کد خبر: ۴۸۱۸۸
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
فاتحان زنجانی قله لنین، شامگاه شنبه 28 مرداد جاری در بدو ورود به شهر زنجان مورد استقبال قرار گرفتند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مراسم استقبال از این کوهنوردان فخرآفرین در محل مجموعه ورزشی انقلاب زنجان با حضور شماری از ورزش دوستان، گروه های کوهنوردی، مسئولان هیات کوهنوردی و اعضای خانواده این ورزشکاران فخر آفرین برگزار شد.


حاضران در این مراسم با انداختن حلقه های گل به گردن این ورزشکاران توانمند زنجانی، خوشحالی و شادمانی خود را به خاطر بازگشت موفقیت آمیز آنان از این صعود بسیار سخت و طاقت فرسا، ابراز داشتند.

این کوهنوردان ارزنده زنجانی نیز که از این استقبال بسیار گرم و صمیمی راضی و خرسند به نظر می رسیدند با گشاده رویی و چهره ای شاد و بشاش از برپا کنندگان این مراسم قدردانی کردند.
دبیر هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان گفت: این مراسم استقبال که به منظور قدردانی از فخرآفرینی 'حسین مقدم (سرپرست) و محمود خالقی مقدم، فرهاد محرمی قیداری و روزبه ادیب'، انجام گرفت موجبات دلگرمی و ارتقا انگیزه برای آنان شد.

حسن مدقالچی افزود: این سه ورزشکار زنجانی، پنجم مرداد جاری زنجان را به مقصد کشور قرقیزستان ترک و پس از 2 روز، صعود به قله هفت هزار و 134 متری لنین (ابن سینا) را آغاز کردند.
وی اظهار کرد: این سه کوهنورد شاخص زنجانی به همراه اعضای تیم ملی امید که سرپرستی آن بر عهده 'حسین مقدم' بود راهی این صعود شدند و در واقع حضور مقدم در کنار آنان انگیزه برای صعود به این قله را تقویت کرد و توانستند در مدت 11 روز به بالای قله برسند.

'حسین مقدم' کوهنورد فخرآفرین و توانمند استان زنجان و کشور در 29 اردیبهشت امسال و همزمان با روز انتخابات در ایران بر فراز قله 8516 متری لوتسه ایستاد.
این هیمالیانورد شایسته زنجانی بدون استفاده از کپسول اکسیژن مصنوعی بر بام این قله که چهارمین قله مرتفع جهان به شمار می آید قرار گرفت و برای کشور و زنجان فخرآفرین شد و توانست پرچم مقدس ایران را با اقتدار هرچه تمام بر فراز قله لوتسه به اهتزاز در آورد و به طلای جهانی دست یابد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت : ساخت پروژه های عمرانی به روی گسل های زلزله و تبدیل تهران به اتوبان های چند طبقه برای خودروها کیفیت زندگی را در تهران کاهش داده و ضریب ایمنی را تنزل داده است.
گمشده‌ای به نام

گمشده‌ای به نام "فضای مکث"؛ مشکل بزرگ تحقق شکوفایی شهری

یک صاحب نظر شهرسازی و معماری معتقد است شهرها در کشور ما از عدم وجود فضاهای عمومی به مفهوم علمی آن محروم است و همین امر، تحقق شکوفایی شهری را با یک مشکل بزرگی روبه رو می کند که راه حل آن، بازگشت فضاهای عمومی به ماهیت اصلی آن است.