کد خبر: ۵۳۴۵۲
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۸
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات گفت: سهم کلان‌شهرها از مالیات بر ارزش افزوده در قانون جدید باید اصلاح شود و کمیسیون اقتصادی در این بخش باید مشکلات کلانشهرها به خصوص شهر تهران را که با کاهش چشمگیر درآمدها مواجهند، در نظر بگیرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،سیدمحمد حسینی دتصریح کرد: براساس برنامه ششم توسعه، مالیات بر ارزش افزوده پس از حذف قانون تجمیع عوارض و اتکای شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به درآمد ناشی از ارزش افزوده سهم کلانشهرها از این درآمدها کاهش پیدا کرده است. البته این اقدام برای برخی مناطق مفید واقع شد اما در برخی از مناطق شاهد مشکلاتی بودیم.

وی افزود: ضمن تقدیر از دولت برای ارائه لایحه دائمی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده امیدواریم با دائمی شدن این قانون مشکلات کلانشهرها کاهش یابد. ضمن اینکه باید دقت کرد حقی از دیگر شهرها تضییع نشود. البته برخی معتقدند که این مالیات، مالیات مضاعفی است، چون در چند مقطع گرفته می‌شود که باید به این نکته توجه کرد و باید هم در حوزه‌های پیمانکاری و هم در بخش فروشگاهی اصلاحاتی روی آن صورت گیرد تا حقوق مصرف کننده نیز رعایت شود.

نماینده تفرش در مجلس تاکید کرد: امیدواریم در جمع‌بندی نهایی، مجلس این قانون را به نحوی نهایی کند که مالیات یک بار و در آخرین حلقه ارائه خدمات اعمال شود تا رضایت مصرف کننده و ارائه دهنده خدمات توامان تامین شود و در عین حال همه کلانشهرها در کنار شهرهای کوچک از آن بهره ببرند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.
افزایش شمار مبتلایان کرونا به ۱۲۷۲۹ نفر در کشور/ ۶۱۱ فوتی تا کنون

افزایش شمار مبتلایان کرونا به ۱۲۷۲۹ نفر در کشور/ ۶۱۱ فوتی تا کنون

سخنگوی وزارت بهداشت موارد جدید ابتلا و فوتی ناشی از کروناویروس جدید در کشور را اعلام کرد.