع موجود در انجام قطعات 4، 5 و 6 این پروژه که شامل تونل باغان نیز است برابر قرار داد منعقد شده، جاده جایگزین مریوان به سنندج اواخر سال 98 به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به پائین بودن شاخصه راه‌های روستایی مریوان در مقایسه با میانگین کشوری عنوان کرد: امسال اقدامات چشم‌گیری برای آسفالت راه‌های روستایی و جذب اعتبارات از محل کمیته برنامه‌ریزی شهرستان صورت گرفته است.

کهنه‌پوشی افزود: امسال آسفالت سه روستای "گماره‌للنگ، میرآباد و خاو" این شهرستان انجام شده و عملیات رهاسازی در روستاهای "برده‌رشه، دوپلوره، کال و اسکو"ل نیز فعال است.

وی با اشاره به افزایش شاخصه بهره‌مندی روستاهای اطراف شهرستان مریوان از آسفالت جاده‌ها اظهار کرد: آسفالت تعدادی از روستاهای بخش سه گانه شهرستان نیز در مرحله مناقصه و تعیین پیمانکار است که به محض فراهم شدن شرایط جوی فعالیت پروژه‌ها آغاز می‌شود.

140 واحد از پروژه‌های مسکن مهر مریوان مورد بهره‌برداری قرار گرفت

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان مریوان گفت: این اداره علاوه بر فعالیت‌های خود در جاده‌ها، در حوزه مسکن و حفاظت از اراضی نیز در طول سال اقدامات ارزنده‌ای برای مردم ارائه انجام داده است.

وی گفت: امسال تعداد 140 واحد از پروژه‌های مسکن مهر شهرستان مورد بهره‌برداری قرار گرفته و به متقاضیان تحویل داده شده است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان مریوان خاطر نشان کرد: امسال در حوزه حفاظت از اراضی 3 هزار و 450 متر تصرف اراضی ملی داخل در محدوده شهر را که با کاربری‌های مختلف توسط افرادی سودجو مورد تصرف قرار گرفته بود رفع تصرف و به بیت‌المال باز گردانده شد.

وی اضافه کرد: در راستای جلوگیری از تصرف اراضی ملی و تملکی 14 هزار و 560 متر مربع از اراضی دارای سند تک برگ مالکیت به نام دولت ثبت شد.

دبستان در تپه "موسک" مریوان احداث می‌شود

کهنه‌پوشی افزود: عملیات احداث دبستان در تپه "موسک" نیز در راستای ارتقاء بخش آموزشی آغاز شده و احداث یک باب مدرسه در محله "تفینی‌های مریوان" در مرحله تعیین پیمانکار بوده و به‌زودی فعالیت آن نیز پس از مشخص شدن پیمانکار آغاز می‌شود.

وی پله‌گذاری در مریوان را از دیگر اقدامات اداره راه و شهرسازی عنوان و اظهار کرد: در راستای ساماندهی بافت‌های فرسوده پروژه پله‌گذاری 12 کوچه در محله کمربندی مریوان آغاز شده و در سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان مریوان عنوان کرد: آمادگی لازم برای پرداخت تسهیلات مسکن در جهت احداث ساخت منازل جدید در بافت فرسوده شهرستان را داریم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
معرفی گیاهان بومی سازگار با کم آبی برای فضای سبز پایتخت/ تغییر شیوه آبیاری پارکها

معرفی گیاهان بومی سازگار با کم آبی برای فضای سبز پایتخت/ تغییر شیوه آبیاری پارکها

معاون سابق سازمان محیط زیست گفت : اتاق فکری متشکل از اساتید دانشگاه برای رسیدن به پوشش گیاهی همگن با خشکسالی در پایتخت تشکیل شده که تغییر پوشش گیاهی به تدریج و به سمت بلوط و زالزالک ،خزه و "یوکا"،"پمپاسگراس" را جایگزین فضای سبز موجود خواهد کرد.
راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

زیست‌پذیری فزاینده مناطق شهری، روشی برای جلوگیری از آلودگی و حفاظت از منابع طبیعی در مناطق شهری و پیرامون آنها است که ارتباط مستقیم با بافت فرسوده شهری دارد و برای ارتقاء سطح کیفی زیست پذیری از نظر اقتصادی ،اجتماعی و محیط زیست تجدید نظر در آن صورت گیرد.