کد خبر: ۴۶۵۹۹
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴
پیشنهاد نایب رئیس کمیسیون عمران به وزیر آینده راه و شهرسازی
عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران گفت: در بسیاری از کشورهای دنیا دولت شهرسازی را به عهده گرفته، اما مدیریت بازار مسکن را به شهرداری‌ها و مدیریت های محلی واگذار می‌کند.
مجید کیانپور در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» با اشاره به شاخص‌های انتخاب وزیر مسکن در کابینه دولت دوازدهم گفت: وزارت راه و مسکن و شهرسازی وزارتخانه بسیار مهمی است که با اقتصاد کشور و رفاه مردم ارتباط نزدیک دارد.

وی افزود: اکنون وضعیت راه‌های کشور بویژه در بخش شبکه ریلی با عقب ماندگی سنواتی روبروست که انتظار می رود وزیر آینده برای ارتقاء وضعیت ناوگان ریلی و توسعه آن برنامه عملیاتی داشته باشد.

کیانپور همچنین با اشاره به بازار مسکن گفت: دولت گذشته تلاش‌های مناسبی برای تغییر بازار مسکن داشت اما واقعیت آن است که صرفا با تنوع بخشی به بازار تسهیلات مسکن نمی توان انتظار جایگزینی رونق به جای رکود را داشت لذا لازم است وزیر آینده نقشه راه برای تغییر بازار مسکن داشته باشد که پیش شرط آن هماهنگی با سایر وزارتخانه ها و البته بانک مرکزی برای تزریق سرمایه در صنایع و ابسته به مسکن است.

این نماینده مجلس ادامه داد: از سوی دیگر تجربه نشان داده است ،که دولت در بازار اجاره هیچ نقش موثری ندارد و امکان مهار این بازار ملتهب را نیز پیدا نکرده است بنابراین به نظر می‌رسد باید بخش مسکن به معنی همه ابعاد آن صاحب متولی شود.

کیانپور در پاسخ به این سوال که آیا واگذاری بازار مسکن به شوراهای شهر و مدیریت های محلی می تواند بازار مسکن را ساماندهی کند گفت: در بسیاری از کشورهای توسعه یافته کنترل بازار مسکن در اختیار شهرداری‌ها و شوراهای شهر و محله‌هاست چنانکه در انگلستان پس از ساخت مسکن اجتماعی توسط دولت واگذاری و مدیریت آنها به مدیریتهای محلی سپرده شد تا شورایاران با شناخت صحیح از منطقه خود اولویت‌های واگذاری که زنان بی‌سرپرست معلولین و کهنسالان بودند را شناسایی کند و نتیجه چنین اقدامی کنترل دقیق بازار مسکن این کشور بود.

وی تاکید کرد: از آنجا که طیف سیاسی دولت و مدیریت شهری آینده تهران و برخی شهرستانها یکی است انتظار می رود شهرداران به عنوان متولیان شهر بتوانند در تصمیم‌گیری‌های کلان بازار مسکن حضور داشته و هر کجا لازم است اداره امور را در دست بگیرند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سهم آنفلوانزا در گرانی مرغ و تخم‌مرغ چقدر است؟

سهم آنفلوانزا در گرانی مرغ و تخم‌مرغ چقدر است؟

رقابت دلار و تخم‌مرغ برای رکوردزنی دیروز به قله رسید و همزمان با دلار حدود 5000 تومانی تخم مرغ 7180 تومانی نیز ثبت شد که مسئولان علت آن را شیوع آنفلوانزای حاد پرندگان ذکر کردند. آنفلوانزایی که سال گذشته بسیاری از کشورهای اروپایی را آلوده کرد و میلیونها مرغ معدوم شد اما قیمت آنها سر به فلک نگذاشت.
خسارات زلزله در تایوان‎/ تصاویر

خسارات زلزله در تایوان‎/ تصاویر

وقوع زلزله ۶.۴ ریشتری در نزدیکی شهر ساحلی هوالین تایوان، موجب تخریب ساختمان ها و از جمله فروریختن یک هتل شد.