کد خبر: ۶۲۰۰۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۵
یک کارشناس ارشد حمل و نقل شهری:
یک کارشناس ارشد حمل و نقل شهری گفت: سیستم حمل و نقل عمومی شهر اصفهان باید یکپارچه شود، به این صورت که اگر در یک خیابان ایستگاه مترو وجود دارد باید گونه‌های دیگر حمل و نقل از جمله ایستگاه تاکسی، دوچرخه، اتوبوس و یا مسیر مناسب برای پیاده روی ایجاد شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، امین همدانی در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: حمل و نقل به دو دسته عمومی و خصوصی تقسیم بندی می شود که برنامه ریزان شهری بر روی بخش حمل و نقل عمومی برنامه ریزی می‌کنند.

وی با بیان اینکه حمل و نقل عمومی همه مدل های حمل و نقلی اعم از اتوبوس، مترو، تاکسی، دوچرخه و تراموا را شامل می شود، افزود: در حال حاضر بر اساس زیرساخت‌های موجود مهمترین اقدام یکپارچگی سیستم حمل و نقل عمومی است، اگر در یک خیابان ایستگاه مترو وجود دارد باید گونه‌های دیگر حمل و نقل از جمله ایستگاه تاکسی، دوچرخه، اتوبوس و یا مسیر مناسب برای پیاده روی ایجاد شود.

این دکترای حمل و نقل شهری با اشاره به ضرورت دسترسی آسان به حمل و نقل عمومی گفت: این حق همه شهروندان اعم از کودک تا سالمند و معلول است که بتوانند به راحتی از حمل و نقل عمومی ارزان قیمت استفاده کنند.

همدانی بر لزوم توجه به مباحث فنی ناوگان حمل و نقل شهری اشاره کرد و ادامه داد: در ناوگان حمل و نقل عمومی باید از سوخت استاندارد استفاده شود تا آلودگی هوا به حداقل ممکن برسد، امروزه در دنیا برای کاهش مشکلات زیست محیطی به سمت استفاده از اتوبوس های برقی حرکت کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: برای کاهش آلودگی هوا علاوه بر تامین سوخت استاندارد باید فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی را در شهر ارتقاء دهیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه شیخ بهایی گفت: اکنون زیرساخت‌های حمل و نقل در بسیاری از بخش‌ها فراهم است اما به دلیل نبود مدیریت و شفافیت در این سیستم با معضل روبرو هستیم بنابراین باید مدیریت زیرساخت‌ها بهینه شود.

همدانی با اشاره به استفاده از نرم افزارهای هوشمند در سیستم حمل و نقل عمومی افزود: مسافران باید بتوانند به اطلاعات حرکت ناوگان، مدت زمان حرکت و نوع وسیله حمل و نقل دسترسی داشته باشند که این مهم نیازمند استفاده از نرم افزارهای هوشمند است.

وی اظهارکرد: هر چقدر بر روی هوشمند سازی سیستم حمل و نقل کار کنیم به طور حتم می توانیم فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی را در شهر افزایش دهیم.
نظرات بینندگان
سیدرضا طباطبائی کلجاهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
0
0
نظر اقای دکتر همدانی اگر اجرایی گردد مشکلات شهری کمتر می گردد با سپاس از ایشان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

یک اقتصاددان گفت: تنگ کردن گلوگاه عرضه ارز در سال گذشته و کاهش نرخ سود بانکی از مهترین بسترهای افزایش نرخ ارز است و هم اکنون باید با به رسمیت شناختن بازار غیررسمی ارز و اعلام قیمت تعادلی بازار ارز را کنترل کرد.
بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران که برای حضور در مسابقات جام جهانی روسیه به این کشور سفر کرده بود بامداد چهارشنبه وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) شد و مورد استقبال هواداران قرار گرفت.