کد خبر: ۴۶۶۲۶
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۹
شهر فردا گزارش می‌دهد
کارشناس گردشگری گفت: تبریز برای ورود به "تبریز2018" نیازمند تقویت سرمایه گذاری در هتلینگ است تا بتواند آماده پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی باشد.
محسن مهرخانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» با اشاره به نامگذاری "تبریز 2018 " گفت: نباید فراموش کنیم که تبریز ابتدا یک شهر صنعتی است که جاذبه های گردشگری فراوانی در خود دارد که با وجود پتانسیل های گردشگری هنوز زیرساختهای لازم را دارا نیست.

وی افزود: ضعف هتلینگ یکی از مهمترین مشکلات گردشگری کشور است، که نه تنها در تبریز بلکه در سایر کلانشهرها نیز با ضعف روبروست اما لازم است برای افزایش هتلهای 5 ستاره و 4 ستاره سرمایه گذاری صورت گیرد.

این کارشناس همچنین با اشاره به هتل‌های تبریز خاطرنشان کرد: 5 هتل پنج ستاره ، 8 هتل چهار ستاره و 40 هتل سه ستاره و کمتر در تبریز وجود دارد که باید تعداد آنها به تناسب پایتخت فرهنگی جهان اسلام افزایش یابد.

وی تاکید کرد: جاذبه های تاریخی و گردشگری تبریز از قوام بالایی برخوردارند و هر چند باید تغییری در پذیرش گردشگران صورت گیرد اما تنوع اماکن دیدنی و گردشگری باعث شده جاذبه های این شهر برای توریست های داخلی و خارجی منحصر به فرد باشد.

مهرخانی با اشاره به بازار تبریز و ثبت جهانی آن گفت: بازار تبریز به علت داشتن شاخص های معماری که طی سالها با حفظ چارچوب اصلی مرمت و بازسازی شده بود آن را مبدل به بازاری خاص در میان کشورهای اسلامی کرده بود.

این کارشناس ادامه داد: مشکلی که اکنون با بازار تبریز داریم تعطیل بودن آن در تعطیلات رسمی و بویژه نوروز است که گردشگران انتظار پویا بودن بازار را دارند و اکنون با رایزنی با بازاریان از آنان خواسته شده است تا شکل بازار را به عنوان یک فضای فعال تجاری نگهداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: همزمان با تقویت هتلینگ بهبود شاخص‌های رستورانداری و ارتقاء سرویس های بهداشتی در دستور کار شهرداری تبریز قرار گرفته است.

مهرخانی همچنین با اشاره راه اندازی اتوبوس‌های گردشگری در تبریز گفت: اکنون اتوبوس‌های گردشگری تبریز 4 هزار نفر را در روز جابه‌جا می‌کنند.
برچسب ها: تبریز ، 2018 ، شهرفردا ، هتلینگ
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتصاب رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام

انتصاب رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام را برای یک دوره پنج‌ساله منصوب کردند.
هشدار نسبت به دلالی‌های هنگفت در بخش درمان/ دلالی بیمار از جنوب آسیا

هشدار نسبت به دلالی‌های هنگفت در بخش درمان/ دلالی بیمار از جنوب آسیا

نماینده ارومیه در مجلس نهم گفت: سیکل معیوب انعقاد قرارداد چه در قالب جذب پزشک و چه مراکز خدمات درمانی که تنها از فیلتر دلالی میسر بود، اکنون با معرفی بیماران از سایر کشورها به مراکز درمانی خاص و بعضا فاقد تخصص کامل شده و می‌تواند اعتبار پزشکی ایران را در دنیا خدشه‌دار کند.