کد خبر: ۴۲۱۱
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۴
مصطفایی:
رئیس کمیسیون حقوقی با بیان اینکه بِروز نبودن قانون با توجه به فرایند جدید شهرنشینی، پاسخگوی امورات بهینه مدیریتی در زمینه های مختلف نبوده، گفت: خلاهای حقوق شهروندی با مدیریت شهرنشینی برطرف خواهد شد.
  به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا،سعید مصطفایی اذعان داشت: راهيابي فناوری به زندگی شهروندان، تغییراتی در ارائه خدمات شهری ایجاد کرده است و با توسعه شهرنشینی، افزایش جمعیت و ساخت و سازهای بلند مرتبه و آپارتمان نشینی هر روزه با مشكلات جدیدی دست و پنجه نرم می کنیم.
 
وی گفت: نحوه و شکل زندگی در شهر امری طبیعی و ذاتی نیست به دیگر سخن آداب و رسوم زندگی شهری مساله ای تعلیمی و آموزشی است که دارای دو وجه است. از یک سو مدیران و مسئولان شهری عهده دار تعلیم دایم زندگی شهری هستند و از سوی دیگر شهرنشینان مکلفند برای ادامه حیات مطلوب در شهر، فرهنگ شهرنشینی را بیاموزند و فرزندان خود را با محدودیتهای ناشی از این فرهنگ آشنا نمایند.
 
مصطفایی عنوان کرد: فرهنگ شهر نشینی و مدنیت که نوع تکامل یافته زندگی اجتماعی است با محدودیت های اجتماعی زیادی مواجه است. البته بسیاری از الزامات زندگی شهری که جزئی از فرهنگ شهرنشینی را تشکیل می دهد به صورت قانونی مکتوب در آمده است. مانند ممنوعیت عبور وسایل نقلیه از چراغ قرمز، ممنوعیت صدمه به وسایل و اموال عمومی، ممنوعیت احداث بناهای مرتفع که سبب اشرافیت به املاک دیگران می شود. به گونه ای دیگر از الزامات زندگی شهری به صورت عرف و عادت مسلم مورد قبول شهروندان قرار گرفته است، لیکن ضمانت اجرایی برای آن در نظر گرفته نشده است.
 
رئیس کمیسیون حقوقی ادامه داد: همانگونه که شهروندان مکلف به رعایت الزامات شهری هستند، مدیران شهری نیز به عنوان مروجین این فرهنگ عهده دار فرهنگ سازی و رعایت محدودیتهای ناشی از اعمال مدیریت شهری هستند. فرهنگ شهر نشینی بایستی چون موجودی زنده در حال تکامل باشد. این فرهنگ در زمینه ارتباط شهروندان با یکدیگر نیازی به بازنگری و اصلاحات دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آبگرفتگی معابر شهری اهواز/ تصاویر

آبگرفتگی معابر شهری اهواز/ تصاویر

در پی بارندگی صبح امروز اهواز معابر شهر دچار آبگرفتگی شدند.
زندگی روستاییان مازندران پس از سیل/ تصاویر

زندگی روستاییان مازندران پس از سیل/ تصاویر

بر اثر وقوع سیل اخیر در استان مازندران روستاهای شهر کیاکلا به شدت آسیب دیده و خانه‌های روستایی دچار خسارات جدی شده است.