کد خبر: ۴۸۰۲۵
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۸
هانیه داودی عضو تیم ملی کوهنوردی از شهرستان تنکابن به همراه دیگر کوهنوردان ایرانی ماه جاری قله لنین با ارتفاع 7 هزار و 134 متری در قرقیزستان را فتح کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، این قله در مرز بین کشورهای تاجیکستان و قرقیزستان قرار دارد و دومین قله مرتفع هر 2 کشور محسوب می شود.


این قله در سال 1871 فتح شد و در سال 1928 مقام های شوروی آن را به نام قله لنین نامگذاری کردند. تاجیکستان در سال 2006 آن را قله ابوعلی سینا نام نهاد.
هانیه داودی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود : در این برنامه با حمایت شهرداری تنکابن ، اداره کل ورزش و جوانان و مقداری با هزینه شخصی به همراه سایر کوهنوردان راهی این قله در قرقیزستان شده ام .
وی گفت که همه سعی من بر این بود تا به این برنامه برسم بنابراین به دلیل نداشتن کفش مناسب و گرفتن کفش از یکی از دوستانم در حین صعود ناخن پایم سیاه شده است .
عضو تیم ملی کوهنوردی با بیان اینکه مدت صعود برای این برنامه 20 روزه بوده ، بیان کرد : اما به دلیل سرعتی عمل کردن موفق شده ایم تا صعود 10 روزه ایی را به ارمغان آوریم .
داودی برنامه بعدی خود در سال آینده را صعود به یکی از قله های 7 هزار و 500 متری اعلام کرد و گفت که برای رفتن به این برنامه نیازمند پیدا کردن اسپانسر هستم .
وی با اشاره به اینکه مدت 3 سال است که به عضویت تیم ملی درآمده ام گفت: سال گذشته و پیش از این موفقیت ، موفق به صعود قله کازبک در گرجستان شده ام .
هانیه داودی تنها بانوی کوهنوردی بوده که به همراه این تیم هشت نفره در این صعود حضور داشت . این تیم اواسط ماه جاری موفق به صعود به قله لنین شد و روز گذشته به کشور بازگشت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها

"تهران، شهر دوستدار کودک" از رویا تا واقعیت!

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: از سال 86 شهرداری تهران برای اجرای برنامه شهر دوستدار پایتخت اعلام آمادگی کرده و اکنون با تشکیل کمیته شهر دوستدار کودک و اختصاص چند ردیف بودجه تلاش می شود ضمن اضافه کردن رنگها ،ایمن سازی شهر و زمینه مداخله کودکان در امور شهر صورت گیرد.
گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

گرانی در کمین کوچک متراژهای بازار مسکن

کارشناس بازار مسکن گفت: با توجه به کاهش عرضه، امکان رشد قیمتی مسکن بین 5 تا 8 درصد در کوچک متراژها بیشتر از تورم موجود در سال جاری وجود دارد.