کد خبر: ۴۲۰۹
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۴
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز گفت: طرح تشدید برخورد با خودروهای دودزا در البرز آغاز شده است و بر اساس قانون وسایل نقلیه دودزا به پارکینگ منتقل می شوند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، همایون شریفی اظهار داشت: با تمهیدات اندیشیده شده و با هدف کاهش آلودگی هوا طرح تشدید برخورد با خودروهای دودزا آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز افزود: متأسفانه برخی مالکان خودروها بدون توجه به دودزا بودن وسیله نقلیه خود در سطح شهر تردد کرده و مشکلات زیست محیطی از جمله آلوگی هوا را ایجاد می‌کنند.

این مسؤول تصریح کرد: براساس قانون، حرکت وسایل نقلیه دودزا اعم از خودرو و موتورسیکلت ممنوع است و این خودروها باید به پارکینگ منتقل شوند.

شریفی با بیان اینکه باید با تدابیر و برنامه‌ریزی‌های انجام شده مشکلات آلودگی هوا را مرتفع کنیم، افزود: با توجه به غلظت آلاینده‌ها در برخی شهرهای بزرگ کشور از جمله کرج این طرح به صورت ویژه در استان البرز اجرایی شده است.

شریفی با بیان اینکه در این راستا خودروهای آلاینده شناسایی و توقیف می‌شوند، بیان داشت: پس از توقیف این خودروها، آنها پلاک تعمیرگاه می‌گیرند که باید نسبت به تعمیر و رفع آلایندگی اقدام کنند.

وی تاکید کرد: یکی از مهمترین راهکارهای کاهش آلایندگی هوا استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است که باید این فرهنگ بیش از پیش در بین مردم نهادینه شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز گفت: استفاده از خودروهای شخصی و به ویژه به صورت تک سرنشین ترافیک،‌ آلایندگی‌ها و ارتقای هزینه‌ها از جمله سوخت را به همراه دارد که لازم است شهروندان برای تردد در سطح شهر از حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

شریفی در ادامه سخنان خود با تأکید بر انجام معاینه فنی خودروها ادامه داد: در این راستا لازم است تا مالکان خودروها، نسبت به انجام معاینه فنی خودروی خود اقدامات لازم را انجام داده و در رفع نواقص خودروی خود تسریع کنند.

وی با اعلام اینکه هم‌اکنون 13 مرکز معاینه فنی خودرو در استان البرز فعال است،‌ اظهار داشت: از این تعداد یک مرکز در شهرستان ساوجبلاغ، سه مرکز در نظرآباد و بقیه در کرج قرار دارند که مردم می‌توانند برای معاینه فنی خودروهای خود به این مراکز مراجعه کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل بزرگراه ستاری/ تصاویر

تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل بزرگراه ستاری/ تصاویر

ساعت ۰۹:۵۳ صبح دیروز دوشنبه تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل در مسیر شمال به جنوب بزرگراه ستاری، قبل از فردوس غرب یک مصدوم بر جا گذاشت. از میان سه سرنشین پژو، یک زن از قسمت سر مصدوم شد ولی دیگر سرنشینان این خودرو و خودروی دیگر صدمه‌ای ندیدند.
سیدخندان یا سید عصبانی!

سیدخندان یا سید عصبانی!

سیدخندان و داستان واقعی اش در بوجود آمدن محله « سیدخندان تهران درجاده قدیم شمیران » که در خیابان کوروش فعلی قرار گرفته است.
آخرین اخبار