کد خبر: ۵۸۶۰۴
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۸
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با تاکید بر استفاده حداکثری از توان مترو برای سرویس‌دهی مناسب به مسافران، گفت: پس از کاهش سرفاصله حرکت قطارها در خطوط 2، 3 و 4 متروی تهران این زمان در خط يك هم کاهش یافت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، نوبخت با اشاره به اینکه استفاده حداکثری از ظرفیت خطوط موجود، اولین اولویت شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه است، افزود: در حال حاضر تنها راه برون رفت از آلودگي هوا و ترافيك تهران، ترغيب شهروندان به استفاده از حمل و نقل عمومي درون شهري است كه به این منظور كاهش سرفاصله حركت قطارها و خدمات رساني هرچه بهتر در دستور کار شرکت بهره برداری متروي تهران قرار گرفته است.
 

وي تصريح كرد: با تلاش های انجام گرفته در مدیریت جدید شهری در طي هفته هاي گذشته سرفاصله حرکت قطارها در خطوط دو، سه و چهار کاهش یافت و براساس برنامه ريزي هاي انجام گرفته با مدیریت تعمیرات و نگهداری قطارهای مترو و افزایش تعداد قطارهای فعال، کاهش سرفاصله حرکت قطارها در خط يك نيز از ۵ دقیقه به ۴ و نيم دقیقه رسید.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با بيان اینکه خط يك متروی تهران شمال شهر پايتخت را به جنوب متصل كرده است، خاطرنشان كرد: اين خط با تمام خطوط متروی تهران در ایستگاه های شهيد بهشتي، امام خميني(ره)، دروازدولت و مولوي تقاطع داشته و همواره حجم بالای مسافر را جابه جا می کند، قطعاً کاهش سرفاصله حرکت قطارها می‌تواند باعث روان شدن تردد مسافران در این ایستگاه‌ها شود.

نوبخت با بيان اينكه ایجاد این تغییرات در خط يك موجب کاهش ازدحام جمعیت به ویژه در ایستگاه‌های تقاطعی می‌شود، افزود: امیدوارم در آینده نیز بتوانیم تعداد اعزام قطار در این خط را افزایش دهیم. 

وی در ادامه با اشاره به موقعيت خط يك و دسترسي آسان آن به حرم مطهر امام خميني (ره)، بهشت زهرا و حرم حضرت عبدالعظيم الحسني (ع) و استقبال زياد شهروندان محترم در روزهاي پنجشنبه و مناسبت هاي خاص، گفت: با اين كاهش سرفاصله حركت قطارها در تلاش هستيم تا گامي ديگر در جهت ترغیب شهروندان در استفاده از این ناوگان به خصوص در روزهاي پاياني هفته كه با افزايش تردد خوردهاي شخصي همراه هستيم، برداشته شود.
برچسب ها: مترو ، قطار ، سرفاصله ، شهر فردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.
کووید 19 چه بلایی سر مسکن آورد؟

کووید 19 چه بلایی سر مسکن آورد؟

اگر گذری از تاثیر ویروس کرونا بر پیکره اقتصاد داشته باشیم کاملا تغییرات اقتصادی من جمله افزایش قیمت مسکن به خصوص در برخی استانها بسیار مشهود است.