کد خبر: ۴۱۸۲
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۷
با تصویب هیات وزیران
هیات وزیران در جلسه ای که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، مقرر کرد که طول آزاد راه همت – کرج از 13/5 کیلومتر به 20 کیلومتر افزایش یافته و سهم سرمایه گذاری وزارت راه و شهرسازی از 50 به 70 درصد افزایش یابد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، در این جلسه همچنین مقرر شد که منابع مالی لازم برای احداث آزادراه، تاسیسات جانبی خاص و تصرف اراضی مسیر از محل فروش اوراق مشارکت و سایر منابع تأمین و در مدت اجرا متناسب با پیشرفت کار به حساب مشترک میان وزارت راه و شرکت اجراکننده واریز شود.

عملیات ساخت بزرگراه شمالی کرج نیز در ادامه بزرگراه شهدای البرز(شهید همت ) به مسافت 17 کیلومتر نیمه مرداد ماه سال جاری آغاز شد.

با ساخت این بزرگراه بخش قابل توجهی از ترافیک بزرگراه تهران - کرج کاسته می شود ضمن آنکه مسیری مناسب برای تردد مسافران شمال کشور (جاده چالوس ) و بزرگراه تهران - کرج - قزوین است.

قرار است این پروژه در مدت سه سال و با هزینه 10 هزار میلیارد ریال توسط شهرداری کرج و با مشارکت بخش خصوصی ساخته شود.

اکنون نیم درصد راه های کشور در استان البرز قرار دارد درحالیکه 18 درصد ترافیک کشور مربوط به راه های این است و طبق پیش بینی کارشناسان با احداث بزرگراه شمالی حدود 20 درصد ترافیک در راه های البرز کاهش می یابد.

گفتنی است استان البرز دارای یک هزارو 450 کیلومتر آزاد راه، بزرگراه و راه اصلی و فرعی می باشد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل بزرگراه ستاری/ تصاویر

تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل بزرگراه ستاری/ تصاویر

ساعت ۰۹:۵۳ صبح دیروز دوشنبه تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل در مسیر شمال به جنوب بزرگراه ستاری، قبل از فردوس غرب یک مصدوم بر جا گذاشت. از میان سه سرنشین پژو، یک زن از قسمت سر مصدوم شد ولی دیگر سرنشینان این خودرو و خودروی دیگر صدمه‌ای ندیدند.
سیدخندان یا سید عصبانی!

سیدخندان یا سید عصبانی!

سیدخندان و داستان واقعی اش در بوجود آمدن محله « سیدخندان تهران درجاده قدیم شمیران » که در خیابان کوروش فعلی قرار گرفته است.
آخرین اخبار