کد خبر: ۴۶۷۷۷
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم مطرح کرد
نماینده ارومیه در مجلس نهم گفت: سیکل معیوب انعقاد قرارداد چه در قالب جذب پزشک و چه مراکز خدمات درمانی که تنها از فیلتر دلالی میسر بود، اکنون با معرفی بیماران از سایر کشورها به مراکز درمانی خاص و بعضا فاقد تخصص کامل شده و می‌تواند اعتبار پزشکی ایران را در دنیا خدشه‌دار کند.
عابد فتاحی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» با اشاره به معضلات کنونی بخش درمان گفت: امروز جامعه پزشکی به واسطه عدم نظارت صحیح زیربخشهای حاکمیتی از انحرافاتی رنج می‌برد که اگر به موقع جلوی آن گرفته نشود می‌تواند اعتبار پزشکی ایران را در خدشه‌دار کند.

وی افزود: اکنون عده‌ای دلالال پزشکی با معرفی بیماران به پزشکان خاص و یا مراکز درمانی مشخص از آنها کمیسیون دریافت می‌کنند که   بعضا با جراحی‌های غیرضروری همراه است.

این استاد دانشگاه همچنین ادامه داد: معرفی بیماران از کشورهای منطقه به ویژه کشورهای عربی و جنوب شرقی آسیا به پزشکان بخصوص و گرفتن حق دلالی از آنها که بعضا صلاحیت و تخصص لازم را دارا نیستند می‌تواند، اعتبار پزشکی ایران را در دنیا با مخاطره روبرو کند.

فتاحی همچنین تاکید کرد: دلالی پزشکی تنها منحصر به بخش خصوصی نبوده و انعقاد قرارداد مراکز دولتی با برخی داروخانه ها، پزشکان، خدمات پزشکی و درمانی نظیر سونوگرافی و غیره تنها در چارچوب دلالی‌های هنگفت میسر است و اگر کسی نتواند یا نخواهد وارد این گود شود محکوم به فناست.

وی با ابراز خرسندی از معرفی وزیر بهداشت و درمان به هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: با وجود تلاش‌های وزیر دولت یازدهم برای حذف زیر‌میزی که گامهای موثری نیز در این حوزه برداشته شد انتظار می‌رود دانشگا‌ه‌های علوم پزشکی و همچنین تعزیرات در مقوله دلالی پزشکی ورود موثر داشته باشند.

این نماینده ارومیه در مجلس نهم گفت: قراردادهای همکاری نهادهای دولتی و جذب پزشکان و سایر مراکز خدمات درمانی وارد مقوله‌ای پیچیده و فساد برانگیز شده است که از داخل آن اختلاس‌های سنگین بیرون خواهد زد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم شورای اسلامی همچنین گفت: وقت ورود دستگاه‌های نظارتی برای حمایت از پزشکان متعهد و سلامت و همچنین حفظ شان و جایگاه بیماران و حقوق آنها رسیده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سهم آنفلوانزا در گرانی مرغ و تخم‌مرغ چقدر است؟

سهم آنفلوانزا در گرانی مرغ و تخم‌مرغ چقدر است؟

رقابت دلار و تخم‌مرغ برای رکوردزنی دیروز به قله رسید و همزمان با دلار حدود 5000 تومانی تخم مرغ 7180 تومانی نیز ثبت شد که مسئولان علت آن را شیوع آنفلوانزای حاد پرندگان ذکر کردند. آنفلوانزایی که سال گذشته بسیاری از کشورهای اروپایی را آلوده کرد و میلیونها مرغ معدوم شد اما قیمت آنها سر به فلک نگذاشت.
خسارات زلزله در تایوان‎/ تصاویر

خسارات زلزله در تایوان‎/ تصاویر

وقوع زلزله ۶.۴ ریشتری در نزدیکی شهر ساحلی هوالین تایوان، موجب تخریب ساختمان ها و از جمله فروریختن یک هتل شد.