کد خبر: ۴۱۲۸۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۹
مرکز پژوهش های مجلس میزان ساعت کار مفید در ایران را 11 ساعت در هفته عنوان کرد، این در حالیست که این عدد در کشورهای اروپایی 33 ساعت گزارش شده و دلایل آن به عقیده کارشناسان پارتی بازی و عدم امنیت شغلی در کنار تبعیض و وقت مزدی گزارش شده است.

شهرفردا-فاطمه مهردادیان- مرکز پژوهشهای مجلس اعلام کرد ساعت مفید کار ایرانیان دو ساعت در روز و حداکثر 11 ساعت در هفته است و این راندمان برای شاغلان دولتی تا 22 دقیقه کاهش می یابد.

درک چنین شرایطی برای کار و فعالیت در ایران زمانی قابل مقایسه است، که بدانیم میزان بهره وری در کشورهایی نظیر فرانسه و آمریکا تا 33 ساعت گزارش شده است.

هرچند کشورهایی اروپایی با هدف ارتقای بهروری و نشاط شاغلان در حال کاهش ساعات کاری هستند ،اما در ایران سرانه کار مفید بقدری نازل ارزیابی شده که میتواند یکی از دلایل طولانی شدن دوره گذار ایران و عدم ورود به توسعه پایدار اقتصادی شمرده شود.

کارشناسان اقتصادی معتقدند با 2 ساعت کار مفید آنهم تنها در بخش خصوصی ایران دارای 80 درصد بیکاری پنهان است؛ اما سوال اساسی آنجاست چرا ایرانیها علاقمند به کار نیستند؟

ناصر چمنی رییس انجمن تشکل های کارگری در گفتگو با خبرنگار  پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، معتقد است :دلایل بی انگیزگی شاغلین اقتصادی در ایران طیف متعددی دارد ،که شامل عدم همخوانی تخصص با شغل، نبود نظارت بر عملکرد نیروی کار و معیوب بودن سیستم ارزشیابی ،سوء مدیریت گسترده و پست سپاری به آقازادگان و همچنین فربگی بدنه دولتی از مهمترین  آنهاست.

  وی می افزاید: نارضایتی از دستمزد و عدم سنخیت درآمد با هزینه های زندگی همچنین ، عدم احساس مسئولیت و  تبعیض در محیط کار از دیگر عوامل پایین بودن بهره وری در ایران است.

به گفته این کارشناس عدم امنیت شغلی بویژه در بخش خصوصی که از تنطیم قرارداد کاری آغاز شده و با عدم گروه بندی و ارتقا موقعیت شغلی کامل می شود ،طی سالهای اخیر شاغلان بخش اقتصادی را به چند شغله بودن واداشته است ،که سهم زیادی در بی انگیزگی شاغلان کار در ایران دارد.

وی تاکید می کند: 19.5 ساعت کار مفید از 24 ساعات فعالیت کاری در کشورهای توسعه یافته به مدد سه شیفت کاری و کار مزدی بجای وقت مزدی است ؛که ضمن تولید ارزان منجر به افزایش راندمان نیز شده است.

چمنی معتقد است بخش قابل توجهی از مدیریتها در ایران بر اساس تخصص و شایستگی نبوده و با رابطه و آقازادگی یا انتصاب به احزاب سیاسی اتفاق افتاده است ،که تبعات بعدی آن بکارگیری نیروی کار غیر متخصص و تبعیض آشکار در محل کار باشد .

براساس گزارشهای منتشر شده چینی ها بیشترین علاقه به کار زیاد را دارا هستند و میل کار طولانی بیشتر از دستمزد به احساس مسئولیت و علاقه به پیشرفت در موقعیت شغلی باز می گردد، که شاید بستر آن که عدم تبعیض و ارزشیابی صحیح از شاغلین کار است فراهم شده وقتی در ایران وقت مزدی و پارتی بازی انگیزه کار مفید را به شدت رنجور و ضعیف کرده است.

نظرات بینندگان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
0
0
در خیلی از ادارات 80 درصد سنگینی روی دوش 20% از کارگران و کارمندان است که در بسیاری از مواقع حقوق شون کمتر از اوناییه که فقط از صبح تا ظهر سرگرم موبایل بازی و وقت تلف کردن هستند
معمولا اونایی که پشت شون به یه جایی گرمه اصلا نیازی به رعایت قانون و ترس از توبیخ ندارن چون خیلی از مواقع حرفشون از رییس بیشتر خریدار داره
وقتی طرف حقوق هفت ماه پیشش رو نگرفته و همش استرس قسط و قرض و وام داره چه انتظاری ازش دارید
اکثر حقوقا زیر دومیلیون تومنه یعنی روزی هفتاد هزارتومان کافیه بچه یه سرما خوردگی ساده بگیره و بره دکتر راحت 50 تومان خرج می شه اگه کرایه رفت و آمد و تزریق هم بزاری که دیگه واویلا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دولت با چه ابزاری از فارغ التحصیلان بیکار حمایت می‌کند؟

دولت با چه ابزاری از فارغ التحصیلان بیکار حمایت می‌کند؟

دولت با دو طرح "کاج" و "تکاپو" و با هدف قرار دادن شغل اولیها از یک سو و ایجاد کسب و کار در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی، IT، بخش‌های مرتبط با صنعت گردشگری، ورزش، تربیت بدنی، سلامت و حوزه صنایع فرهنگی و هنری اشتغال فارغ التحصیلان را تحت حمایت قرار داده است.
ساختمان تئاتر در شانگهای با نمای بامبویی

ساختمان تئاتر در شانگهای با نمای بامبویی

در یکی از مناطق تاریخی شانگهای، ساختمانی برای اجرای تئاتر، کنسرت ها، اپرا و دیگر فعالیت های فرهنگی است و نمای خارجی آن از سه لایه چوب بامبو تشکیل شده است.