کد خبر: ۵۷۸۴۵
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
گزارش شهرفردا از بودجه 97
سال گذشته دولت برای جبران کسری بودجه 55 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشر کرد اما مجلسی‌ها تلاش می‌کنند با تصویب ماده واحده‌ای، سقف انتشار اوراق را محدود کنند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، دولت گذشته 55 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشر کرد تا جبران کسری بودجه دولت شود کسری بودجه ای که هیچوقت بصورت رسمی به آن اذعان نشده و تقاضای تعمیم بودجه نیز نمی شود.

شاید به همین دلیل است که مجلسیها سقف مجوز دولت برای انتشار اوراق مشارکت برای بودجه 97 حدود 30 هزار میلیارد تومان اعلام می‌کنند تا سقف انتاشار اوراق محدود شود.

علی قربانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: مقرر شده 20 درصد از منابع در لایحه بودجه سال آینده، بصورت بودجه ریزی عملیاتی و بر مبنای عملکرد، بودجه به دستگاه ها اختصاص داده شود.

نماینده مردم بجنورد، گرمه و جاجرم، مانه و سملقان و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:در بودجه ریزی عملیاتی دیگر صرفا بر اساس اعتبارات سال گذشته، بودجه اختصاص پیدا نمی کند بنابراین دولت باید ارزیابی صحیحی از عملکرد دستگاه ها در سال گذشته داشته باشد.

تخصیص های بودجه به ماه های پایانی موکول نشود

قربانی در ادامه  تاکیدکرد:با توجه به مسائل موجود در اقتصاد کشور، دولت باید منابع درآمدی جدیدیدر لایحه بودجه سال 97 ، تعریف و پیش بینی کند چرا که در وضعیت موجود، میزان اوراق مشارکت حدود 30هزار میلیارد تومان بوده است.

وی افزود:ادامه وضعیت مذکور بیانگر این است اگر منابع درآمدی جدیدی در بودجه تعریف نشود باید کل اعتبارت عمرانی در سال 97 از طریق انتشار اوراق مشارکت تعیین شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود:نکته مهمی که در بودجه سال آینده باید لحاظ شود این است که برنامه ریزی ها به نحوی نباشد که تخصیص های بودجه به ماه های پایانی سال موکول شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
گرانی نامتعارف مسکن، منطقه 5 را از سکه انداخت

گرانی نامتعارف مسکن، منطقه 5 را از سکه انداخت

افزایش نامتعارف قیمت مسکن در منطقه 5 تهران باعث شد تغییر مسیر خریداران به مناطق همجوار از جمله 22 و منطقه 4 افزایش یابد و این منطقه پس از 5 ماه پیشروی در پر فروشی به قعر جدول معاملات سقوط کند.
کلاف سردرگم حذف یارانه؛ نیازمندان چگونه شناسایی می‌شوند؟

کلاف سردرگم حذف یارانه؛ نیازمندان چگونه شناسایی می‌شوند؟

دولت در حالی پیشنهاد حذف 34 میلیون نفر را از لیست یارانه ارائه کرده است که هنوز ساز و کار شناسایی افراد نیازمند استحصال نشده و مجلسی‌ها نیزمعتقدند یارانه ثروتمندان باید صرف دهک دهمی‌ها، بازنشسته‌ها و اقشار آسیب پذیر شود.