کد خبر: ۵۸۴۵۳
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۶
شهر فردا گزارش می‌دهد
نگاهی به حجم فایل‌های فروش در موتورهای جستجو نشان می‌دهد، حجم عرضه به شدت کاسته شده که باید یکی از دلایل آن را تاخیر فروشندگان به امید گرانی بازار دانست.
محسن بزرگی فعال بازار مسکن در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» می‌گوید: از مهرماه که دولت آمار خرید وفروش بازار ا اعلام کرد فروشندگان ملک و برخی مشاوران املاک معتقدند بازار در سال آینده با قیمت شکنی های اساسی روبرو خواهد شد، لذا آن بخش از فروشندگانی که اصراری به فروش ملک خود ندارند آن را از لیست عرضه خارج کردند.

وی ادامه می‌دهد: سخنان مسئولان دولتی در رسانه‌ها در خود یک التهاب نهفته برای بازار دارد و به نوعی می توان گفت دولتیها بدنبال گران کردن بازار مسکن هستند.

این فعال بازار با اشاره به تغییرات اقتصادی کشور گفت: نگاهی به وضعیت بازار و شرایط اقتصادی به گونه ایست که می توان گفت نه تنها شرایط اقتصادی مردم بهتر نشده بلکه با کساد شدن اوضاع کسب و کار  شرایط اقتصادی مردم بدتر شده است.

وی ادامه داد: زمانی گرانی می تواند به نفع اقتصاد کشور باشد که گردش مالی در میان مردم به اندازه کافی وجود داشته باشد این در حالیست که گرانی بدون دلیل می تواند باعث انفجاری شود که نه تنها دولت بلکه هیچ قدرتی قادر به کنترل آن نخواهد بود.

بزرگی خاطر نشان کرد: گرانی غیرمتعارف تنها باعث خروج متقاضیان از بازار و استقبال از فاز جدید رکود خواهد شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رد صلاحیت قبل از انتخاب تاکنون سابقه نداشته است

رد صلاحیت قبل از انتخاب تاکنون سابقه نداشته است

رئیس شورای شهر تهران گفت: تاکنون در جمهوری اسلامی ایران رد صلاحیت قبل از انتخاب سابقه نداشته است.
توصیه هاشمی به رسانه ها/ از ایجاد فضای منفی حزبی و قومیتی بپرهیزید

توصیه هاشمی به رسانه ها/ از ایجاد فضای منفی حزبی و قومیتی بپرهیزید

رئیس شورای اسلامی شهر تهران از اصحاب رسانه خواست با توجه به زحمات صادقانه و پاکدستی افشانی در مدتی که عهده‌دار مسئولیت پردغدغه شهرداری تهران است نسبت به انعکاس تلاش های وی همراهی کرده و از انتشار هرگونه مطلبی که ایجاد فضای منفی حزبی یا قومیتی دارد بپرهیزند تا شاهد فضای اخلاقی منزهی در حوزه مدیریت شهری باشیم.