کد خبر: ۴۸۱۸۸
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
فاتحان زنجانی قله لنین، شامگاه شنبه 28 مرداد جاری در بدو ورود به شهر زنجان مورد استقبال قرار گرفتند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مراسم استقبال از این کوهنوردان فخرآفرین در محل مجموعه ورزشی انقلاب زنجان با حضور شماری از ورزش دوستان، گروه های کوهنوردی، مسئولان هیات کوهنوردی و اعضای خانواده این ورزشکاران فخر آفرین برگزار شد.


حاضران در این مراسم با انداختن حلقه های گل به گردن این ورزشکاران توانمند زنجانی، خوشحالی و شادمانی خود را به خاطر بازگشت موفقیت آمیز آنان از این صعود بسیار سخت و طاقت فرسا، ابراز داشتند.

این کوهنوردان ارزنده زنجانی نیز که از این استقبال بسیار گرم و صمیمی راضی و خرسند به نظر می رسیدند با گشاده رویی و چهره ای شاد و بشاش از برپا کنندگان این مراسم قدردانی کردند.
دبیر هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان گفت: این مراسم استقبال که به منظور قدردانی از فخرآفرینی 'حسین مقدم (سرپرست) و محمود خالقی مقدم، فرهاد محرمی قیداری و روزبه ادیب'، انجام گرفت موجبات دلگرمی و ارتقا انگیزه برای آنان شد.

حسن مدقالچی افزود: این سه ورزشکار زنجانی، پنجم مرداد جاری زنجان را به مقصد کشور قرقیزستان ترک و پس از 2 روز، صعود به قله هفت هزار و 134 متری لنین (ابن سینا) را آغاز کردند.
وی اظهار کرد: این سه کوهنورد شاخص زنجانی به همراه اعضای تیم ملی امید که سرپرستی آن بر عهده 'حسین مقدم' بود راهی این صعود شدند و در واقع حضور مقدم در کنار آنان انگیزه برای صعود به این قله را تقویت کرد و توانستند در مدت 11 روز به بالای قله برسند.

'حسین مقدم' کوهنورد فخرآفرین و توانمند استان زنجان و کشور در 29 اردیبهشت امسال و همزمان با روز انتخابات در ایران بر فراز قله 8516 متری لوتسه ایستاد.
این هیمالیانورد شایسته زنجانی بدون استفاده از کپسول اکسیژن مصنوعی بر بام این قله که چهارمین قله مرتفع جهان به شمار می آید قرار گرفت و برای کشور و زنجان فخرآفرین شد و توانست پرچم مقدس ایران را با اقتدار هرچه تمام بر فراز قله لوتسه به اهتزاز در آورد و به طلای جهانی دست یابد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران در آلودگی غرق شد / تصاویر

تهران در آلودگی غرق شد / تصاویر

آلودگی شدید هوای پایتخت موجب تعطیلی تمام مدارس شده است.
بازار قیصریه یا سلطانی مهم‌ترین بازار اصفهان/ تصاویر

بازار قیصریه یا سلطانی مهم‌ترین بازار اصفهان/ تصاویر

«بازار قیصریه»، یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین بازارهای ایران است که میدان نقش جهان را به میدان کهنه اصفهان وصل می‌کند. در اطراف میدان نقش جهان و بازار قیصریه، فروشندگانی هستند که عتیقه جات و اشیاء قدیمی اصفهان را که رنگ و بویی از تاریخ و تمدن اصفهان دارند به فروش می رسانند.