کد خبر: ۵۴۳۸۰
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۹
شهردار تهران با تشریح آخرین برنامه‌های شهرداری تهران برای کاهش آلودگی هوای پایتخت گفت:با وزارتخانه‌های نفت و نیرو رایزنی جدی کرده‌ایم تا نیروگاه‌های اطراف تهران در فصل زمستان از سوخت مازوت استفاده نکنند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدعلی نجفی در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه بین تفاهم‌نامه بهسازی پارک پردیسان بین سازمان حفاظت محیط زیست و شهرداری تهران در جمع خبرنگاران در مورد آلودگی هوای تهران، گفت: بخشی از آلودگی‌ها در فصل زمستان مربوط به این نیروگاه‌هاست. وزیر نفت قول داده‌ است تا به منظور تامین گاز برای نیروگاه‌های اطراف تهران اقدام کند و زمستان امسال با مشکلی مواجه نشویم.

شهردار تهران در ادامه در مورد آلودگی ناشی از ماشین‌های سنگین اظهار کرد: تردد شبانه وسایل نقلیه سنگین در آلودگی هوای تهران به ویژه در فصل زمستان نقش دارد بنابراین این موضوع را در دست بررسی قرار داده‌ایم تا راهکار مناسب را پیدا کنیم.

نجفی همچنین در مورد ضرورت تولید موتورها و اتومبیل‌های برقی اظهار کرد: برقی کردن اتومبیل‌ها و موتوری سیکلت‌ها مسئله زمانبری است اما سعی داریم امسال تا حدی این موضوع را پیش ببریم. بررسی‌های خوبی نیز در این زمینه انجام شده ولی مشکل اصلی بر اجرای این دوطرح،منابع مالی است.

ضرورت ارائه تسهیلات برای خرید موتور و اتومبیل برقی
وی افزود: باید بتوانیم وام‌های ارزان قیمت برای خرید اتومبیل و موتورسیکلت‌های برقی ارائه کنیم. ما به التفاوت سود بانکی باید از جایی تامین شود همچنین لازم است یارانه‌ای در خصوص موتورسیکلت‌های برقی بدهیم چون قیمت موتورسیکلت‌های معمولی حداکثر ۱.۵ تا ۲ میلیون تومان است اما قیمت موتورهای برقی حدود ۱۰ میلیون تومان برآورد شده است.

تبدیل خط تولید موتور از بنزینی و گازی به برقی
شهردار تهران در ادامه گفت: از دو هفته آینده با شرکت‌های سازنده موتورسیکلت جلساتی خواهیم داشت. فردی را شخصا مامور کرده‌ام تا در این زمینه تمرکز کند تا ببینیم امکان این وجود دارد که خط تولید موتور را از بنزینی و گازی به برقی تبدیل کنیم.

وی افزود: در این مسئله نیز مشکل تامین منابع مالی را داریم که امیدواریم دولت هم در مورد منابع مالی و هم در مورد منابع ارزی  کمک‌رسان ما باشد تا بتوانیم از فایننس‌های خارجی استفاده کنیم.

نجفی با اشاره به اینکه امیدواریم امسال از لحاظ کاهش آلودگی هوا وضعیت بهتری داشته باشیم، گفت: دولت برای ساخت ۲۰۰۰ واگن برنامه ریزی کرده است که ۱۰۰۰ واگن آن سهم تهران است.

شهردار تهران در پایان اظهارکرد: در حال حاضر مناقصه بین‌المللی برای ساخت واگن‌ها انجام شده است و تا اوایل آبانماه تکلیف مناقصه روشن خواهد شد. به محض مشخص شدن شرکت برنده در مناقصه، شرکت‌های داخلی همکار تعیین می‌شوند. امیدواریم تا آخر امسال بتوانیم واگن‌های جدیدی را به مترو اضافه کنیم.

 
منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

یکی از مواردی که منتقدان اقتصاد بازار روی آن انگشت می گذارند اینست که مدل تخیلی به نام رقابت کامل (با فرضیه هایی مانند تعداد زیاد فروشنده و خریدار در بازار، همگن بودن کالای مورد مبادله، هزینه ناچیز ورود و خروج از بازار و اطلاعات کامل فروشنده و خریدار) را در نظر می گیرند و بعد از آنجا که رقابت در دنیای واقعی با این الگو خیالی آرمانی متفاوت است، نتیجه می گیرند که دولت باید مداخله کند تا کار بسامان شود.
تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت : کنوانسیون قزاقستان تصمیم گیری درباره تحدید حدود مرزهای دریای خزر نداشته و چنین تصمیمی نیاز به رای چهار پنجمی مجلس دارد.