کد خبر: ۴۶۵۹۹
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴
پیشنهاد نایب رئیس کمیسیون عمران به وزیر آینده راه و شهرسازی
عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران گفت: در بسیاری از کشورهای دنیا دولت شهرسازی را به عهده گرفته، اما مدیریت بازار مسکن را به شهرداری‌ها و مدیریت های محلی واگذار می‌کند.
مجید کیانپور در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» با اشاره به شاخص‌های انتخاب وزیر مسکن در کابینه دولت دوازدهم گفت: وزارت راه و مسکن و شهرسازی وزارتخانه بسیار مهمی است که با اقتصاد کشور و رفاه مردم ارتباط نزدیک دارد.

وی افزود: اکنون وضعیت راه‌های کشور بویژه در بخش شبکه ریلی با عقب ماندگی سنواتی روبروست که انتظار می رود وزیر آینده برای ارتقاء وضعیت ناوگان ریلی و توسعه آن برنامه عملیاتی داشته باشد.

کیانپور همچنین با اشاره به بازار مسکن گفت: دولت گذشته تلاش‌های مناسبی برای تغییر بازار مسکن داشت اما واقعیت آن است که صرفا با تنوع بخشی به بازار تسهیلات مسکن نمی توان انتظار جایگزینی رونق به جای رکود را داشت لذا لازم است وزیر آینده نقشه راه برای تغییر بازار مسکن داشته باشد که پیش شرط آن هماهنگی با سایر وزارتخانه ها و البته بانک مرکزی برای تزریق سرمایه در صنایع و ابسته به مسکن است.

این نماینده مجلس ادامه داد: از سوی دیگر تجربه نشان داده است ،که دولت در بازار اجاره هیچ نقش موثری ندارد و امکان مهار این بازار ملتهب را نیز پیدا نکرده است بنابراین به نظر می‌رسد باید بخش مسکن به معنی همه ابعاد آن صاحب متولی شود.

کیانپور در پاسخ به این سوال که آیا واگذاری بازار مسکن به شوراهای شهر و مدیریت های محلی می تواند بازار مسکن را ساماندهی کند گفت: در بسیاری از کشورهای توسعه یافته کنترل بازار مسکن در اختیار شهرداری‌ها و شوراهای شهر و محله‌هاست چنانکه در انگلستان پس از ساخت مسکن اجتماعی توسط دولت واگذاری و مدیریت آنها به مدیریتهای محلی سپرده شد تا شورایاران با شناخت صحیح از منطقه خود اولویت‌های واگذاری که زنان بی‌سرپرست معلولین و کهنسالان بودند را شناسایی کند و نتیجه چنین اقدامی کنترل دقیق بازار مسکن این کشور بود.

وی تاکید کرد: از آنجا که طیف سیاسی دولت و مدیریت شهری آینده تهران و برخی شهرستانها یکی است انتظار می رود شهرداران به عنوان متولیان شهر بتوانند در تصمیم‌گیری‌های کلان بازار مسکن حضور داشته و هر کجا لازم است اداره امور را در دست بگیرند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مدرن‌ترین کتابخانه‌های جهان / تصاویر

مدرن‌ترین کتابخانه‌های جهان / تصاویر

با روند افزایش استفاده از تلفن‌های هوشمند و دانشنامه آنلاین ویکی پدیا، نگرانی‌ها از بی استفاده مانده کتابخانه‌های پر از کتاب افزایش یافته اند. اما این در حالی است که بسیاری از بهترین و بزرگترین کتابخانه‌ها از سال ۲۰۰۰ به این سو ساخته شده اند.
جالب ترین بناهای شهری جهان / تصاویر

جالب ترین بناهای شهری جهان / تصاویر

از کلیسای موج دار در کیپ تاون تا باشگاه بدنسازی نورانی در چین ... این‌ها گزیده هایی از عکس‌های منتخب معماری در سال ۲۰۱۷ هستند.