کد خبر: ۴۸۱۶۴
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰
بازی های یونیورسیاد دانشجویی جهان؛
رقابت دانشجویان کماندار ایرانی در دور مقدماتی بازی های یونیورساد دانشجویی جهان در چین تایپه آغاز شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، در روز نخست این بازی ها، رقابت‌های تیمی و انفرادی تیرو کمان کامپوند برگزار شد و در بخش انفرادی یاسر عمویی یازدهم، میلاد رشیدی شانزدهم و امید طاهری نوزدهم شدند. در تیمی مردان نیز ایران در مرحله مقدماتی در رده پنجم قرار گرفت.

در کامپوند زنان فرشته قربانی بهترین عملکرد را داشت و هشتم شد. افسانه شفیعی و شیوا بختیاری نیز به ترتیب در رده های 37 و 52 قرار گرفتند. در بخش تیمی زنان نیز ایران نهم شد.
در ادامه مسابقات کمانداران ایران در بخش حذفی مسابقه می‌دهند.

بیست و نهمین یونیورسیاد دانشجویان جهان از 28 مرداد ماه و با حضور بیش از 12هزار ورزشکار و کادر فنی از 141 کشور در 22 رشته به میزبانی چین تایپه آغازشد.

نمایندگان کشورهای شرکت کننده تا هشتم شهریور ماه در رشته های دو ومیدانی، بسکتبال، شیرجه، شمشیربازی، فوتبال، ژیمناستیک هنری، ژیمناستیک ریتمیک، جودو، شنا، تنیس روی میز، تکواندو، تنیس، والیبال، واترپلو، تیر و کمان، بدمینتون، بیسبال، گلف، اسکیت، وزنه برداری، ووشو و بیلیارد با یکدیگر رقابت می کنند.
کاروان ورزشی ایران نیز با 18 دختر و44 پسر دانشجو در هشت رشته ورزشی جودو، تیراندازی با کمان، شمشیربازی، تکواندو، والیبال، وزنه برداری، ووشو و بدمینتون مسابقه می دهد.
تیم دانشجویان ایران در بیست و هشتمین دوره یونیورسیاد با 84 ورزشکار و کسب هفت طلا ، 2 نقره و 6 برنز در جایگاه نهم جدول توزیع مدال ها قرار گرفت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت : ساخت پروژه های عمرانی به روی گسل های زلزله و تبدیل تهران به اتوبان های چند طبقه برای خودروها کیفیت زندگی را در تهران کاهش داده و ضریب ایمنی را تنزل داده است.
گمشده‌ای به نام

گمشده‌ای به نام "فضای مکث"؛ مشکل بزرگ تحقق شکوفایی شهری

یک صاحب نظر شهرسازی و معماری معتقد است شهرها در کشور ما از عدم وجود فضاهای عمومی به مفهوم علمی آن محروم است و همین امر، تحقق شکوفایی شهری را با یک مشکل بزرگی روبه رو می کند که راه حل آن، بازگشت فضاهای عمومی به ماهیت اصلی آن است.