کد خبر: ۴۲۱۷
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۳
شریف کاظمی خبر داد
مدیر منطقه 11 شهرداری کرج از جمع‌آوری بیش از 60 بنر و تابلو غیرمجاز شناور و سیار در سطح این منطقه خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، حسین شریف کاظمی عنوان کرد: در راستای صیانت از حقوق شهروندی و جلوگیری از خطرآفرینی و همچنین پیشگیری از اخلال در سیمای شهری، بنرها و تابلوهای غیرمجازی که منصوب در سطح منطقه بودند، با تلاش پرسنل واحدهای اجرایی و سد معبر خدمات شهری جمع‌آوری شدند.

شریف کاظمی با اعلام این خبر گفت: حفظ و افزایش بهداشت روان شهروندان، زیباسازی و پیشگیری از اخلال در سیمای شهری ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است و جلوگیری از نصب تابلوهای غیرمجاز و ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی نقش مؤثری در نمای مناسب شهری ایفا می‌کند.

این مسئول بیان کرد: بر اساس اصل 92 قانون شهرداری‌ها، تابلو و بنر که مربوط به اطلاع‌رسانی باشد، باید با مجوز شهرداری و در محل مناسب و مجاز نصب شود، در غیر این صورت شهرداری می‌تواند به جمع‌آوری آن اقدام کند.

وی امر اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی را از مهم‌ترین اقدامات بازدارنده در خصوص تخلفات تبلیغاتی دانست و اظهار داشت: با اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی، شهروندان با تمایل و درخواست خود نسبت به اصلاح و نصب تابلوها مطابق با مقررات و آیین‌نامه‌ها اقدام خواهند کرد.

شریف کاظمی با تأکید بر ضرورت جمع آوری تابلوهای غیرمجاز از سطح منطقه 11 شهرداری کرج، گفت: پاکسازی معابر از تابلوها و بنرهای غیرمجاز با توجه به اهمیت سیمای شهری در ایجاد آرامش، نشاط اجتماعی، حفظ و افزایش بهداشت روانی جامعه و ضرورت پیشگیری از اختلال در سیمای شهری صورت می گیرد.

مدیر منطقه11 شهرداری کرج، با بیان اینکه نصب بدون ضابطه و بدون مجوز تابلوهای تبلیغاتی از عوامل دخیل در بروز آشفتگی در نما و منظر شهری است، عنوان کرد: تابلوهای غیرمجاز نه تنها بر سیما و منظر شهری تأثیر گذار هستند بلکه با عدم ایمنی لازم برای شهروندان سبب بروز حوادث و خطرات احتمالی برای آنان می شوند.

این مسئول در پایان خاطر نشان کرد: این اقدام در جهت جلب رضایت شهروندان صورت گرفته و انتظار می رود، شهروندان ضمن عدم نصب تابلو های تبلیغاتی غیر مجاز در اجرای این طرح همکاری لازم را با شهرداری منطقه داشته باشند.
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آبگرفتگی معابر شهری اهواز/ تصاویر

آبگرفتگی معابر شهری اهواز/ تصاویر

در پی بارندگی صبح امروز اهواز معابر شهر دچار آبگرفتگی شدند.
زندگی روستاییان مازندران پس از سیل/ تصاویر

زندگی روستاییان مازندران پس از سیل/ تصاویر

بر اثر وقوع سیل اخیر در استان مازندران روستاهای شهر کیاکلا به شدت آسیب دیده و خانه‌های روستایی دچار خسارات جدی شده است.