کد خبر: ۶۰۱۴۰
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۸
معاون شهردار تهران در گفتگوی اختصاصی با شهرفردا
معاون شهردار تهران گفت : با وجود اعلام آمادگی آلمان و چین برای فایناس در ایران قرارداد همکاری برای تبدیل زباله به انرژی با کشور کره منعقد شد.

حجت الله میرزایی معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار  پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» با اشاره به جذب فایناس خارجی گفت : به منظور فراواری زباله و تبدیل آن به انرژی قراردادی با کشور کره منعقد شده است که بر اساس آن کره ای ها برای راه اندازی کارخانه تبدیل زباله به انرژی اقدام خواهند کرد.

وی افزود : علاوه بر کره ایها آلمان ها و چینی ها هم برای سرمایه گذاری در تهران اعلام آمادگی کرده اند اما فعلا با کشور کره وارد قرارداد شده ایم.

این معاون شهردار تهران همچنین در ادامه با اشاره به مخاطرات کلانشهر تهران خاطر نشان کرد : کمبود منابع آب با کیفیت و مطمئن ،آلودگی هوا و حجم بالای زباله و پسماند مهمترین مخاطرات پایتخت هستند.

میرزایی ادامه داد: در تهران 5 تا 10 برابر سئول زباله جمع آوری می شود ؛این در حالیست که آنها 7 روش تفکیک زباله ،بازیافت و سوزاندن آن در سیکل بسته بندی را راه اندازی کرده اند.

معاون شهردار تهران همچنین تاکید کرد: تولید زباله در تهران  با حجم بسیار بالا و هزینه دفع سنگین برای شهرداری و بدون فناوریهای روز صورت می گیرد.

وی تاکید کرد : مهترین بخش برای کاهش مخاطرات زباله اقدامات فرهنگی و اجتماعی است که البته زمانبر بوده و باید با برنامه ریزی دنبال شود.  
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
لزوم توجه به جوانان نخبه در سازمان‌ها برای توسعه اقتصاد شهرها

لزوم توجه به جوانان نخبه در سازمان‌ها برای توسعه اقتصاد شهرها

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت:امروزه سازمان‌ها به‌خوبي دريافته‌اند كه به‌منظور موفقيت در اقتصاد پيچيده جهاني و نيز ماندگاري در محيط رقابتي كسب‌و‌كار، به داشتن بهترين استعدادها نياز است. در واقع، استعدادهای سازمانی به‌ویژه جوانان نخبه و مستعد، منابعي بحراني هستند كه براي دستيابي به بهترين نتایج، نيازمند مديريت مي‌باشند.
رد صلاحیت قبل از انتخاب تاکنون سابقه نداشته است

رد صلاحیت قبل از انتخاب تاکنون سابقه نداشته است

رئیس شورای شهر تهران گفت: تاکنون در جمهوری اسلامی ایران رد صلاحیت قبل از انتخاب سابقه نداشته است.