کد خبر: ۴۰۳۱
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۷
شاکرمی تاکید کرد
دادستان عمومی و انقلاب کرج با بیان اینکه امروزه محیط زیست یکی از اصلی ترین دغدغه های بشر در جهان مدرن است، گفت: بر این اساس دادستانی کرج با همت سایر ارگان های دولتی و خصوصی استان به دنبال آن است تا بر مبنای قوانین و مقررات به حفظ و گسترش فضای سبز در این کلانشهر کمک کند و آسایش شهروندان را در این زمینه ارتقاء بخشد.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، حاجی رضا شاکرمی در مراسم افتتاحیه پنجمین نمایشگاه گل و گیاه کرج که با حضور مدیران ارشد شهری و استانی برگزار شد، گفت: امروزه تهدیدهای زیست محیطی دامنه وسیعی را در بر می گیرد که از جمله آنها می توان به آب و هوا، میزان حرارت و گرم شدن دمای زمین، بالا آمدن سطح دریاها، تخریب جنگل ها، آلودگی آب ها اشاره کرد.

دادستان عمومی و انقلاب کرج ادامه داد: تهدیدات زیست محیطی موجب به خطر افتادن سلامت انسان ها می شود که اصلی ترین علت آن را می توان در بی توجهی به تعادل موجود در طبیعت و انجام اعمالی که منجر به برهم خوردن این تعادل می شود دانست؛ عدم آگاهی یا غفلت از قوانین و اصول حاکم بر عالم وجود نیز از دیگر علل عمده بحران های زیست محیطی است.

شاکرمی اظهار داشت: هر فردی "حق حیات ، آزادی و امنیت" دارد ، "حق حیاتی" که در منشور و همچنین در اعلامیه جهانی حقوق بشر آمده است؛ بنابراین حق حیات فقط زنده بودن در طول مدتی خاص نیست بلکه معنای آن حق زندگی استاندارد و با کیفیت و برخورداری از بهداشت در محل کار و زندگی می باشد.

این مسئول بیان کرد: دادستانی کرج با توجه به این مهم با همکاری سایر نهادهای خدمات رسان شهری و استانی این کلانشهر از جمله مدیریت شهری اقدامات گسترده ای را برای حفظ محیط زیست و فضای سبز انجام داده است که احیاء باغ سیب از جمله آنها می باشد.

وی خاطر نشان کرد: حفظ رودخانه کرج و فراهم کردن بسترهایی برای مردم در راستای استفاده آنها از این فضا از دیگر اولویت های دادستانی کرج و سایر نهادها می باشد که در این راستا نیز از ساخت و سازهای غیر مجاز در محدوده رودخانه مذکور جلوگیری می شود؛ این مهم با جدیت هر چه تمام در حال پیگیری است.

دادستان عمومی و انقلاب کرج در پایان یادآور شد: حمایت از سمن ها و سازمان های مردم نهاد از جمله راهکارهایی است که با اجرایی شدن آن می توان برای حفظ محیط زیست و جلوگیری از نابود شدن آن تدابیر ویژه ای را اتخاذ کرد و با فراهم آوردن محیطی سالم و عاری از آلودگی آسایش و آرامش شهروندان را دوچندان نمود و زمینه ساز افزایش سلامت و نشاط مردم بود.
برچسب ها: فضای سبز ، کرج ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تقدیر وزیر ارتباطات از شهرداری تهران بابت توسعه مسیرهای دوچرخه

تقدیر وزیر ارتباطات از شهرداری تهران بابت توسعه مسیرهای دوچرخه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اقدامات شهرداری تهران در راستای توسعه مسیرهای دوچرخه در پایتخت تقدیر کرد.
اسارت فیل‌ها برای جذب توریست!/ تصاویر

اسارت فیل‌ها برای جذب توریست!/ تصاویر

فیل ها هم اکنون به یک جاذبه مهم تبدیل شده اند و بیش از 12 میلیون گردشگر که سالانه به تایلند سفر می کنند زمانی را نیز به تماشای آنان اختصاص می دهند.