کد خبر: ۵۸۴۵۳
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۶
شهر فردا گزارش می‌دهد
نگاهی به حجم فایل‌های فروش در موتورهای جستجو نشان می‌دهد، حجم عرضه به شدت کاسته شده که باید یکی از دلایل آن را تاخیر فروشندگان به امید گرانی بازار دانست.
محسن بزرگی فعال بازار مسکن در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» می‌گوید: از مهرماه که دولت آمار خرید وفروش بازار ا اعلام کرد فروشندگان ملک و برخی مشاوران املاک معتقدند بازار در سال آینده با قیمت شکنی های اساسی روبرو خواهد شد، لذا آن بخش از فروشندگانی که اصراری به فروش ملک خود ندارند آن را از لیست عرضه خارج کردند.

وی ادامه می‌دهد: سخنان مسئولان دولتی در رسانه‌ها در خود یک التهاب نهفته برای بازار دارد و به نوعی می توان گفت دولتیها بدنبال گران کردن بازار مسکن هستند.

این فعال بازار با اشاره به تغییرات اقتصادی کشور گفت: نگاهی به وضعیت بازار و شرایط اقتصادی به گونه ایست که می توان گفت نه تنها شرایط اقتصادی مردم بهتر نشده بلکه با کساد شدن اوضاع کسب و کار  شرایط اقتصادی مردم بدتر شده است.

وی ادامه داد: زمانی گرانی می تواند به نفع اقتصاد کشور باشد که گردش مالی در میان مردم به اندازه کافی وجود داشته باشد این در حالیست که گرانی بدون دلیل می تواند باعث انفجاری شود که نه تنها دولت بلکه هیچ قدرتی قادر به کنترل آن نخواهد بود.

بزرگی خاطر نشان کرد: گرانی غیرمتعارف تنها باعث خروج متقاضیان از بازار و استقبال از فاز جدید رکود خواهد شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چگونه گردشگری ترکیه از فروش نفت ایران اقتصادی‌تر است؟

چگونه گردشگری ترکیه از فروش نفت ایران اقتصادی‌تر است؟

یک گردشگر شهری گفت: در بسیاری از کشورها گردشگری حرف اول را می‌زند و دولتمردان امکانات جذب توریست را بسیج کرده‌اند، چنانکه درآمد گردشگری ترکیه با درآمد حاصل از فروش نفت ایران برابری می‌کند.
رالی داکار 2018 (2) / تصاویر

رالی داکار 2018 (2) / تصاویر

رالی داکار معتبرترین و بزرگ‌ترین رالی رقابت‌های جهانی ورزش اتومبیلرانی و موتورسواری حرفه‌ای است.این مسابقات از سال 1979 توسط سازمان ورزش آماتوری برگزار می شود. تصاویر دوره 2018 این مسابقه را در آمریکای لاتین نشان می دهد.