کد خبر: ۴۲۱۷
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۳
شریف کاظمی خبر داد
مدیر منطقه 11 شهرداری کرج از جمع‌آوری بیش از 60 بنر و تابلو غیرمجاز شناور و سیار در سطح این منطقه خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، حسین شریف کاظمی عنوان کرد: در راستای صیانت از حقوق شهروندی و جلوگیری از خطرآفرینی و همچنین پیشگیری از اخلال در سیمای شهری، بنرها و تابلوهای غیرمجازی که منصوب در سطح منطقه بودند، با تلاش پرسنل واحدهای اجرایی و سد معبر خدمات شهری جمع‌آوری شدند.

شریف کاظمی با اعلام این خبر گفت: حفظ و افزایش بهداشت روان شهروندان، زیباسازی و پیشگیری از اخلال در سیمای شهری ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است و جلوگیری از نصب تابلوهای غیرمجاز و ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی نقش مؤثری در نمای مناسب شهری ایفا می‌کند.

این مسئول بیان کرد: بر اساس اصل 92 قانون شهرداری‌ها، تابلو و بنر که مربوط به اطلاع‌رسانی باشد، باید با مجوز شهرداری و در محل مناسب و مجاز نصب شود، در غیر این صورت شهرداری می‌تواند به جمع‌آوری آن اقدام کند.

وی امر اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی را از مهم‌ترین اقدامات بازدارنده در خصوص تخلفات تبلیغاتی دانست و اظهار داشت: با اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی، شهروندان با تمایل و درخواست خود نسبت به اصلاح و نصب تابلوها مطابق با مقررات و آیین‌نامه‌ها اقدام خواهند کرد.

شریف کاظمی با تأکید بر ضرورت جمع آوری تابلوهای غیرمجاز از سطح منطقه 11 شهرداری کرج، گفت: پاکسازی معابر از تابلوها و بنرهای غیرمجاز با توجه به اهمیت سیمای شهری در ایجاد آرامش، نشاط اجتماعی، حفظ و افزایش بهداشت روانی جامعه و ضرورت پیشگیری از اختلال در سیمای شهری صورت می گیرد.

مدیر منطقه11 شهرداری کرج، با بیان اینکه نصب بدون ضابطه و بدون مجوز تابلوهای تبلیغاتی از عوامل دخیل در بروز آشفتگی در نما و منظر شهری است، عنوان کرد: تابلوهای غیرمجاز نه تنها بر سیما و منظر شهری تأثیر گذار هستند بلکه با عدم ایمنی لازم برای شهروندان سبب بروز حوادث و خطرات احتمالی برای آنان می شوند.

این مسئول در پایان خاطر نشان کرد: این اقدام در جهت جلب رضایت شهروندان صورت گرفته و انتظار می رود، شهروندان ضمن عدم نصب تابلو های تبلیغاتی غیر مجاز در اجرای این طرح همکاری لازم را با شهرداری منطقه داشته باشند.
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

گزارش جدید مرکز آمار نشان می دهد به رغم افزایش چند قلم مواد خوراکی نظیر سیب زمینی و پیاز قیمت سایر کالاها نسبت به اردیبشهت ماه سال جاری ارزانتر شده است.
نسخه تجویزی اقتصاددانان برای خروج از رکود چیست؟

نسخه تجویزی اقتصاددانان برای خروج از رکود چیست؟

گزارش اخیر مرکز آمار با وجود آنکه از تکرار رشد منفی اقتصادی خبر می دهد اما بیانگر آن است شتاب رشد اقتصادی نسبت به پاییز سال گذشته کندتر شده است، با این وجود کارشناسان اقتصادی معتقدند حمایت از مشاغل مولد ، کنترل نرخ ارز و جلوگیری از انحراف سرمایه و پول پاشی لازمه عمیق تر نشدن رکود است