کد خبر: ۴۸۰۲۵
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۸
هانیه داودی عضو تیم ملی کوهنوردی از شهرستان تنکابن به همراه دیگر کوهنوردان ایرانی ماه جاری قله لنین با ارتفاع 7 هزار و 134 متری در قرقیزستان را فتح کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، این قله در مرز بین کشورهای تاجیکستان و قرقیزستان قرار دارد و دومین قله مرتفع هر 2 کشور محسوب می شود.


این قله در سال 1871 فتح شد و در سال 1928 مقام های شوروی آن را به نام قله لنین نامگذاری کردند. تاجیکستان در سال 2006 آن را قله ابوعلی سینا نام نهاد.
هانیه داودی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود : در این برنامه با حمایت شهرداری تنکابن ، اداره کل ورزش و جوانان و مقداری با هزینه شخصی به همراه سایر کوهنوردان راهی این قله در قرقیزستان شده ام .
وی گفت که همه سعی من بر این بود تا به این برنامه برسم بنابراین به دلیل نداشتن کفش مناسب و گرفتن کفش از یکی از دوستانم در حین صعود ناخن پایم سیاه شده است .
عضو تیم ملی کوهنوردی با بیان اینکه مدت صعود برای این برنامه 20 روزه بوده ، بیان کرد : اما به دلیل سرعتی عمل کردن موفق شده ایم تا صعود 10 روزه ایی را به ارمغان آوریم .
داودی برنامه بعدی خود در سال آینده را صعود به یکی از قله های 7 هزار و 500 متری اعلام کرد و گفت که برای رفتن به این برنامه نیازمند پیدا کردن اسپانسر هستم .
وی با اشاره به اینکه مدت 3 سال است که به عضویت تیم ملی درآمده ام گفت: سال گذشته و پیش از این موفقیت ، موفق به صعود قله کازبک در گرجستان شده ام .
هانیه داودی تنها بانوی کوهنوردی بوده که به همراه این تیم هشت نفره در این صعود حضور داشت . این تیم اواسط ماه جاری موفق به صعود به قله لنین شد و روز گذشته به کشور بازگشت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

نرخ ارز که طی هفته های اخیر روند صعودی خود را حفظ کرده است به گفته کارشناسان از هیچ قانونی تبعیت نکرده و شرط بندی دلالان و نبود سیاست صحیح ارزی مهمترین دلیل ناپایداری نرخ ارز گزارش شده است.
در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

در مورد شهردار جدید فکری نکردیم

رییس شورای شهر تهران در مورد نامه‌نگاری اخیرش به مقام معظم رهبری توضیحاتی را ارائه کرد.