کد خبر: ۴۴۱۹۹
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳
اسدالله عسکراولادی در گفت‌وگو با شهرفردا:
رئیس اتاق ایران و چین گفت: شهرداری‌ها حق تجارت ندارند به این معنا که می‌توانند پروانه خرید و فروش کنند، اما نباید ساختمان‌سازی کنند.
اسدالله عسکراولادی در گفت‌وگو با پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، با اشاره به الگوی بانکداری در دنیا گفت: کاری که اکنون بانک‌ها در ایران انجام می‌دهند بدست آوردن پول ارزان و عرضه گران قیمت آن است و نتیجه آن هم ورشکستگی بیش از نیمی از بانک‌های کشور است.

وی افزود: آنچه باید به عنوان الگوی صحیح فعالیت بانکی شمرده شود آن است که بانک‌ها از بنگاهداری فاصله گرفته و تکلیف بدهی دولت به آنها نیز روشن شود.

این کارشناس بازرگانی ادامه داد: مشارکت در فعالیت‌های بازرگانی در شمول وظایف بانکی نیست و اگر شرکت‌های دولتی در عملیات تجاری شرکت کنند عملا بستر فعالیت بخش خصوصی را مختل کرده و نتیجه آن می‌شود که امروز می گوییم اقتصاد ایران بیمار است.

عسکراولادی با اشاره به الگوهای جهانی خاطرنشان کرد: در چین بانکها بدون مشارکت مستقیم در فعالیت‌های بازرگانی در صورتیکه کارخانه‌ای بتواند نیمی از تولیدات خود را صادر و نیمی را در داخل بفروش رساند، 80 درصد تنخواه مورد نیاز را با سود بانکی 5 تا 6 درصدی وام می‌دهند و در مدت بازپرداخت 20 ساله پس می‌گیرند.

وی ادامه داد: مجازت سخت و درجه یک اعدام در انتظار مدیران و وزیران دولتی است که بصورت مستقیم و یا غیر مستقیم فعالیت بازرگانی کنند.

عضو هیات نمایندگان اتاق ایران تاکید کرد: در همه دنیا وضعیت به همین منوال است و اقتصاد در اختیار بخش خصوصی است.

عسکراولادی با اشاره به عملکرد citybank در کشور چین تاکید می کند: این بانک تنها وظیفه پشتیبانی از شهرداری را به عهده دارد و کار اتوبان سازی را شرکت ها و پیمانکاران انجام می دهند.

این کارشناس بازرگانی ادامه داد: در کشوری نظیر آمریکا تنها دو بخش گمرک و پست تحت مدیریت دولت هستند و حتی بمب اتمی را هم بخش خصوصی می‌سازد چراکه دنیا به این مهم رسیده که اقتصاد زمانی رونق می‌گیرد که بخش خصوصی در آن پرو بال بگیرند.

رئیس اتاق ایران و چین با اشاره به دامنه فعالیت‌های مدیریت شهری گفت: شهرداری‌ها حق تجارت ندارند به این معنا که می‌توانند پروانه خرید و فروش کنند اما نباید ساختمان سازی کنند.

وی ادامه داد: مدیریت شهری نیز باید در مسیری هدایت کند که به توسعه و عمران شهر بیندیشد و فعالیتهای بازرگانی و تجاری را به بازرگانان بسپارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

امام علی علیه السلام:کسی که با کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد.
مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: یکی از فاکتورهای مهم در امنیت غذایی، تولیدات بخش کشاورزی است. اقتصاد غیر نفتی به شدت به آن وابسته است.بخشی که ریسک در آن خصوصاً در ایران بسیار بالا است. همچنین کاهش و یا عدم تولید حتی قسمت هایی از آن می تواند صدمات شدیدی به امنیت غدایی کشور وارد کند.
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار