کد خبر: ۶۰۳۸۶
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳
برنده ترکیه ای جایزه مصطفی(ص):
پروفسور ارول گلنبه در حاشیه کنز فروم جایزه مصطفی (ص) درباره حملات هکری گفت: هیچ قانونی برای مقابله با این حملات وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،گلنبه که برنده نیم میلیون دلار در جایزه بین المللی مصطفی(ص) شده است، درباره این جایزه گفت: از عوامل جایزه مصطفی تشکر می کنم چرا که این جایزه را در علم و فناوری ارائه دادند.
وی افزود: جایزه مصطفی جزو معدود نهادهایی است که این چنین جوایز با کیفیت بالایی را به دانشمندان اعطا می کند.

 وی درباره حوزه پژوهش خود بیان کرد: در حوزه امنیت فضای مجازی هیچ قانونی وجود ندارد. 
 ارول گلنبی افزود: با مهندسی معکوس نرم افزاری را پیدا کرده ام که با حمله های سایبری و هکرها مقابله می کند. چرا که هدف برخی از هکرها بخش های دولتی است قصد  داریم با کشف نرم افزاری بتوانیم با هکرها مقابله کنیم. 

برنده جایزه مصطفی(ص) بیان کرد: هیچ قانونی برای مقابله باحمله های سایبری وجود ندارد. همین موبایل ساده ای که در دست شما است به واسطه اینترنت وای فای می تواند هک شود. 

 وی در بخش دیگری از صحبت های خود به نحوه مقابله با حمله های سایبری پرداخت و اظهار داشت: مقاله ای در زمینه حمله های سایبری حدود 23 روز پیش در انگلیس ارائه کردم و هنوز به چاپ نرسیده است که جزئیات اهمیت حمله های سایبری و نحوه مقابله با آن و جزئیات مقابله با این حمله ها را در آن بیان کرده ام. در آن جلسه تمام حضار متخصص آی تی نبودند بلکه افراد در طبقات مختلف حضور داشتند.

سامی ارول گلنبه دانشمند کامپیوتر، مهندس الکترونیک و ریاضیدان کاربردی اهل ترکیه، عضو انجمن علمی ترکیه (انجمن بیلیم) است و مقام استادی گبور دنیس در رشته مهندسی برق و الکترونیک دانشگاه سلطنتی لندن دارد. وی به دلیل ارائه مدل و روش هایی برای ارزیابی و بهبود عملکرد شبکه های کامپیوتری به نام شبکه گلنبه، برگزیده این جایزه شده است.

هدف از برگزاری این جایزه، معرفی و تقدیر شایسته از برترین‌های علم و فناوری در جهان اسلام، ترویج و تشویق به علم ‌آموزی و پژوهش در جوامع اسلامی است.

گفتنی است  جایزه مصطفی (ص) به عنوان یکی از نمادهای شایستگی و برتری علمی در سطح جهان در سال ۱۳۹۱ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی جمهوری اسلامی ایران رسید و روز گذشته برندگان دومین دوره این مسابقه معرفی شدند. در حاشیه این همایش، "کنز فروم مصطفی(ص)" با همت مجموعه فن آورد  با هدف ارائه راه حل های علمی کاربردی جهت حل مشکلات کشورهای جهان اسلام برگزار شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

نرخ ارز که طی هفته های اخیر روند صعودی خود را حفظ کرده است به گفته کارشناسان از هیچ قانونی تبعیت نکرده و شرط بندی دلالان و نبود سیاست صحیح ارزی مهمترین دلیل ناپایداری نرخ ارز گزارش شده است.
در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

رییس شورای شهر تهران در مورد نامه‌نگاری اخیرش به مقام معظم رهبری توضیحاتی را ارائه کرد.