کد خبر: ۴۶۲۱۲
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶
هلند یا دانمارک در فینال رقابت های جام ملت های زنان اروپا 2017 به سلطه 22 ساله آلمان بر فوتبال زنان اروپا پایان می دهند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، تیم فوتبال زنان هلند میزبان جام ملت های زنان اروپا امشب در فینال این رقابت ها مصاف دانمارک می رود.
دوازدهمین دوره رقابت های جام ملتهای زنان اروپا از 16 ژوئیه تا 6 اوت به میزبانی هلند در حال برگزاری است. اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) این تورنمنت را هر چهار سال یک بار برگزار می کند. در این دروه 16 تیم با هم رقابت کردند.
تیم هلند میزبان جام از امتیاز میزبانی برخوردار است. این تیم با شکست تیم انگلیس در روز جمعه با نتیجه سه بر صفر این امتیاز خود را به نمایش گذاشت. دانمارک نیز مقابل اتریش در ضربات پنالتی به برتری رسید و راهی فینال شد.
این دیدار نخستین حضور هلند در فینال جام ملت های زنان اروپا است. تیم هلند در سال 2009 تا نیمه نهایی بالا رفت که بهترین نتیجه این تیم در این رقابت ها بود. دانمارک در چهار دوره از هشت دوره گذشته این جام به نیمه نهایی راه یافته است.
جام ملت های زنان اروپا به دنبال چهارمین قهرمان است. سوئد در سال 1984 این جام را فتح کرد. نروژ در سال 1993 قهرمان این تورنمنت شد و آلمان در هفت دوره فاتح جام شده است.
دانمارک تجربه بیشتری در صعود به مراحل بالاتر این تورنمنت داشته است. اما با توجه به آمادگی هلند می توانیم شاهد قهرمانی میزبان باشیم.
سلطه 22 ساله آلمان بر اروپا با شکست این تیم مقابل دانمارک در مرحله یک چهارم نهایی پایان یافت. این شکست دومین باخت آلمان از سال 1993 است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

راهبرد توسعه شهری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده

زیست‌پذیری فزاینده مناطق شهری، روشی برای جلوگیری از آلودگی و حفاظت از منابع طبیعی در مناطق شهری و پیرامون آنها است که ارتباط مستقیم با بافت فرسوده شهری دارد و برای ارتقاء سطح کیفی زیست پذیری از نظر اقتصادی ،اجتماعی و محیط زیست تجدید نظر در آن صورت گیرد.
تاکسی‌های گردشگری در راه تهران/ استقرار پلیس گردشگری در سطح پایتخت در دست اقدام

تاکسی‌های گردشگری در راه تهران/ استقرار پلیس گردشگری در سطح پایتخت در دست اقدام

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به برگزاری 50 تور گردشگری در شهر تهران در ایام نوروز گفت: در مجموع هزار و 215 تن از تورهای گردشگری نوروز 97 تهران استفاده کردند.