کد خبر: ۵۸۴۵۳
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۶
شهر فردا گزارش می‌دهد
نگاهی به حجم فایل‌های فروش در موتورهای جستجو نشان می‌دهد، حجم عرضه به شدت کاسته شده که باید یکی از دلایل آن را تاخیر فروشندگان به امید گرانی بازار دانست.
محسن بزرگی فعال بازار مسکن در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» می‌گوید: از مهرماه که دولت آمار خرید وفروش بازار ا اعلام کرد فروشندگان ملک و برخی مشاوران املاک معتقدند بازار در سال آینده با قیمت شکنی های اساسی روبرو خواهد شد، لذا آن بخش از فروشندگانی که اصراری به فروش ملک خود ندارند آن را از لیست عرضه خارج کردند.

وی ادامه می‌دهد: سخنان مسئولان دولتی در رسانه‌ها در خود یک التهاب نهفته برای بازار دارد و به نوعی می توان گفت دولتیها بدنبال گران کردن بازار مسکن هستند.

این فعال بازار با اشاره به تغییرات اقتصادی کشور گفت: نگاهی به وضعیت بازار و شرایط اقتصادی به گونه ایست که می توان گفت نه تنها شرایط اقتصادی مردم بهتر نشده بلکه با کساد شدن اوضاع کسب و کار  شرایط اقتصادی مردم بدتر شده است.

وی ادامه داد: زمانی گرانی می تواند به نفع اقتصاد کشور باشد که گردش مالی در میان مردم به اندازه کافی وجود داشته باشد این در حالیست که گرانی بدون دلیل می تواند باعث انفجاری شود که نه تنها دولت بلکه هیچ قدرتی قادر به کنترل آن نخواهد بود.

بزرگی خاطر نشان کرد: گرانی غیرمتعارف تنها باعث خروج متقاضیان از بازار و استقبال از فاز جدید رکود خواهد شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
الگوی روسیه برای رویارویی با تحریمها ؛ بهبود فضای کسب وکار

الگوی روسیه برای رویارویی با تحریمها ؛ بهبود فضای کسب وکار

استاددانشگاه شیراز گفت : برای رویارویی با تحریمها باید همانند روسیه آنها را جدی گرفت و با تقویت زیرساختهای اقتصادی ،در بهبود فضای کسب وکار گام برداشت.
مهمترین اولویت شهردار جدید پایتخت چیست؟

مهمترین اولویت شهردار جدید پایتخت چیست؟

عضو شورای اول شهر تهران گفت: مهمترین اولویت شهردار جدید مجاب کردن دولت برای ورود به اخذ فایناس داخلی و خارجی برای توسعه مترو است.