کد خبر: ۴۶۷۷۷
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم مطرح کرد
نماینده ارومیه در مجلس نهم گفت: سیکل معیوب انعقاد قرارداد چه در قالب جذب پزشک و چه مراکز خدمات درمانی که تنها از فیلتر دلالی میسر بود، اکنون با معرفی بیماران از سایر کشورها به مراکز درمانی خاص و بعضا فاقد تخصص کامل شده و می‌تواند اعتبار پزشکی ایران را در دنیا خدشه‌دار کند.
عابد فتاحی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» با اشاره به معضلات کنونی بخش درمان گفت: امروز جامعه پزشکی به واسطه عدم نظارت صحیح زیربخشهای حاکمیتی از انحرافاتی رنج می‌برد که اگر به موقع جلوی آن گرفته نشود می‌تواند اعتبار پزشکی ایران را در خدشه‌دار کند.

وی افزود: اکنون عده‌ای دلالال پزشکی با معرفی بیماران به پزشکان خاص و یا مراکز درمانی مشخص از آنها کمیسیون دریافت می‌کنند که   بعضا با جراحی‌های غیرضروری همراه است.

این استاد دانشگاه همچنین ادامه داد: معرفی بیماران از کشورهای منطقه به ویژه کشورهای عربی و جنوب شرقی آسیا به پزشکان بخصوص و گرفتن حق دلالی از آنها که بعضا صلاحیت و تخصص لازم را دارا نیستند می‌تواند، اعتبار پزشکی ایران را در دنیا با مخاطره روبرو کند.

فتاحی همچنین تاکید کرد: دلالی پزشکی تنها منحصر به بخش خصوصی نبوده و انعقاد قرارداد مراکز دولتی با برخی داروخانه ها، پزشکان، خدمات پزشکی و درمانی نظیر سونوگرافی و غیره تنها در چارچوب دلالی‌های هنگفت میسر است و اگر کسی نتواند یا نخواهد وارد این گود شود محکوم به فناست.

وی با ابراز خرسندی از معرفی وزیر بهداشت و درمان به هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: با وجود تلاش‌های وزیر دولت یازدهم برای حذف زیر‌میزی که گامهای موثری نیز در این حوزه برداشته شد انتظار می‌رود دانشگا‌ه‌های علوم پزشکی و همچنین تعزیرات در مقوله دلالی پزشکی ورود موثر داشته باشند.

این نماینده ارومیه در مجلس نهم گفت: قراردادهای همکاری نهادهای دولتی و جذب پزشکان و سایر مراکز خدمات درمانی وارد مقوله‌ای پیچیده و فساد برانگیز شده است که از داخل آن اختلاس‌های سنگین بیرون خواهد زد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم شورای اسلامی همچنین گفت: وقت ورود دستگاه‌های نظارتی برای حمایت از پزشکان متعهد و سلامت و همچنین حفظ شان و جایگاه بیماران و حقوق آنها رسیده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دولت با چه ابزاری از فارغ التحصیلان بیکار حمایت می‌کند؟

دولت با چه ابزاری از فارغ التحصیلان بیکار حمایت می‌کند؟

دولت با دو طرح "کاج" و "تکاپو" و با هدف قرار دادن شغل اولیها از یک سو و ایجاد کسب و کار در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی، IT، بخش‌های مرتبط با صنعت گردشگری، ورزش، تربیت بدنی، سلامت و حوزه صنایع فرهنگی و هنری اشتغال فارغ التحصیلان را تحت حمایت قرار داده است.
ساختمان تئاتر در شانگهای با نمای بامبویی

ساختمان تئاتر در شانگهای با نمای بامبویی

در یکی از مناطق تاریخی شانگهای، ساختمانی برای اجرای تئاتر، کنسرت ها، اپرا و دیگر فعالیت های فرهنگی است و نمای خارجی آن از سه لایه چوب بامبو تشکیل شده است.