کد خبر: ۴۷۹۶۸
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۳
پدیده سنگین وزن کشتی آزاد ایران در آستانه حضور در رقابتهای جهانی ۲۰۱۷ فرانسه گفت: حضورم مقطعی نیست و آمده ام تا سالها در این وزن بمانم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» و به نقل از مهر، یداله محبی در حاشیه آخرین تمرینات اردوی تیم ملی کشتی آزاد اظهار داشت: پس از رقابتهای انتخابی توانستم به عنوان قهرمان وزن ۱۲۵ کیلوگرم به اردوی تیم ملی راه یابم که خوشبختانه طی این ۴۰ روز حضورم در اردو به آمادگی خوبی دست یافتم.


وی افزود: تاکنون دو مرحله از اردوی آماده سازی تا رقابتهای جهانی فرانسه را با تمرینات پرفشار پشت سر گذاشتیم و هم اکنون نیز روزهای پایانی اردوی آخر را سپری می کنیم که بیشتر به تمرینات سبک و تیپرینگ اختصاص دارد. خداروشکر به شرایط خوبی از نظر بدنی و روحی رسیدم و حالا همه چیز برای حضور در رقابتهای جهانی مهیاست.البته مربیان باید میزان آمادگی مرا اعلام و تایید کنند که خوشبختانه کادر فنی هم از من رضایت دارد.

محبی در واکنش به این مساله که باید تا چند روز دیگر در برابر بزرگان سنگین وزن جهان بایستد، گفت: رقبای بسیار سخت و باتجربه ای پیش رو دارم. رقبایی مثل طاها گول از ترکیه، پتریاشویلی از گرجستان، زاسایف از اوکراین و همچنین آزادکاران روس و آمریکایی که هر کدام از بهترین های ۱۲۵ کیلویی این مسابقات هستند. البته من از نظر وزنی و تجربه به هیچ عنوان در حد و اندازه آنها نیستم و هم اکنون نیز وزن طبیعی من حدود ۱۱۵ کیلوگرم است.

دارنده مدال طلای قهرمانی آسیا ادامه داد: یکی از مواردی که می تواند تا حد زیادی به من در رقابتهای جهانی کمک کند، ناشناخته بودن من برای رقباست. باید به خوبی از این فاکتور ارزشمند استفاده کنم و به بهترین شکل از این ناشناخته بودن برای حریفان بهره ببرم. من به جز رقابتهای قهرمانی ۲۰۱۷ آسیا در هندوستان در هیچ میدان بین المللی بزرگ و معتبر حضور نداشتم و برای نخستین بار است که باید در رقابتهای جهانی به میدان بروم.

آزادکار کرمانشاهی تیم ملی کشتی آزاد در پایان گفت: با تمام وجود سعی می کنم تا جایگاهم را در سنگین وزن تثبیت کنم، چراکه به حضور مقطعی در تیم ملی نمی اندیشم و آمده ام تا به عنوان یک مدعی اصلی و توانمند تا مدتها در این جایگاه ارزشمند حضور داشته باشم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت : ساخت پروژه های عمرانی به روی گسل های زلزله و تبدیل تهران به اتوبان های چند طبقه برای خودروها کیفیت زندگی را در تهران کاهش داده و ضریب ایمنی را تنزل داده است.
گمشده‌ای به نام

گمشده‌ای به نام "فضای مکث"؛ مشکل بزرگ تحقق شکوفایی شهری

یک صاحب نظر شهرسازی و معماری معتقد است شهرها در کشور ما از عدم وجود فضاهای عمومی به مفهوم علمی آن محروم است و همین امر، تحقق شکوفایی شهری را با یک مشکل بزرگی روبه رو می کند که راه حل آن، بازگشت فضاهای عمومی به ماهیت اصلی آن است.