کد خبر: ۴۲۱۴
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۸
ترکاشوند عنوان کرد
شهردار کرج با بیان اینکه افزایش سرانه فضای سبز از اولویت های اصلی سال ۹5 این دستگاه می باشد، بیان کرد: مدیریت شهری ایران کوچک به دنبال آن است تا با ایجاد فضای سبز سرانه های فضای سبز کرج را به بالاترین میزان استاندارد خود برساند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، علی ترکاشوند با اشاره به برپایی نمایشگاه گل و گیاه در کرج عنوان کرد: توسعه فضای سبز شهری از جمله راهکارهایی است که با محقق کردن آن می توان به کاهش آلودگی صوتی، هوا و محیط زیست و افزایش سلامت شهروندان کمک کرد و محیط شهری شاداب و با نشاطی را برای مردم رقم زد.

شهردار کرج با بیان اینکه شهر برای تنفس نیازمند توسعه فضاهای سبز است، گفت: شهرداری این کلانشهر با اتخاذ تمهیدات کارشناسانه و علمی در پی آن است تا برنامه هایی را در زمینه فضای سبز شهری به اجرا در بیاورد و سرانه های سبز را به استانداردهای لازم برساند.

ترکاشوند ادامه داد: بر این اساس شهرداران مناطق 12گانه این کلانشهر باید کمبودها را در این زمینه مورد بررسی قرار دهند و با اولویت قرار دادن ایجاد فضاهای سبز در مناطق محروم و کم برخوردار تمام تلاش خود را برای توسعه فضاهای سبز در ایران کوچک انجام دهند.

این مسئول اظهار داشت: با توجه به اینکه ایجاد فضاهای سبز شهری نیازمند زمان طولانی و هزینه های گزافی می باشد لذا حفظ اینگونه فضاها توسط مردم امری مهم و ضروری به حساب می آید و شهروندان باید در این زمینه یاری رسان شهرداری کرج باشند و از تخریب آن جلوگیری کنند.

وی یادآور شد: سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرج از جمله سازمان‎های اثر گذار در ارتقاء شاخص‎های فضای سبز شهری است که نیروی‎های آن متشکل از کارشناسان و متخصصان توانمند بوده و می‌تواند دوران طلایی را برای شهر و شهروندان در زمینه نزدیک شدن به استاندارهای سرانه سبز رقم بزند.

شهردار ایران کوچک در پایان خاطرنشان کرد: طراحی و ایجاد فضای سبز و حفظ باغات بخشی از چهره شهر را می سازد و یکی از نیازهای ضروری و پدیده های مطلوب زندگی شهر نشینی به حساب می آید؛ ایجاد فضاهای سبز در معابر اصلی و فرعی از جمله مواردی است که می تواند ضمن ایجاد محیط بصری زیبا در ارتقاء و بهبود سرانه های فضای سبز نقش بسزایی داشته باشد و روحیه نشاط شهروندی را افزایش دهد.
برچسب ها: فضای سبز ، کرج ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

گزارش جدید مرکز آمار نشان می دهد به رغم افزایش چند قلم مواد خوراکی نظیر سیب زمینی و پیاز قیمت سایر کالاها نسبت به اردیبشهت ماه سال جاری ارزانتر شده است.
نسخه تجویزی اقتصاددانان برای خروج از رکود چیست؟

نسخه تجویزی اقتصاددانان برای خروج از رکود چیست؟

گزارش اخیر مرکز آمار با وجود آنکه از تکرار رشد منفی اقتصادی خبر می دهد اما بیانگر آن است شتاب رشد اقتصادی نسبت به پاییز سال گذشته کندتر شده است، با این وجود کارشناسان اقتصادی معتقدند حمایت از مشاغل مولد ، کنترل نرخ ارز و جلوگیری از انحراف سرمایه و پول پاشی لازمه عمیق تر نشدن رکود است