کد خبر: ۴۷۳۸۸
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۹
فدراسیون جهانی گزارشی از بهترین های کاراته منتشر کرد که در بخش مردان از مهدیزاده و گنج زاده به عنوان بهترین های اوزان خود و از پورشیب به عنوان شگفتی‌ساز یاد کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، در این گزارش که بخشی از آن را روابط عمومی فدراسیون کاراته منتشر کرده، درحالی بهترین های کاراته دنیا معرفی شده اند که تا پایان سال ۲۰۱۷ چهار کاراته وان در دستور کار این فدراسیون قرار دارد و کاراته کاها خواهند کوشید با حضور در این رقابتها و کسب عناوین برتر به جایگاه خود در رنکینگ بهبود بخشند.

در کاتا انفرادی «کوئینترو» کاتاروی اسپانیایی در سال جاری با کسب ۵ مدال در ۶ مسابقه با اختلاف ۲۳۰۰ امتیاز به اندوخته های خود اضافه کرد تا بالاتر از «ریوکیونا» از ژاپن قرار بگیرد. «کیونا» که در حال حاضر عنوان دوم را دارد در بازیهای جهانی در لهستان موفق شد از این اسپانیایی عبور کند.

«آنتونیو دیاز» ونزوئلایی که در لهستان به مدال برنز دست یافت و «علی صوف اوغلو» نایب قهرمان اروپا از ترکیه که روز جمعه در جام ارومیه بر سکوی سوم ایستاد دیگر مردان برتر کاتا معرفی شدند.

امیر مهدی زاده در وزن ۶۰-کیلوگرم در سالجاری یک دوره جذاب و پرشکوه را پشت سر گذاشت. مهدی زاده با مدال طلای آسیا، نقره بازیهای جهانی، برنز کاراته وان دوبی‌ ‌‍[برنز کشورهای اسلامی] توانست موفقیتش را در صدر رنکینگ حفظ کند.

«صدرالدین سایماتوف» از ازبکستان با۳ طلای کاراته وان مدال نقره آسیا موفق شد خود را به جایگاه دوم برساند. دراین وزن قهرمان ۲ دوره جهان «بروس داگلاس» از برزیل و «جفری» برنز نایب قهرمان جهان از هلند در تعقیب مهدی زاده و سایماتوف هستند.

در وزن ۶۷ کیلوگرم، «آندریاس مدیرا» از ونزوئلا که سال ۲۰۱۷ را با طلای پاریس آغاز کرد و پس از آن مدال نقره پان آمریکن را بدست آورد با ۱۵ امتیاز اختلاف نسبت به «مارسل تادیسی» قهرمان ۲۶ ساله مجارستانی در صدر است.

«وینسوس فیگورا» برزیلی با ۳۴۶ امتیاز اختلاف از نفر اول در جای سوم این وزن قرار دارد ضمن اینکه یک فرانسوی تازه از راه رسیده به نام «استیون داکوستا» با نمایش خوب در بازیهای جهانی کم کم خود را به صدر نزدیک می سازد.

در وزن ۷۵ کیلوگرم کاپیتان تیم ملی کاراته امریکا ، «توماس اسکات» با ۳ مدال طلایی که در این فصل گرفته و در نبود ـ«رافائل آقایف» مصدوم همچنان جایگاه اولی خود در رنکینگ را حفظ کرده است. «لوئیجی بوسا» از ایتالیا و «ارمان التیمور» از ترکیه دیگر نفرات برتر این وزن در رنکینگ فدراسیون جهانی هستند.

در وزن ۸۴-کیلوگرم، «ریتارو آراگا» ژاپنی برغم شکست در فینال بازیهای جهانی برابر ذبیح اله پورشیب همچنان صدرنشین بلامنازع این وزن است. این ژاپنی در سال ۲۰۱۷ علاوه بر نقره بازیهای جهانی در ۲ کاراته وان به مدال طلا دست یافت.نفر دوم این رنکینگ «آیخان مامایف» آذربایجانی است.اوگور آکتاش قهرمان اروپا و ذبیح اله پورشیب قهرمان شگفتی ساز بازیهای جهانی نفرات سوم و چهارم این وزن هستند.

در وزن ۸۴+کیلوگرم«سجاد گنج زاده» از ایران مدافع عنوان قهرمانی جهان و یکی از کاراته کاهای غالبا موفق در این رده در سالجاری بوده است. قهرمان ۲۵ ساله ای که مدال طلای کاراته وان پاریس و دوبی را دارد و مدال نقره بازیهای جهانی را کسب کرد تا جایگاه خودش را در صدر جدول تثبیت کند. «انیس ارکان» از ترکیه با اختلاف اندک به دنبال سجاد است. «اشرف اوچن» مراکشی پس از نمایش خوب خود در مسابقات جهانی نفر بعدی است.

کاراته جهان در سال ۲۰۱۷ در حالی به ماههای پایانی سال نزدیک می شود که علاوه بر قهرمانی نوجوانان، جوانان و امیدهای جهان در تنریف اسپانیا؛ ۴ مرحله لیگ جهانی موسوم به کاراته وان را از جمله، کاراته وان استانبول ترکیه، لایپزیک آلمان، اوکیناوای ژاپن و سالزبورگ اتریش را پیش رو دارد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سیل در روستای صراخیه شهرستان شادگان/ تصاویر

سیل در روستای صراخیه شهرستان شادگان/ تصاویر

روستای صراخیه در استان خوزستان و در شهرستان شادگان، در بخش خنافره و در دهستان ناصری، و در دل تالاب بین المللی شادگان است که همچنان در گیر سیلاب می باشد و مردم این روستا همچنان روز های سختی را سپری می کنند.
قیمت کالاهای اساسی به وقت سفره افطار رمضان 98

قیمت کالاهای اساسی به وقت سفره افطار رمضان 98

با وجود شروع ماه رمضان قیمت کالاهای اساسی و مایحتاج مردم همچنان در سطح بالایی از قیمت ها قرار دارد و درحالی مردم پای سفره ماه رمضان خواهند نشست که تجربه های نوینی در قیمت گوشت ، مرغ ، خرما ، تن ماهی و ماکارانی از سرخواهند گذراند.