کد خبر: ۶۰۵۵۳
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۳
رئیس کمیسیون عمران مجلس:
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید سایت‌هایی با حداقل ۱۰ هزار کانکس برای زمان بحران در کشور ایجاد شود، گفت: چادر خوب است اما در برابر شرایط آب و هوایی و سرما و گرما مقاومت ندارد و مردم سختی می‌کشند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمدرضا رضایی‌کوچی اظهار داشت: امروز از منطقه زلزله‌زده در استان کرمان در منطقه هجدک بازدید کردم و از صبوری مردم منطقه تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه این منطقه روی گسل زلزله است و تجربه زلزله و تخریب منازل را در سال‌های قبل نیز داشته است گفت: خوشبختانه بازسازی بیش از 3 هزار واحد مسکونی انجام شده و هر جا که در سال‌های گذشته بازسازی شده بود در زلزله روز جمعه آسیبی ندیده بود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقاوم‌سازی و بازسازی منازل مسکونی در کشور باید ادامه داشته باشد افزود: مدیریت بحران استان کرمان به ریاست استاندار نیز بسیار خوب عمل کرده بود.

وی با اشاره به اینکه خدمات اولیه به مردم داده شده بود و مردم راضی بودند و احساس آرامش داشتند خاطر‌نشان کرد: 40 میلیون تومان تسهیلات بانکی و 6 میلیون تومان بلاعوض برای ساکنان شهرها و 30 میلیون تومان تسهیلات و 5 میلیون تومان بلاعوض برای بازسازی خانه‌های روستایی داده می‌شود که پیگیریم تا در جلسه هیئت دولت برای این منطقه نیز مصوب شود.

رضایی‌کوچی با بیان اینکه بر اثر زلزله اشتغال مردم منطقه نیز آسیب دیده است گفت: مردم منطقه یا کشاورز بودند و یا در معادن کار می‌کردند که الآن امکان فعالیت شغلی آنها آسیب دیده و باید سریعا ترمیم شود.

وی با اشاره به اینکه بحث اشتغال مردم در منطقه باید پیگیری شود و در جریان زلزله به قنوات و معادن آسیب وارد شده تاکید کرد: در کنار آوار‌برداری که بنیاد مسکن آغاز کرده است باید زمینه زندگی معمولی مردم که کار و تولید هست نیز توجه شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در کشور مرتب تجربه زلزله داریم و نباید منتظر باشیم زلزله‌ای بیاید و بعد به فکر بازسازی برویم تصریح کرد: کشور باید به سمت نوسازی خانه‌ها و بیمه واحدهای مسکونی برود.

وی با اشاره به اینکه سرعت بازسازی در کشور نیز باید بالاتر برود و با بیمه کردن خانه‌ها مسئولیت بر دوش دولت نیست و بیمه مسئول بازسازی می‌شود گفت: در حال حاضر محدود استان‌هایی هستند که منازل خود را بیمه کرده‌اند.

رضایی‌کوچی اظهار داشت: در کنار بیمه خانه‌ها، باید چند سایت در کشور وجود داشته باشد که حداقل 10 هزار کانکس در آنها نگهداری شود تا در هنگام بحران و زلزله این کانکس‌ها در اختیار مردم قرار داده شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: چادر خوب است اما در برابر شرایط آب و هوایی و سرما و گرما مقاومت ندارد و مردم سختی می‌کشند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

یک اقتصاددان گفت: تنگ کردن گلوگاه عرضه ارز در سال گذشته و کاهش نرخ سود بانکی از مهترین بسترهای افزایش نرخ ارز است و هم اکنون باید با به رسمیت شناختن بازار غیررسمی ارز و اعلام قیمت تعادلی بازار ارز را کنترل کرد.
بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران که برای حضور در مسابقات جام جهانی روسیه به این کشور سفر کرده بود بامداد چهارشنبه وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) شد و مورد استقبال هواداران قرار گرفت.