کد خبر: ۴۶۵۷۳
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳
سرپرست سازمان مدیریت پسماند در گفت‌وگو با شهرفردا:
سرپرست سازمان مدیریت پسمانداز نهایی شدن قراردادهای همکاری چندین کشور خارجی برای احداث نیروگاه برق با ظرفیت تولید روزانه 100 مگاوات خبر داد.
منصور باقرصاد رنانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» با اشاره به سفر هیات کره ای به ایران گفت: هیات کره ای  که هم از بخش دولتی و هم از بخش خصوصی بودند در سفر به ایران از بخش های مختلف بازدید کردند تا زمینه‌های همکاری در بخش‌های مختلف مورد ارزیابی قرار گیرد و شرایط انعقاد قرارداد در بسیاری از حوزه‌ها فراهم شود.

وی ادامه داد: پسماندها فرصت‌های سرمایه‌گذاری هستند که می‌توانند پتانسیل‌های جذب سرمایه پایداری برای اقتصاد شهر تلقی شوند.

باقرصاد رنانی با اشاره به حجم تولید روزانه زباله در تهران گفت: روزانه 2 هزار تن پسماند عادی و 50 هزار تن از 100 هزار تن پسماندهای ساختمانی در تهران جمع آوری می‌شود که ظرفیت ویژه‌ای برای تبدیل دوباره به مصالح ساختمانی محسوب شده و اکنون با شرکت های داخلی و خارجی برای انعقاد قراردد در بازیافت پسماندهای ساختمانی وارد مذاکره شده ایم.

این مسئول همچنین ادامه داد: با مشارکت بخش خصوصی برای استحصال پسماندهای خشک و تبدیل آنها به نیروگاه برق قرارداد منعقد شده که با ظرفیت 3200 تن در روز امکان تولید 100 مگاوات برق وجود دارد.

وی ادامه داد: شرکت های خارجی متعددی برای انعقاد قرارداد در حوزه برق اعلام آمادگی کرده اند که مراحل قانونی آن طی شده و بزودی قراردادها نهایی خواهد شد.

باقرصاد رنانی با اشاره به نقش مردم در تبدیل زباله به فرصت اقتصادی گفت: تفکیک زباله در مبدا به خشک و تر اساسی ترین و موثرترین کمک شهروندان می تواند باشد که ضمن کاهش هزینه ها امکان سرمایه گذاری را چند برابر می‌کند از سوی دیگر جلوگیری از وجود آب در زباله‌های تر نقش موثری در حفظ محیط زیست دارد.

وی خاطرنشان کرد: وجود نیم لیتر شیرآبه در زباله‌های همه شهروندان تهرانی صدمه جبران ناپذیری به محیط زیست وارد کرده و محیط را به شدت خطرناک می‌کند.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند ادامه داد: استفاده از کیسه‌های پارچه ای به جای کیسه های پلاستیکی در مصارف روزانه کمک موثری به حفظ محیط زیست و کاهش هزینه های جداسازی می کند چنانکه در بسیاری از کشورهای دنیا استفاده از کیسه های پلاستیکی ممنوع شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سهم آنفلوانزا در گرانی مرغ و تخم‌مرغ چقدر است؟

سهم آنفلوانزا در گرانی مرغ و تخم‌مرغ چقدر است؟

رقابت دلار و تخم‌مرغ برای رکوردزنی دیروز به قله رسید و همزمان با دلار حدود 5000 تومانی تخم مرغ 7180 تومانی نیز ثبت شد که مسئولان علت آن را شیوع آنفلوانزای حاد پرندگان ذکر کردند. آنفلوانزایی که سال گذشته بسیاری از کشورهای اروپایی را آلوده کرد و میلیونها مرغ معدوم شد اما قیمت آنها سر به فلک نگذاشت.
خسارات زلزله در تایوان‎/ تصاویر

خسارات زلزله در تایوان‎/ تصاویر

وقوع زلزله ۶.۴ ریشتری در نزدیکی شهر ساحلی هوالین تایوان، موجب تخریب ساختمان ها و از جمله فروریختن یک هتل شد.