کد خبر: ۶۰۱۴۰
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۸
معاون شهردار تهران در گفتگوی اختصاصی با شهرفردا
معاون شهردار تهران گفت : با وجود اعلام آمادگی آلمان و چین برای فایناس در ایران قرارداد همکاری برای تبدیل زباله به انرژی با کشور کره منعقد شد.

حجت الله میرزایی معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار  پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» با اشاره به جذب فایناس خارجی گفت : به منظور فراواری زباله و تبدیل آن به انرژی قراردادی با کشور کره منعقد شده است که بر اساس آن کره ای ها برای راه اندازی کارخانه تبدیل زباله به انرژی اقدام خواهند کرد.

وی افزود : علاوه بر کره ایها آلمان ها و چینی ها هم برای سرمایه گذاری در تهران اعلام آمادگی کرده اند اما فعلا با کشور کره وارد قرارداد شده ایم.

این معاون شهردار تهران همچنین در ادامه با اشاره به مخاطرات کلانشهر تهران خاطر نشان کرد : کمبود منابع آب با کیفیت و مطمئن ،آلودگی هوا و حجم بالای زباله و پسماند مهمترین مخاطرات پایتخت هستند.

میرزایی ادامه داد: در تهران 5 تا 10 برابر سئول زباله جمع آوری می شود ؛این در حالیست که آنها 7 روش تفکیک زباله ،بازیافت و سوزاندن آن در سیکل بسته بندی را راه اندازی کرده اند.

معاون شهردار تهران همچنین تاکید کرد: تولید زباله در تهران  با حجم بسیار بالا و هزینه دفع سنگین برای شهرداری و بدون فناوریهای روز صورت می گیرد.

وی تاکید کرد : مهترین بخش برای کاهش مخاطرات زباله اقدامات فرهنگی و اجتماعی است که البته زمانبر بوده و باید با برنامه ریزی دنبال شود.  
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دولت با چه ابزاری از فارغ التحصیلان بیکار حمایت می‌کند؟

دولت با چه ابزاری از فارغ التحصیلان بیکار حمایت می‌کند؟

دولت با دو طرح "کاج" و "تکاپو" و با هدف قرار دادن شغل اولیها از یک سو و ایجاد کسب و کار در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی، IT، بخش‌های مرتبط با صنعت گردشگری، ورزش، تربیت بدنی، سلامت و حوزه صنایع فرهنگی و هنری اشتغال فارغ التحصیلان را تحت حمایت قرار داده است.
ساختمان تئاتر در شانگهای با نمای بامبویی

ساختمان تئاتر در شانگهای با نمای بامبویی

در یکی از مناطق تاریخی شانگهای، ساختمانی برای اجرای تئاتر، کنسرت ها، اپرا و دیگر فعالیت های فرهنگی است و نمای خارجی آن از سه لایه چوب بامبو تشکیل شده است.