کد خبر: ۴۸۰۲۵
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۸
هانیه داودی عضو تیم ملی کوهنوردی از شهرستان تنکابن به همراه دیگر کوهنوردان ایرانی ماه جاری قله لنین با ارتفاع 7 هزار و 134 متری در قرقیزستان را فتح کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، این قله در مرز بین کشورهای تاجیکستان و قرقیزستان قرار دارد و دومین قله مرتفع هر 2 کشور محسوب می شود.


این قله در سال 1871 فتح شد و در سال 1928 مقام های شوروی آن را به نام قله لنین نامگذاری کردند. تاجیکستان در سال 2006 آن را قله ابوعلی سینا نام نهاد.
هانیه داودی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود : در این برنامه با حمایت شهرداری تنکابن ، اداره کل ورزش و جوانان و مقداری با هزینه شخصی به همراه سایر کوهنوردان راهی این قله در قرقیزستان شده ام .
وی گفت که همه سعی من بر این بود تا به این برنامه برسم بنابراین به دلیل نداشتن کفش مناسب و گرفتن کفش از یکی از دوستانم در حین صعود ناخن پایم سیاه شده است .
عضو تیم ملی کوهنوردی با بیان اینکه مدت صعود برای این برنامه 20 روزه بوده ، بیان کرد : اما به دلیل سرعتی عمل کردن موفق شده ایم تا صعود 10 روزه ایی را به ارمغان آوریم .
داودی برنامه بعدی خود در سال آینده را صعود به یکی از قله های 7 هزار و 500 متری اعلام کرد و گفت که برای رفتن به این برنامه نیازمند پیدا کردن اسپانسر هستم .
وی با اشاره به اینکه مدت 3 سال است که به عضویت تیم ملی درآمده ام گفت: سال گذشته و پیش از این موفقیت ، موفق به صعود قله کازبک در گرجستان شده ام .
هانیه داودی تنها بانوی کوهنوردی بوده که به همراه این تیم هشت نفره در این صعود حضور داشت . این تیم اواسط ماه جاری موفق به صعود به قله لنین شد و روز گذشته به کشور بازگشت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

یک اقتصاددان گفت: تنگ کردن گلوگاه عرضه ارز در سال گذشته و کاهش نرخ سود بانکی از مهترین بسترهای افزایش نرخ ارز است و هم اکنون باید با به رسمیت شناختن بازار غیررسمی ارز و اعلام قیمت تعادلی بازار ارز را کنترل کرد.
بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران که برای حضور در مسابقات جام جهانی روسیه به این کشور سفر کرده بود بامداد چهارشنبه وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) شد و مورد استقبال هواداران قرار گرفت.