کد خبر: ۶۱۲۶۹
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰۵:۲۰
قیمت کامیون‌های الکتریکی تسلا از 150 هزار دلار آغاز می‌شود؛ مبلغی که با قیمت یک کامیون معمولی تفاوت چندانی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، زمانی که تسلا هفته قبل کامیون های الکتریکی خود را معرفی کرد، تقریبا همه موافق بودند که این کامیون ها به نظر خوب می رسد. به تازگی قیمت کامیون های الکتریکی این شرکت اعلام شده است که بخشی از مخاطبان را تحت تاثیر قرار داده است.

تسلا قیمت کامیون های الکتریکی خود را برای مدل های 300 مایلی و 500 مایلی به ترتیب 150 هزار دلار و 180 هزار دلار اعلام کرده است که این قیمت از پیش‌بینی‌ها پایین تر است. البته یکی دیگر از مدل‌های تسلا که مشخصات بهتری دارد، حدود 200 هزار دلار قیمت دارد.

کامیون  الکتریکی تسلا از راننده خودکار (حالت auto pilot) برای ترمز گرفتن اضطراری، نگهداری خودکار بین خطوط و هشدار خروج از خط است که باعث ایمنی بیشتر راننده و دیگر وسایل نقلیه می شود. همچنین این کامیون دارای محافظ Jacknife است که دارای حسگرها و دوربین هایی برای کاهش افتادن در چاله‌ها و دست اندازهای خیابان است که دیده نمی شوند.

این وسیله نقلیه به عنوان یک کامیون شتاب فوق العاده ای دارد که می تواند برای صعود به تپه و سایر کار ها مفید باشد. البته برای یک کامیون شتاب زیاد محوریت ندارد و بهتر است تسلا وقت خود را صرف بهبود ترمز کامیون‌های خود کند.

یکی از سوالات اساسی که ذهن مخاطبان را درگیر کرده این نکته است که تسلا چگونه توانسته کامیون های خود را تا این اندازه ارزان تولید کند چرا که قیمت باتری 1 مگاواتی آن به تنهایی 400 هزار دلار قیمت دارد. احتمال آن می رود که کمپانی تسلا به تکنولوژی جدیدی برای ساخت لوازم الکتریکی دست یافته باشد.

قیمت کامیون های نیمه الکترونیکی تسلا به طرز شگفت آوری رقابتی است


برچسب ها: کامیون ، برقی ، تسلا ، شهر فردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

نرخ ارز که طی هفته های اخیر روند صعودی خود را حفظ کرده است به گفته کارشناسان از هیچ قانونی تبعیت نکرده و شرط بندی دلالان و نبود سیاست صحیح ارزی مهمترین دلیل ناپایداری نرخ ارز گزارش شده است.
در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

رییس شورای شهر تهران در مورد نامه‌نگاری اخیرش به مقام معظم رهبری توضیحاتی را ارائه کرد.