کد خبر: ۴۹۸۵۴
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۰
خیابان‌های مکه مکرمه بویژه مسیر‌هایی که به محدوده عبور زائران به سوی مشاعر منتهی می‌شود؛ امروز چهارشنبه با ترافیک سنگین مواجه است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، به نقل از میزان، از صبح امروز با آغاز عزیمت زائران اهل سنت به سرزمین منا، تدابیر ویژه ترافیکی در مکه مکرمه از سوی پلیس به اجرا گذاشته شده است.

مسدود بودن مسیر‌های منتهی به محل حرکت زائران و جلوگیری پلیس از حرکت خودرو‌ها در این محدوده‌ها حجم بار ترافیکی مکه مکرمه را در برخی نقاط افزایش داده است.

صدای بوق‌های ممتد خودرو‌ها در مکه مکرمه که البته یکی از عادات رانندگان در این سرزمین به شمار می‌رود، از صبح به طور متوالی شنیده می‌شود.

شمار افراد پلیس عبور و مرور مکه در نقاط شلوغ افزایش یافته تا با کنترل حرکت خودروها، مسیر انتقال زائران به مشاعر با ترافیک کمتری مواجه شود.

حرکت صد‌ها هزار زائر اهل تسنن صبح امروز از مکه مکرمه به سمت سرزمین منا برای انجام اعمال روز «ترویه» آغاز شد و بسیاری از زائران با پای پیاده در حال حرکت به سمت منا هستند.

عملیات انتقال حدود ۱۵ هزار زائر اهل تسنن کشورمان نیز از ساعت ۶ صبح امروز با ۱۰۴ دستگاه اتوبوس به سمت سرزمین منا آغاز شده است و تا ساعاتی دیگر به پایان می‌رسد.

بخش دوم عملیات انتقال زائران به مشاعر از بعد از ظهر امروز آغاز می‌شود و نزدیک به ۷۰ هزار زائر دیگر از مکه مکرمه به سرزمین عرفات منتقل خواهند شد تا فردا در کنار جبل الرحمه نوای دلنشین دعای عرفه را زمزمه کنند. انتقال زائران ایرانی به عرفات تا بامداد روز پنجشنبه ادامه خواهد یافت.

تصاویر ارسالی تلویزیون عربستان سعودی از صحن مسجدالحرام حاکی از آن است که با عزیمت زائران به سمت سرزمین‌های منا و عرفات، از شمار زائران حاضر در کنار کعبه کاسته شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ژنرال قاسم سلیمانی به شهادت رسید

ژنرال قاسم سلیمانی به شهادت رسید

سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، شامگاه جمعه ۱۳ دی، در حمله تروریستی به شهادت رسید.
تصویب لایحه درآمدهای پایدار به نفع اقشار کم درآمد

تصویب لایحه درآمدهای پایدار به نفع اقشار کم درآمد

مهدی جمالی نژاد گفت: تصویب کامل لایحه درآمدهای پایدار در مجلس فشار را از روی قشر ضعیف برداشته و سعی بر این است عوارض مصوب از کسانی دریافت شود که تمکن مالی بیشتری دارند.
پربازدیدترین ها