کد خبر: ۴۶۸۵۳
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷
تالاب ارواح در مازندران در میان جنگلی مملو از درختان پهن برگ هیرکانی رخ می نماید. از درون این دریاچه تنه هایی از درختان خشکیده سر از آب برون آورده که منظره ای شگفت و شاید خوفناک را خلق کرده است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ایران، مازندران، طبیعت، دریا، جنگل؛ الفاظی که در ذهن تداعی بخش خاطراتی خوش است. مازندران استانی با اقلیمی متفاوت و سرسبز که جای جای آن مملو از زیبایی است. اینجا تماشای دریای آبی که سوسوی ستارگان در مخمل آسمان در آن تلالو می یابد، بسیار تماشاییست.

 شهرستان نوشهر در استان مازندران نیز که طبیعت در آن به زیبایی جلوه گر شده است خود نیز از جاذبه هایی بی بدیل برخوردار است. در این شهرستان در نزدیکی روستای چلندر دریاچه ای قرار دارد که مختص افراد ماجراجوست؛ دریاچه ممرز مشهور به تالاب ارواح که برای رسیدن به آن بایستی 5 کیلومتری به شمال روستای چلندر رفت. مکانی که تا کنون همچون بسیاری از نقاط دیدنی مازندران بکر و ناشناخته مانده است. 

تالاب ارواح در میان جنگلی مملو از درختان پهن برگ هیرکانی رخ می نماید. جنگلی که گاه سر و صدای برخی حیوانات و پرندگان سکوت آن را هولناک کرده است. از درون این دریاچه 700 متری با عرض 300 متر،  تنه هایی از درختان خشکیده سر از آب برون آورده که منظره ای شگفت و شاید خوفناک را خلق کرده است.

به گفته ساکنان منطقه تا کنون در اینجا روحی دیده نشده اما شاید قدیمیان ساکن در این منطقه طبق دیده ها نام این دریاچه را ارواح نامیده اند.

 برای رسیدن به این دریاچه بایستی در کیلومتر 12 مسیر نور به نوشهر پس از جاده ونوش، وارد جاده فرعی روستای چلندر و صلاح الدین کلای سفلی شد و با گذر از روستا و رسیدن به منطقه محیط بانی، جاده شمالی را به طول ده کیلومتر ادامه داد و بعد از رسیدن به تابلوی دشت و بند ممرز وارد جاده ای فرعی شد که آن جاده مسیر رسیدن به تالاب ارواح است. 

قابل ذکر است که به دلیل بکر بودن منطقه و امکان مواجهه با حیوانات وحشی بازدید از آن با هماهنگی با محیط بانی و غالبا به صورت گروهی ممکن است.

نگاهی از قاب شهر فردا به تالاب ارواح ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مدرن‌ترین کتابخانه‌های جهان / تصاویر

مدرن‌ترین کتابخانه‌های جهان / تصاویر

با روند افزایش استفاده از تلفن‌های هوشمند و دانشنامه آنلاین ویکی پدیا، نگرانی‌ها از بی استفاده مانده کتابخانه‌های پر از کتاب افزایش یافته اند. اما این در حالی است که بسیاری از بهترین و بزرگترین کتابخانه‌ها از سال ۲۰۰۰ به این سو ساخته شده اند.
جالب ترین بناهای شهری جهان / تصاویر

جالب ترین بناهای شهری جهان / تصاویر

از کلیسای موج دار در کیپ تاون تا باشگاه بدنسازی نورانی در چین ... این‌ها گزیده هایی از عکس‌های منتخب معماری در سال ۲۰۱۷ هستند.