کد خبر: ۴۲۱۴
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۸
ترکاشوند عنوان کرد
شهردار کرج با بیان اینکه افزایش سرانه فضای سبز از اولویت های اصلی سال ۹5 این دستگاه می باشد، بیان کرد: مدیریت شهری ایران کوچک به دنبال آن است تا با ایجاد فضای سبز سرانه های فضای سبز کرج را به بالاترین میزان استاندارد خود برساند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، علی ترکاشوند با اشاره به برپایی نمایشگاه گل و گیاه در کرج عنوان کرد: توسعه فضای سبز شهری از جمله راهکارهایی است که با محقق کردن آن می توان به کاهش آلودگی صوتی، هوا و محیط زیست و افزایش سلامت شهروندان کمک کرد و محیط شهری شاداب و با نشاطی را برای مردم رقم زد.

شهردار کرج با بیان اینکه شهر برای تنفس نیازمند توسعه فضاهای سبز است، گفت: شهرداری این کلانشهر با اتخاذ تمهیدات کارشناسانه و علمی در پی آن است تا برنامه هایی را در زمینه فضای سبز شهری به اجرا در بیاورد و سرانه های سبز را به استانداردهای لازم برساند.

ترکاشوند ادامه داد: بر این اساس شهرداران مناطق 12گانه این کلانشهر باید کمبودها را در این زمینه مورد بررسی قرار دهند و با اولویت قرار دادن ایجاد فضاهای سبز در مناطق محروم و کم برخوردار تمام تلاش خود را برای توسعه فضاهای سبز در ایران کوچک انجام دهند.

این مسئول اظهار داشت: با توجه به اینکه ایجاد فضاهای سبز شهری نیازمند زمان طولانی و هزینه های گزافی می باشد لذا حفظ اینگونه فضاها توسط مردم امری مهم و ضروری به حساب می آید و شهروندان باید در این زمینه یاری رسان شهرداری کرج باشند و از تخریب آن جلوگیری کنند.

وی یادآور شد: سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرج از جمله سازمان‎های اثر گذار در ارتقاء شاخص‎های فضای سبز شهری است که نیروی‎های آن متشکل از کارشناسان و متخصصان توانمند بوده و می‌تواند دوران طلایی را برای شهر و شهروندان در زمینه نزدیک شدن به استاندارهای سرانه سبز رقم بزند.

شهردار ایران کوچک در پایان خاطرنشان کرد: طراحی و ایجاد فضای سبز و حفظ باغات بخشی از چهره شهر را می سازد و یکی از نیازهای ضروری و پدیده های مطلوب زندگی شهر نشینی به حساب می آید؛ ایجاد فضاهای سبز در معابر اصلی و فرعی از جمله مواردی است که می تواند ضمن ایجاد محیط بصری زیبا در ارتقاء و بهبود سرانه های فضای سبز نقش بسزایی داشته باشد و روحیه نشاط شهروندی را افزایش دهد.
برچسب ها: فضای سبز ، کرج ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آبگرفتگی معابر شهری اهواز/ تصاویر

آبگرفتگی معابر شهری اهواز/ تصاویر

در پی بارندگی صبح امروز اهواز معابر شهر دچار آبگرفتگی شدند.
زندگی روستاییان مازندران پس از سیل/ تصاویر

زندگی روستاییان مازندران پس از سیل/ تصاویر

بر اثر وقوع سیل اخیر در استان مازندران روستاهای شهر کیاکلا به شدت آسیب دیده و خانه‌های روستایی دچار خسارات جدی شده است.