کد خبر: ۴۶۲۱۲
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶
هلند یا دانمارک در فینال رقابت های جام ملت های زنان اروپا 2017 به سلطه 22 ساله آلمان بر فوتبال زنان اروپا پایان می دهند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، تیم فوتبال زنان هلند میزبان جام ملت های زنان اروپا امشب در فینال این رقابت ها مصاف دانمارک می رود.
دوازدهمین دوره رقابت های جام ملتهای زنان اروپا از 16 ژوئیه تا 6 اوت به میزبانی هلند در حال برگزاری است. اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) این تورنمنت را هر چهار سال یک بار برگزار می کند. در این دروه 16 تیم با هم رقابت کردند.
تیم هلند میزبان جام از امتیاز میزبانی برخوردار است. این تیم با شکست تیم انگلیس در روز جمعه با نتیجه سه بر صفر این امتیاز خود را به نمایش گذاشت. دانمارک نیز مقابل اتریش در ضربات پنالتی به برتری رسید و راهی فینال شد.
این دیدار نخستین حضور هلند در فینال جام ملت های زنان اروپا است. تیم هلند در سال 2009 تا نیمه نهایی بالا رفت که بهترین نتیجه این تیم در این رقابت ها بود. دانمارک در چهار دوره از هشت دوره گذشته این جام به نیمه نهایی راه یافته است.
جام ملت های زنان اروپا به دنبال چهارمین قهرمان است. سوئد در سال 1984 این جام را فتح کرد. نروژ در سال 1993 قهرمان این تورنمنت شد و آلمان در هفت دوره فاتح جام شده است.
دانمارک تجربه بیشتری در صعود به مراحل بالاتر این تورنمنت داشته است. اما با توجه به آمادگی هلند می توانیم شاهد قهرمانی میزبان باشیم.
سلطه 22 ساله آلمان بر اروپا با شکست این تیم مقابل دانمارک در مرحله یک چهارم نهایی پایان یافت. این شکست دومین باخت آلمان از سال 1993 است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.