کد خبر: ۴۷۹۶۸
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۳
پدیده سنگین وزن کشتی آزاد ایران در آستانه حضور در رقابتهای جهانی ۲۰۱۷ فرانسه گفت: حضورم مقطعی نیست و آمده ام تا سالها در این وزن بمانم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» و به نقل از مهر، یداله محبی در حاشیه آخرین تمرینات اردوی تیم ملی کشتی آزاد اظهار داشت: پس از رقابتهای انتخابی توانستم به عنوان قهرمان وزن ۱۲۵ کیلوگرم به اردوی تیم ملی راه یابم که خوشبختانه طی این ۴۰ روز حضورم در اردو به آمادگی خوبی دست یافتم.


وی افزود: تاکنون دو مرحله از اردوی آماده سازی تا رقابتهای جهانی فرانسه را با تمرینات پرفشار پشت سر گذاشتیم و هم اکنون نیز روزهای پایانی اردوی آخر را سپری می کنیم که بیشتر به تمرینات سبک و تیپرینگ اختصاص دارد. خداروشکر به شرایط خوبی از نظر بدنی و روحی رسیدم و حالا همه چیز برای حضور در رقابتهای جهانی مهیاست.البته مربیان باید میزان آمادگی مرا اعلام و تایید کنند که خوشبختانه کادر فنی هم از من رضایت دارد.

محبی در واکنش به این مساله که باید تا چند روز دیگر در برابر بزرگان سنگین وزن جهان بایستد، گفت: رقبای بسیار سخت و باتجربه ای پیش رو دارم. رقبایی مثل طاها گول از ترکیه، پتریاشویلی از گرجستان، زاسایف از اوکراین و همچنین آزادکاران روس و آمریکایی که هر کدام از بهترین های ۱۲۵ کیلویی این مسابقات هستند. البته من از نظر وزنی و تجربه به هیچ عنوان در حد و اندازه آنها نیستم و هم اکنون نیز وزن طبیعی من حدود ۱۱۵ کیلوگرم است.

دارنده مدال طلای قهرمانی آسیا ادامه داد: یکی از مواردی که می تواند تا حد زیادی به من در رقابتهای جهانی کمک کند، ناشناخته بودن من برای رقباست. باید به خوبی از این فاکتور ارزشمند استفاده کنم و به بهترین شکل از این ناشناخته بودن برای حریفان بهره ببرم. من به جز رقابتهای قهرمانی ۲۰۱۷ آسیا در هندوستان در هیچ میدان بین المللی بزرگ و معتبر حضور نداشتم و برای نخستین بار است که باید در رقابتهای جهانی به میدان بروم.

آزادکار کرمانشاهی تیم ملی کشتی آزاد در پایان گفت: با تمام وجود سعی می کنم تا جایگاهم را در سنگین وزن تثبیت کنم، چراکه به حضور مقطعی در تیم ملی نمی اندیشم و آمده ام تا به عنوان یک مدعی اصلی و توانمند تا مدتها در این جایگاه ارزشمند حضور داشته باشم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اهمیت و تاثیر حیوانات در زندگی انسان‌ها/ تصاویر

اهمیت و تاثیر حیوانات در زندگی انسان‌ها/ تصاویر

حیات‌وحش، بخشی از سیستم پیچیده بوم‌سازه‌گانی (اکوسیستم‌هایی) است که در افزایش بهره‌وری و پایداری بوم‌سازه‌ها نقش اساسی دارد و انسان برای تأمین آب، غذا، ارزش‌های زیبایی‌شناختی و فعالیت‌های تفریحی خود به آن وابسته است.
تشییع پیکر‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز / تصاویر

تشییع پیکر‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز / تصاویر

مراسم تشییع پیکر‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز با حضور حجت الاسلام رحیمیان و مروی نمایندگان مقام معظم رهبری و دیگر مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد و پیکر‌های شهیدان با حضور جمع کثیری از مردم از حسینیه عاشقان ثارالله اهواز به سمت چهارراه زند تشییع شد.
پربازدیدترین ها