کد خبر: ۵۰۷۸۲
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲
وزیر راه و شهرسازی گفت: طبق آمار موجود ۱۹ درصد مردم ایران در وضعیت بد مسکنی زندگی می کنند.
به گزارش گروه رسانه های دیگر آنا به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، از مهر، عباس آخوندی بعدازظهر پنجشنبه در ستاد بازآفرینی خراسان رضوی اظهارکرد:بحث مهم سیاست گذاری در حوزه مسکن نیاز به اجماع دارد و نباید هر کسی درکی از این موضوع داشته باشد.
وی افزود:چه قبل از انقلاب و چه بعد از آن پنج برنامه توسعه در کشور اجرا شده و برای اجرای این برنامه میلیاردها تومان هزینه شده است.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: طبق آمار موجود ۳۶ درصد ساکنان خراسان رضوی دارای مسکن مناسبی نیستند که این رقم در کل کشور حدود ۱۹ درصد است و این افراد در وضعیت بدمسکنی قرار دارند.
وی با بیان‌اینکه یک سوم مردم وضعیت مسکن شان خوب نیست گفت: با این وجود در کشور دو میلیون ۶۰۰ هزار خانه خالی داریم.
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه در حوزه شهرسازی به همفکری نیاز داریم ابراز کرد: باید مشخص شود بعد از ۴۰ سال چرا همچنان گرفتار وضعیت بد مسکن در کشور هستیم.
وی با اشاره به اینکه در ۳۰ شهر خراسان رضوی بافت فرسوده وجود دارد بیان کرد: این شهرها دچار پوسیدگی هستند که می‌توانند در آینده مسئله ساز شود و نیاز به مراقبت از بافت شهر داریم.
آخوندی تصریح کرد: نرخ رشد جمعیت حدود ۱۰ استان صفر یا زیر صفر است و ۱۱ استان نرخ رشد جمعیت شان بین صفر تا یک است.
وی تاکید کرد: روند کاهنده رشد جمعیت شهر در تمامی شهرها وجود دارد و مختص مشهد نیست و این سوال پیش می آید در ۲۰ سال آینده سیاست اصلی در حوزه شهرسازی چه می‌تواند باشد؟ آیا باید همچنان به دنبال توسعه شهر برویم یا کیفیت زندگی را ارتقا دهیم؟ چگونه به ارتقا کیفیت سکونت مشهد دست یابیم؟
وزیر راه و شهرسازی گفت: پنج هزار هکتار در ۳۰ شهر خراسان رضوی دارای بافت فرسوده است و شهری که از درون فرسوده شود کیفیت زندگی، امنیت، حوزه فرهنگی، سیاسی‌اش نمی‌تواند ارتقا پیدا کند.
آخوندی با اشاره به مسکن مهر گفت: ۴۰ هزار مسکن مهر در گلبهار ساخته شده که نشان از جمعیت پذیری این شهر دارد و باید گفت کمیت رشد زیادی داشته اما کیفیت اینگونه نبوده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.
افزایش شمار مبتلایان کرونا به ۱۲۷۲۹ نفر در کشور/ ۶۱۱ فوتی تا کنون

افزایش شمار مبتلایان کرونا به ۱۲۷۲۹ نفر در کشور/ ۶۱۱ فوتی تا کنون

سخنگوی وزارت بهداشت موارد جدید ابتلا و فوتی ناشی از کروناویروس جدید در کشور را اعلام کرد.