کد خبر: ۴۰۲۳۶
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
استاندار آذربایجان‎شرقی خبر داد
استاندار آذربایجان‎شرقی با بیان اینکه سال گذشته با حمایت از 365 طرح سرمایه‎گذاری رتبه دوم حمایت از بیشترین طرح‎های سرمایه‌گذاری کشور را به خود اختصاص دادیم، گفت: از همه طرح‎های سرمایه‌گذاری حمایت می‌کنیم تا به مرحله بهره‌برداری برسند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، اسماعیل جبارزاده ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان با اشاره به ارزیابی قرارگاه مرکزی اقتصاد مقاومتی و وزارت کشور از ستادهای استانی این قرارگاه، اظهار داشت: در چهار آیتم که مدنظر گروه بررسی و جمع‌بندی کارگروه اقتصادی وزارت کشور بود استان آذربایجان‎شرقی براساس نامه وزیر کشور رتبه‎ برتر را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: سال گذشته در کل کشور از میان واحدهایی که کمتر از ظرفیت اسمی فعالیت می‌کردند با حمایت‌های صورت گرفته تعداد 10 هزار و 694 واحد به ظرفیت اسمی رسیدند که از این تعداد یک هزار و 433 واحد در آذربایجان‎شرقی مسقر هستند که بیشترین واحدهای حمایت شده به میزان 14 درصد در سطح کشور را شامل می‌شوند.

جبارزاده اذعان داشت: استان اصفهان با حمایت از یک هزار و  260 واحد و لرستان با حمایت از یک هزار و 52 واحد و رساندن آنها به ظرفیت اسمی بعد از آذربایجان‎شرقی در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

این مسؤول ادامه داد: دومین موفقیت ما از منظر ایجاد فرصت‎های شغلی از طریق افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی بود که آذربایجان‌شرقی با اشتغالزایی برای 29 هزار و 262 نفر از این طریق رتبه اول، اصفهان با اشتغال‌زایی هشت هزار و 704 نفری رتبه دوم و خوزستان با اشتغال‌زایی پنج هزار و 474 نفری رتبه سوم را به خود اختصاص داده‎اند.

استاندار آذربایجان‌شرقی در عین حال خاطرنشان کرد: ما افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی را که بازار تضمین شده‌ای داشته و ریسک اتلاف سرمایه‎گذاری را ندارند در اولویت اقدامات خود قرار داده‌ایم.

وی با بیان اینکه سومین موفقیتی که نصیب ما شده است در عرصه حمایت از طرح‌های سرمایه‌گذاری بوده، اضافه کرد: استان همدان با حمایت از یک هزار و 235 طرح، بیشترین حمایت را از طرح‌های سرمایه‌گذاری را  داشته، آذربایجان‌شرقی با حمایت از 365 طرح در رتبه دوم و گیلان با حمایت از 125 طرح در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

جبارزاده تاکید کرد: امسال هیچ محدودیتی قائل نیستیم برای اینکه این 365 طرح تبدیل به یک هزار و 365 طرح شود و ما از همه طرح‎های سرمایه‎گذاری حمایت می‌کنیم تا به مرحله بهره‎برداری برسند.

 این مسئول تصریح کرد: از منظر ایجاد فرصت‎های شغلی از طریق اتمام طرح‎های سرمایه‌گذاری آذربایجان شرقی با پنج هزار و 19 نفر، کرمان با دو هزار و 413 نفر و همدان با یک هزار و 689 نفر از کل اشتغال ایجاد شده در سطح کشور بیشترین اشتغال را داشته‌اند.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین بر لزوم استفاده از سرمایه‎های خارجی تاکید کرد و افزود: در سال 96 توجه ویژه‌ای به بخش خدمات، IT و ICT، خواهیم داشت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه ۲۰۰ تن از بیماران جان خود را از دست دادند.
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.