کد خبر: ۴۶۵۷۳
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳
سرپرست سازمان مدیریت پسماند در گفت‌وگو با شهرفردا:
سرپرست سازمان مدیریت پسمانداز نهایی شدن قراردادهای همکاری چندین کشور خارجی برای احداث نیروگاه برق با ظرفیت تولید روزانه 100 مگاوات خبر داد.
منصور باقرصاد رنانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» با اشاره به سفر هیات کره ای به ایران گفت: هیات کره ای  که هم از بخش دولتی و هم از بخش خصوصی بودند در سفر به ایران از بخش های مختلف بازدید کردند تا زمینه‌های همکاری در بخش‌های مختلف مورد ارزیابی قرار گیرد و شرایط انعقاد قرارداد در بسیاری از حوزه‌ها فراهم شود.

وی ادامه داد: پسماندها فرصت‌های سرمایه‌گذاری هستند که می‌توانند پتانسیل‌های جذب سرمایه پایداری برای اقتصاد شهر تلقی شوند.

باقرصاد رنانی با اشاره به حجم تولید روزانه زباله در تهران گفت: روزانه 2 هزار تن پسماند عادی و 50 هزار تن از 100 هزار تن پسماندهای ساختمانی در تهران جمع آوری می‌شود که ظرفیت ویژه‌ای برای تبدیل دوباره به مصالح ساختمانی محسوب شده و اکنون با شرکت های داخلی و خارجی برای انعقاد قراردد در بازیافت پسماندهای ساختمانی وارد مذاکره شده ایم.

این مسئول همچنین ادامه داد: با مشارکت بخش خصوصی برای استحصال پسماندهای خشک و تبدیل آنها به نیروگاه برق قرارداد منعقد شده که با ظرفیت 3200 تن در روز امکان تولید 100 مگاوات برق وجود دارد.

وی ادامه داد: شرکت های خارجی متعددی برای انعقاد قرارداد در حوزه برق اعلام آمادگی کرده اند که مراحل قانونی آن طی شده و بزودی قراردادها نهایی خواهد شد.

باقرصاد رنانی با اشاره به نقش مردم در تبدیل زباله به فرصت اقتصادی گفت: تفکیک زباله در مبدا به خشک و تر اساسی ترین و موثرترین کمک شهروندان می تواند باشد که ضمن کاهش هزینه ها امکان سرمایه گذاری را چند برابر می‌کند از سوی دیگر جلوگیری از وجود آب در زباله‌های تر نقش موثری در حفظ محیط زیست دارد.

وی خاطرنشان کرد: وجود نیم لیتر شیرآبه در زباله‌های همه شهروندان تهرانی صدمه جبران ناپذیری به محیط زیست وارد کرده و محیط را به شدت خطرناک می‌کند.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند ادامه داد: استفاده از کیسه‌های پارچه ای به جای کیسه های پلاستیکی در مصارف روزانه کمک موثری به حفظ محیط زیست و کاهش هزینه های جداسازی می کند چنانکه در بسیاری از کشورهای دنیا استفاده از کیسه های پلاستیکی ممنوع شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتصاب رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام

انتصاب رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام را برای یک دوره پنج‌ساله منصوب کردند.
هشدار نسبت به دلالی‌های هنگفت در بخش درمان/ دلالی بیمار از جنوب آسیا

هشدار نسبت به دلالی‌های هنگفت در بخش درمان/ دلالی بیمار از جنوب آسیا

نماینده ارومیه در مجلس نهم گفت: سیکل معیوب انعقاد قرارداد چه در قالب جذب پزشک و چه مراکز خدمات درمانی که تنها از فیلتر دلالی میسر بود، اکنون با معرفی بیماران از سایر کشورها به مراکز درمانی خاص و بعضا فاقد تخصص کامل شده و می‌تواند اعتبار پزشکی ایران را در دنیا خدشه‌دار کند.