کد خبر: ۴۰۳۱
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۷
شاکرمی تاکید کرد
دادستان عمومی و انقلاب کرج با بیان اینکه امروزه محیط زیست یکی از اصلی ترین دغدغه های بشر در جهان مدرن است، گفت: بر این اساس دادستانی کرج با همت سایر ارگان های دولتی و خصوصی استان به دنبال آن است تا بر مبنای قوانین و مقررات به حفظ و گسترش فضای سبز در این کلانشهر کمک کند و آسایش شهروندان را در این زمینه ارتقاء بخشد.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، حاجی رضا شاکرمی در مراسم افتتاحیه پنجمین نمایشگاه گل و گیاه کرج که با حضور مدیران ارشد شهری و استانی برگزار شد، گفت: امروزه تهدیدهای زیست محیطی دامنه وسیعی را در بر می گیرد که از جمله آنها می توان به آب و هوا، میزان حرارت و گرم شدن دمای زمین، بالا آمدن سطح دریاها، تخریب جنگل ها، آلودگی آب ها اشاره کرد.

دادستان عمومی و انقلاب کرج ادامه داد: تهدیدات زیست محیطی موجب به خطر افتادن سلامت انسان ها می شود که اصلی ترین علت آن را می توان در بی توجهی به تعادل موجود در طبیعت و انجام اعمالی که منجر به برهم خوردن این تعادل می شود دانست؛ عدم آگاهی یا غفلت از قوانین و اصول حاکم بر عالم وجود نیز از دیگر علل عمده بحران های زیست محیطی است.

شاکرمی اظهار داشت: هر فردی "حق حیات ، آزادی و امنیت" دارد ، "حق حیاتی" که در منشور و همچنین در اعلامیه جهانی حقوق بشر آمده است؛ بنابراین حق حیات فقط زنده بودن در طول مدتی خاص نیست بلکه معنای آن حق زندگی استاندارد و با کیفیت و برخورداری از بهداشت در محل کار و زندگی می باشد.

این مسئول بیان کرد: دادستانی کرج با توجه به این مهم با همکاری سایر نهادهای خدمات رسان شهری و استانی این کلانشهر از جمله مدیریت شهری اقدامات گسترده ای را برای حفظ محیط زیست و فضای سبز انجام داده است که احیاء باغ سیب از جمله آنها می باشد.

وی خاطر نشان کرد: حفظ رودخانه کرج و فراهم کردن بسترهایی برای مردم در راستای استفاده آنها از این فضا از دیگر اولویت های دادستانی کرج و سایر نهادها می باشد که در این راستا نیز از ساخت و سازهای غیر مجاز در محدوده رودخانه مذکور جلوگیری می شود؛ این مهم با جدیت هر چه تمام در حال پیگیری است.

دادستان عمومی و انقلاب کرج در پایان یادآور شد: حمایت از سمن ها و سازمان های مردم نهاد از جمله راهکارهایی است که با اجرایی شدن آن می توان برای حفظ محیط زیست و جلوگیری از نابود شدن آن تدابیر ویژه ای را اتخاذ کرد و با فراهم آوردن محیطی سالم و عاری از آلودگی آسایش و آرامش شهروندان را دوچندان نمود و زمینه ساز افزایش سلامت و نشاط مردم بود.
برچسب ها: فضای سبز ، کرج ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل بزرگراه ستاری/ تصاویر

تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل بزرگراه ستاری/ تصاویر

ساعت ۰۹:۵۳ صبح دیروز دوشنبه تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل در مسیر شمال به جنوب بزرگراه ستاری، قبل از فردوس غرب یک مصدوم بر جا گذاشت. از میان سه سرنشین پژو، یک زن از قسمت سر مصدوم شد ولی دیگر سرنشینان این خودرو و خودروی دیگر صدمه‌ای ندیدند.
سیدخندان یا سید عصبانی!

سیدخندان یا سید عصبانی!

سیدخندان و داستان واقعی اش در بوجود آمدن محله « سیدخندان تهران درجاده قدیم شمیران » که در خیابان کوروش فعلی قرار گرفته است.
آخرین اخبار