کد خبر: ۴۶۱۵۴
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
استاد دانشگاه شیراز در گفتگو با شهرفردا:
استاد دانشگاه شیراز گفت: مهمترین ماموریت دولت دوزادهم خروج از رکود با اصلاح نظام بانکی ،تقویت بورس و بازارهای صادراتی است که با ورود بخش خصوصی به خرید تضمینی آب و برق تکمیل خواهد شد.
جعفرقادری، استاد دانشگاه شیراز و کارشناس اقتصاد شهری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، با اشاره به اولویتهای اقتصادی کابینه دوازدهم گفت: مهمترین اولویت دولت خروج اقتصاد کشور از رکود است که باید با اصلاحات بانکی آغاز شود، تغییر در نرخ سود بانکی بویژه تسهیلات بانکی پرداختی به تولید کنندگان و تجدید نظر در اولویت بندی پرداخت تسهیلات می تواند، نقطه آغازی برای خروج از رکود اقتصادی باشد.

وی افزود: همچنین فعالسازی بورس و تزریق منابع مالی و اجازه فعالیت شفاف به تالار بدون حباب سازی دستگاههای دولتی می تواند، بورس را در رونق گرفتن دوباره یاری کند.

قادری تاکید کرد: بهبود فضای کسب و کار با گشایش های اعتباری و جذب سرمایه های کوچک و از بین بردن موانع سرمایه گذاری در خروج از رکود موثر است و لازم است در برخی زیرساختها دولت اقدام به سرمایه گذاری کند.

وی ادامه داد: واگذاری واحدهای باقیمانده در راستای اصل 44 قانون اساسی و همچنین اجازه ورود جدی بخش خصوصی برای خرید تضمینی آب و برق زمینه لازم را مهیا کند.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: جذب سرمایه های خارجی بویژه از کشورهای شرقی که تحریمهای آمریکایی چندان اثری روی آنها ندارد می تواند به عنوان محرک بازار شمرده شود و ظرفیت جذب سرمایه های سرگردان داخلی را نیز افزایش دهد.

کارشناس اقتصاد شهری با اشاره به بازار بین المللی افزود: بخشی از رکود داخلی به علت بی توجهی به بازارهای خارجی و صادرات صورت گرفته؛ ایران در طی سالهای اخیر فرصتهای تسخیر بازارهای بزرگی نظیر روسیه و ترکیه و قطر را از دست داده است که علت آن عدم بسترسازی برای صادرات کالاست. 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

امام علی علیه السلام:کسی که با کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد.
مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: یکی از فاکتورهای مهم در امنیت غذایی، تولیدات بخش کشاورزی است. اقتصاد غیر نفتی به شدت به آن وابسته است.بخشی که ریسک در آن خصوصاً در ایران بسیار بالا است. همچنین کاهش و یا عدم تولید حتی قسمت هایی از آن می تواند صدمات شدیدی به امنیت غدایی کشور وارد کند.
آخرین اخبار