کد خبر: ۵۶۴۹۵
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲
قائم‌مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) تشریح کرد
قائم‌مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه طبق برنامه مصوب این نهاد تا پایان امسال بیش از ۱۴۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت باید ایجادشود گفت: اعتبار این تعداد شغل با استفاده از ظرفیت بنگاه‌های اقتصادی، تسهیلات بانک‌ها و اعتبار کمیته امداد تامین می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید امیرمنصور برقعی، با بیان اینکه عمده این مشاغل، طرح‌های اشتغال‌زایی خانگی و خرد است، افزود: امسال بانک‌های عامل موظف شده‌اند دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان از اعتبار مورد نیاز برای اشتغال‌زایی مددجویان کمیته امداد را در قالب وام قرض‌الحسنه پرداخت کنند البته کمیته امداد در این زمینه باید از منابع داخلی خود نیز هزار میلیارد تومان پرداخت کند.

برقعی با اشاره به اینکه میانگین سقف پرداختی وام‌های اشتغال‌زایی کمیته امداد در سال ۹۶ به ۲۰ میلیون تومان برای هر فرد افزایش یافته است، اعلام کرد: اگر برای اجرای طرح اشتغال‌زایی نیاز به سرمایه بیشتر باشد امکان پرداخت تسهیلات اشتغال به چند عضو یک خانوار مددجوی تحت حمایت کمیته امداد فراهم شده است تا از تجمیع وام‌ها امکان اجرای طرح محقق شود.

عضو هیئت‌امنای کمیته امداد با تاکید بر اینکه این نهاد نظارت مستمر بر اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی مددجویان دارد افزود: کمیته امداد با استعدادسنجی و برگزاری دوره های آموزشی  فنی و حرفه ای زمینه ورود مددجویان مستعد پذیرش شغل را با پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به آنها فراهم می کند.

وی با اعلام اینکه تا پایان امسال بیش از سه هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان ایلام ایجاد می‌شود گفت: این افراد پس از رسیدن به خودکفایی و استقلال مالی از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج و افراد نیازمند دیگر جایگزین‌ آنها می‌شوند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، برقعی با اشاره به تفاهم‌نامه کمیته امداد با سپاه پاسداران با هدف ساخت حدود ۲۰ هزار واحد مسکونی برای خانوارهای مددجوی فاقد مسکن گفت: در مرحله نخست این تفاهم‌نامه ۵۵۰۰ واحد مسکونی ویژه مددجویان روستایی و مناطق محروم ساخته می‌شود که طبق برنامه تا پایان آذرماه امسال چهار هزار واحد از این تعداد به مددجویان روستایی تحویل داده می‌شود.

قائم‌مقام کمیته امداد با بیان اینکه استان ایلام در سال های اخیر از استانهای پیشگام در زمینه تأمین مسکن نیازمندان بوده است، افزود: سال گذشته بیش از ۷۰۰ واحد مسکونی برای خانوارهای مددجو تحت حمایت کمیته امداد این استان ساخته‌شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مانیتور لرزه‌ای دو سوی پایتخت

مانیتور لرزه‌ای دو سوی پایتخت

یک زلزله‌شناس با بررسی زمین‌لرزه‌های ۱۰ سال اخیر اطراف تهران اعلام کرد: مانیتورینگ خردلرزه‌ها در دو سمت شرق و غرب پایتخت می‌تواند اطلاعات موثر -پیش‌نشانگر‌- درباره رفتار گسل‌های اصلی ارائه کند.
قبرستان دارالسلام در شیراز / تصاویر

قبرستان دارالسلام در شیراز / تصاویر

این مکان یکی از کهن‌ترین گورستان‌های تاریخی ایران است و مدفن تعدادی از عرفا، فضلا و اندیشمندان ادوار تاریخی کشور از قرون اولیه اسلام تا عصر حاضر را در خود جا داده است.