کد خبر: ۴۴۴۲
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۶
عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج:
عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج با تاکید بر اینکه روانسازی ترافیک در شهر اولویت اصلی مدیریت شهری قرار گیرد، افزود: رفع این معضل نیازمند ارائه راهکارهای اساسی است تا هر چه سریعتر شاهد کاهش این معضل شهری در شهر باشیم.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، سعید فیروزگاه موثرترین راه کنترل ترافیک در شهر را استفاده از ظرفیت‌های حمل و نقل عمومی دانست و گفت: باید در این زمینه اقدامات خوبی انجام شود و زیرساخت های لازم در شهر ایجاد شود.
 
وی افزود: در حال حاضر ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی کرج در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند، اما باید با توجه به نیاز شهر و افزایش جمعیت، این ناوگان توسعه یابد.
 
رئیس سابق کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج معتقد است تا زمانی که زیر ساخت مناسب در شهر نداشته باشیم، نمی توان از مردم انتظار رعایت فرهنگ ترافیک را داشت، از این رو باید برای تقویت زیر ساخت های ترافیکی و افزایش راه ها تدابیر قابل اجرا اتخاذ گردد.
 
عضو پارلمان شهری کرج با اشاره به اینکه عدم رفع معضل ترافیک مرکز استان به مقوله ای نگران کننده مبدل شده است، عنوان کرد: خیابان هایی که امروز در مرکز استان به عنوان مسیرهای درون شهری مورد استفاده و تردد شهروندان قرار دارد، معابری است که برای 30 سال گذشته با جمعیتی بالغ بر 400 هزار نفر طراحی شده است، در حالی که هم اکنون بیش از سه میلیون نفر جمعیت در این استان ساکن هستند که نیمی از آن در مرکز استان قرار دارند.
 
فیروزگاه افزود: می بایست به صورت جدی به موضوع رفع معضلات ترافیک کلانشهر کرج پرداخت و برای آن وقت گذاشت.
 
به گفته فیروزگاه میزان استفاده کنندگان از خودروهای شخصی و عدم استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی از دیگر عواملی است که باعث شده این معضل همچنان در کلانشهر کرج نمایان باشد.
 
این عضو شورا بیان کرد: شهر نیازمند توجه دائمی است از این رو مدیریت شهری باید برنامه ریزی های مدون جهت تامین سلامت شهر و شهروندان تلاش نماید.
 
سعید فیروزگاه در ادامه سخنان خود به بهبود کیفیت عبور و مرور در شهر اشاره داشت و افزود: در این راستا باید اقدامات و تمهیدات ویژه‌تری را انجام دهیم و در مسیر خدمات رسانی به مردم تلاش بیشتری را داشته باشیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آبگرفتگی معابر شهری اهواز/ تصاویر

آبگرفتگی معابر شهری اهواز/ تصاویر

در پی بارندگی صبح امروز اهواز معابر شهر دچار آبگرفتگی شدند.
زندگی روستاییان مازندران پس از سیل/ تصاویر

زندگی روستاییان مازندران پس از سیل/ تصاویر

بر اثر وقوع سیل اخیر در استان مازندران روستاهای شهر کیاکلا به شدت آسیب دیده و خانه‌های روستایی دچار خسارات جدی شده است.